Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Maran Larım ölüyor...

Başlatan Erhan Ak, 20 Ekim 2014, 16:04:05

« önceki - sonraki »
3-4 aylık biri horoz, ikisi tavuk 3 Maran ım hasta. yapabileceğim bir şey var mı? Mesajı Paylaş

• Gösterim 5,751 
  • Hastalıklar Ve Tedavileri
  • 13 Yanıtlar

Geçmiş olsun belirtiler nelerdir ? Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Oncelikle karantinaya alin,diger hayvanlara bulasma riskine karsi... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Çok durgunlar, genellikle başları önde veya omuzlarına gömüyorlar. İshal oldular. çok az yiyor ve içiyorlar. Kutunun içine koyarak eve aldım. "Eritrotek" isimli bir antibiyotik veriyorum. Dışkıları kırmızı oluyor. Kan mıdır, yoksa ilacın rengi mi anlamadım. Mesajı Paylaş

Çok geçmiş olsun büyük ihtimalle kanlı ishal ve ilerlemiş elle beslemeye çalışın ve coxidin türü bir antibakteriyel ile K vitamini takviyesi yapın. İshal rengi beyaz olsa idi ve boyun asağı saga sola yatar vaziyette Newcastle oldu derdim Mesajı Paylaş
Hobby Zaman öldürmek değil; Hayata zaman ayırmaktır..

info@saf-kan.com

Kemal Bey, teşekkür ederim, elimde supravit var. Bu yeterli olur mu? Elle tavuk nasıl beslenir? Yemi bulamaç mı yapmak lazım? Mesajı Paylaş

Gerçi kümesten aldım hayvanları ama kümesi dezenfekte etmek gerekir mi? Nasıl yapmalıyım? Mesajı Paylaş

Kanlı ishal olmuşlar tedavi edilmez ise kısa bir sürede öleceklerdir.Tek çare sularına sulphamazetin (kanlı ishal) kesici koyunuz 3-4 günde toplarlar... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Teşekkür ederim, Recep Bey. Yarın ilk işim bu ilacı temin etmek olacak. Yalnız Recep Bey, her zaman dışkıları kanlı olmuyor. Suda çözülünce kırmızı olan bir antibiyotik (Eritrotek) verdim. Dışkılarındaki renk ondan olabilir mi? Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Teşekkür ederim, Recep Bey. Yarın ilk işim bu ilacı temin etmek olacak. Yalnız Recep Bey, her zaman dışkıları kanlı olmuyor. Suda çözülünce kırmızı olan bir antibiyotik (Eritrotek) verdim. Dışkılarındaki renk ondan olabilir mi?

Rica ederim hayır olamaz,siz dediğimi bir an önce bulup kullanın. Mesajı Paylaş

Tamam o zaman... Mesajı Paylaş

Bir de su  içmeyen hastaya ağızdan ilaç nasıl vereceğiz? Çocukların burunlarını sıkar, öyle içirirdik şurubu..;=)
Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Bir de su  içmeyen hastaya ağızdan ilaç nasıl vereceğiz? Çocukların burunlarını sıkar, öyle içirirdik şurubu..;=)

Eczaneden 5 ml şıranga alıp suyu çektıkten sonra (iğnesini çıkarıp) hayvanın ağzına sokup sıkarsanız içmiş olur. ;) Mesajı Paylaş

Şahane..ne çok şey öğreniyorum... Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.