Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Hangi Tavuğu önerirsiniz ?

Başlatan Talha Yener, 30 Eylül 2015, 12:16:04

« önceki - sonraki »
Öncelikle tüm Kuluçka Dünyası Ailesine selamlar kolay gelsin herkeze...
Şuan elimde 3 adet ligorin (leghorn) horozum var buyrun çekebildiğim resimleri :

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Şimdi sizlere aklıma glen soruları soracağım lütfen benim aklıma gelmeyenler olursa siz cevaplayın.
1- Bu 3 horozdan 2 tanesini elden çıkaracağım ve yanlarına 3-4 adet tavuk alacağım öncelikle hangi 2 sini satmalıyım hangisi daha sağluıklı ? (bana 4.resimdeki daha iri ve sağlıklı gibi geldi.)
2- Yanlarına alacağım tavuk ırkı ve cinsi ne olmalı ? (günlük yumurta max. en yüksek olan ırk ve bu tür mekabnlarda en iyi beslenilecek ırk olmalı)
3- Kafesimin küçük ve yetersiz olduğunu biliyorum. 1 horoz ve 3-4 tavuk için en uygun kümes ölçüleri ve şekli nasıl olmalı ayrıntılı birbiçimde anlatırsanız çok sevinirim.
4- Kümesin tabanında talaş kullanıyorumilerleyen zamanlarda ne kullanmalıyım ?
5- Önereceğiniz tavuk ırkını ve elimdeki ligorinleride gözönüne alarak neyleve nasıl beslemeliyim ?
6- Malum artık kış mevsimine giriyoruz nasıl önlemler almalıyım ve en önemlisi tavuklarımı şimdi almalıyım yoksa kış geçtikten sonramı
7- Suluk ve Yemlik konusunda dabilgiler verirseniz nereden temin edebilirm nasıl olmalı sürekli döküp dağıtıyorlar.
8- Yem ve su haricinde neler vermeliyim ekstra olarak ?
9- 10 soru yazayım dedim ama aklıma gelenler şimdilik bunlar bunların üstüne benim unuttuğum cevaplarıda ekstradan cevaplarsanız çok makbule geçer.

Bu arada sizlerden bir isteğim var lütfen konuyu okuyan herkez cevap yazmay çalışsın az bir tecrübenizde olsa tüm cevaplar birleştiğinde eminim hepimizin soruklarına cevap olacaktır.

Tekrardan herkeze kolay gelsin. Sağlıklı mutlu ve verimli hayvanlar yetiştirmeniz temennisiyle kendinize iyi bakın.
Mesajı Paylaş

• Gösterim 6,233 
  • Tavuk
  • 9 Yanıtlar

bencede 4. horozu bırakınız... Mesajı Paylaş

bencede 4. horozu bırakınız...
benim görüşüm bu en iyisini siz bilirsiniz Mesajı Paylaş

kardeş sana tavsiyem tahta olmasın çünkü bit sorunu yaşarsın haftada en az 2-3 kere ilaçlamak zorunda kalırsın bunu diyim tahta yapma bnim önerim bu Mesajı Paylaş

merhabalar. talha bey özellikle beyaz ligorin horozlar buyuk çoğunluğu saldırgan olabiliyor. eğer balkonda bakacaksanız size küçük ırklar tavsiye ederim. ben olsam hepsini verir 5 tavuk 1 horoz ispenç cinsi tavuk horoz bakardım. ispenç horoz hem az öter hemde ince tiz sesi rahatsız etmez. ispenç tavuguda çok güzel yumurtlar. ve en öenmlisi az yem tüketip ortalığı çok az kirletirler. özellikle görsel olarakda zevk verir. Mesajı Paylaş
SİLVER,SPLASH,BLUE LACED WYANDOTTE
LIGHT BRAHMA (Q7) , DARK BRAHMA (KARA OĞLAN) , LIGHT SUSSEX , SULTAN , İSPENÇ...
544 638 88 77 -HoBi PARK-ANTALYA-

Bence de Ligorin horozlar ne kadar iyi baksanız da 1- 1,5 kg ı geçmezler ve hırçın olurlar.
İspenç güzel fikir bence de. Ama hem görsellik olsun hemde çok yumurtlasın isterseniz ben fikrimi hamburg tan yana kullanırım. Zira onlar bildiğim kadarı ile hibrit tavukların melezlenmesinde de kullanılan çok yumurta yapan ve orta büyüklüktekı ırklardandır.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Öncelikle hepinize cevaplarından dolayı teşekkür eder sağlıklı ve mutlu hayvanlar yetiştirmenizi dilerim.
Sizlere bir kaç sorum daha olacak kimse tavukları kıştan önce veya sonra al demedi yinede ben kış geçtikten sonra almayı planlıyorum. Fakat bu arada horozlar soğuktan etkilenirlermi herhangi ampül vs. ısıtma yapmalımıyım ? Son olarak malum 3-4 ay boyunca 3 horoz birbirlerine birşey yaparlarmı ? Fakat ayırırsam 4. resimdeki yalnız kalacak 3 ay kadar yalnız kalsa bir sorun teşkil edermi ? Yoksa diğer ikisini satıp yaz gelmeden 3-4 tavuk alayımmı yanına ? Şimdiden sağolun. Mesajı Paylaş

Ligorin balkonda beslemek icin uygun bir irk degildir bunlari kesip guzel bir pilav yaptiktan sonta kendinize orta veya kucuk boy iyi yumurtlayqn irklar alin horoza da hic bulasmayin cunku ottukleri icin apartman ortamina hic uygun degiller..tavuklarinizida dilediginiz gibi besleyip mis gibi organik yumurtanizi tuketin afiyet olsun :) :) :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Bulunduğunuz ortamda ve tavuklarınızın duracağı yeri düşünürsek horoz olayına girmeden Cochin,Sabelpoot ve İspenç türü bantam cinslere ağırlık verin.. Mesajı Paylaş
1975-ANKARA  0537 871 54 85
Gold Brahma,Silver Apanzeller,Sultan,Hamburg,Gold Hamburg,Sultan,Cüce Cochin,Light Sussex,J.Orprington,Ancona,Zibrit,S.Wyondotte,Fayoumi,Blue Jersey,Keklik,Limon,Kırmızı Altın,Gümüş Sülün...

Arkadaşlar gerekli yorumları yapmışlar Ben sadece Suluk için yaylı çanak ve yemlik için de 5-6 Kg. lık askılı yemlik önermek isterim.
Yemlik
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-kumes-hayvanlari-tavuk-yemligi-12-kg-askili-238279319/detay
Yaylı Çanak
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-kumes-hayvanlari-yayli-canak-nipel-suluk-208556524/detay
Nipel
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-kumes-hayvanlari-nipel-1-sinif-kalite-224289436/detay
metal olanı da var. Mesajı Paylaş
İman ki o cevher ilahi ne büyüktür imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
necip_sahin@mynet.com
Karabük / 1960 
Tel : 0 505 809 91 13
Beslediğim Canlılar : Jumbo, Albino bıldırcın,  Minyatür Habeş,  Serama

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.