Google

Tavus Kuşlarının Yabani Hayvanlarla (gelincik,sansar Vb.) İlişkisi Nasıl?

Başlatan Eyup Ozturk, 09 Ekim 2014, 21:39:53

« önceki - sonraki »
Merhaba, bir dostumdan hediye olarak gelen mavi erkek tavus kuşum var. Yaklaşık bir aydır benimle.
Ben bu süre içinde tavus kuşunu hiç kümese kapatmadım, sürekli etrafı telle çevrili bahçemde serbestçe geziyor ve akşamları benim de yardımımla kümesine giriyordu.
Fakat soğuklar başladığı için bahçeye ancak hafta sonları gitme imkanım olacak ve benimde aklıma takılan konu tavus kuşunu yine bahçede serbestçe bırakırsam yabani hayvanlar tavus kuşuna bir zarar verebilir mi? Yani amacım hayvanı bir yere tıkmadan rahat bırakmak.

Tellerden tilki, köpek gibi büyük hayvanlar geçemez ama gelincik ve sansar gibi hayvanlar bildiğiniz gibi rahatlıkla geçebilir. Peki gelincik veya sansar tavus kuşuna bir şey yapabilir mi? Tavsiyeniz nedir?

(Bahçem İzmir Kemalpaşa'da, 2014 Mayıs ayından beridir tavuk ve ördeklerim var ve sürekli kümeslerinin kapısı açıktı. Ben bahçede olmadığım zamanlarda da herhangi bir şey olmadı )

Teşekkürler. Mesajı Paylaş

• Gösterim 5,644 
  • Tavus Kuşu
  • 6 Yanıtlar

Daha önce hiç duymadım tavus kuşuna sansar veya fare saldırdığını umarım duymayızda siz genede çekebilirseniz tellerin önüne ekstra tavuk teli (Dar gözlü) çekerseniz en azından biraz daha önlem almış olursunuz. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

tedbir almakta fayda var sonrasında (keşkeler) fayda etmiyor Mesajı Paylaş

Recep arkadasiņ dedigi gibi normal telin uzerine guzelce bir tavuk teli cekin ozaman kemirgenlerde girmez,sizin orayi bilmiyorum fakat hergun kontrol imkaniniz yoksa kartal sahin olayi nasil.... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Kazı bile boguyolar hocam,Önlem almakta fayda var diyeceğimde gelincik denilen hayvan her yerden giriyor Mesajı Paylaş

İlginiz için teşekkürler. Etraftaki komşulara sordum, onların başına bu tür olaylar gelmiş fakat kışın oluyormuş.
Yaz boyunca rahat rahat bahçede (1 dönüm içerisinde) gezdi dolaştı hayvanlar artık yeter o zaman bundan sonra kümeste yaşasınlar birazda.
Bugün bahçeye gideceğim hafta sonu kalmak için, bol bol fotoğraf çekip burada paylaşacağım inşallah. Fotoğraflar olmadan bazı şeyler sorulamıyor.
Tekrar teşekkürler. Mesajı Paylaş

Ben tavuklarım için kümesin altına beton dökmeyi düşünüyorum. Yeterli olurmu? Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.