Google

Yumurtalık Bıldırcın Için Erkek Bıldırcına Gerek Varmı.

Başlatan saffet çalışkan, 18 Eylül 2015, 13:06:20

« önceki - sonraki »
Selam arkadaşlar,Ben kırıkkaleden katılıyorum aranıza size bir sorum olucak.Ben bıldırcın almayı düşünüyorum yumurtasından faydalanmak için civciv  felan üretmiyeceğim sadece yumurtası için besleyeceğim bunun için erkek bıldırcında almam gereklimi kafesime ? Mesajı Paylaş

• Gösterim 5,030 
  • Bıldırcın
  • 9 Yanıtlar

gerek yoktur. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

peki 5 dişi bi günde kaç yumurta verir. ?
Mesajı Paylaş

bıldırcanlar kendilerini güvende hissederse gıdası,ışık durumunu,vs sartlar uygunsa 3-4 yumurta yaparlar. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

sağolun teşekkür ederim Münir bey Mesajı Paylaş

Münir bey peki ben bıldırcınları ne gibi gıdalar vereyim fenni yem mi veya marul hangi gıdayı tercih edebilirim. Mesajı Paylaş

Fenni yem bütün ihtiyaçlarını karşılayacaktir bildircinin doğal beslemek istiyorsanizda arpa buğday kırık mısır mercimek kanola Aspir ayçiçeği istiridye kabuğu istiridye kabuğu bulamiyorsaniz ogutulmus mermer birazda yeşillikle Etkin bir beslenme saglayabilirsiniz Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

her şeyi anladımda şu bıldırcınlar nasıl kendi kendine yumurta yapıyor o durumu pek anlamadım.Bide ekin ve yumurtalık yem veriyorum yeterlimidir.. Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
her şeyi anladımda şu bıldırcınlar nasıl kendi kendine yumurta yapıyor o durumu pek anlamadım.Bide ekin ve yumurtalık yem veriyorum yeterlimidir..
tavuklar gibi bıldırcınlarında yumurta yapması için erkeklerıne ihtiyacı yoktur.
yem içinde, fenni yemde verilir yeşillikte karar sizin. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Sağolun Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.