Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Beyaz Keklik Merakı

Başlatan SELAHATTİN ÇAY, 01 Eylül 2015, 13:53:45

« önceki - sonraki »
S.A Abiler apartmanda 2 tane beyaz keklik beslemek istiyorum ama bazı tereddütlerim var. Daha önce bıldırcın beslemiştim. Bıldırcınlarımı balkonda serbest bıraktığım halde uçup gitmiyorlardı. Bu sebeple zaten doğa hayvanı olmaktan uzaklaşıyorlardı. Peki kekliklerde bu durum nasıldır? Makineden çıkan keklik (daha önce hiç doğa ortamı görmemiş) uçma yeteneğini kaybediyor mu? Sırf bu yüzden tereddüt ediyorum. Çünkü uçan ve vahşi yaşama alışmış bir kekliği kafese tıkmaya (av amacıyla beslemek hariç sırf zevk beslemeyi kastediyorum) içim el vermiyor ama bir yandan da beslemeyi çok istiyorum.  Şunu düşünüyorum, hani makineden çıktıkları için ve doğada hiç dolaşmadıkları için belki bir nebze  kafes yaşamına uyum sağlamışlar mıdır acaba?  İşte tereddütüm bu. Bir yandan hayvanın özgürlük hakkına girmek istemiyorum diğer yandan da keklik beslemeyi çok istiyorum. Yardımcı olursanız Çok sevinirim. Selametle... Mesajı Paylaş

• Gösterim 3,021 
  • Markalı Kuluçka Makineleri
  • 3 Yanıtlar

Selahattin bey keklik yabani av hayvanıdır,biraz uysallaştırılır fakat uçmasını engelleyemezsiniz.Kanatlarını çekerseniz uçamazlar fakat çok seri koşuyorlar yerde bilginize... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Selahattin bey keklik yabani av hayvanıdır,biraz uysallaştırılır fakat uçmasını engelleyemezsiniz.Kanatlarını çekerseniz uçamazlar fakat çok seri koşuyorlar yerde bilginize...
Peki Recep Bey bu konularda tecrübeli biri olarak keklik beslemeyi önerir misiniz? Yerimiz olmadığından Apartmanda milleti rahatsız eder mi? Ya da fazla ötmeyen cinsi hangisidir? Selametle... Mesajı Paylaş

Selahattin bey keklik yabani av hayvanıdır,biraz uysallaştırılır fakat uçmasını engelleyemezsiniz.Kanatlarını çekerseniz uçamazlar fakat çok seri koşuyorlar yerde bilginize...
Peki Recep Bey bu konularda tecrübeli biri olarak keklik beslemeyi önerir misiniz? Yerimiz olmadığından Apartmanda milleti rahatsız eder mi? Ya da fazla ötmeyen cinsi hangisidir? Selametle...

Ben apartman ortamında çatıda  1+1 beyaz keklik besliyorum  çok fazla rahatsız etmez bıldırcın ve ya horoz gibi gece karanlığında ötmezler... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.