Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

çimuka Hb 500c SipariŞini Bugün Verdim

Başlatan Mehmet Kuru, 05 Mayıs 2015, 19:51:25

« önceki - sonraki »
Merhaba arkadaşlar çimuka hb500c siparişini verdim,kısmetse 20 gün sonra gelecek. Fakat bu siparişini verdiğim makinede hala aklıma yatmayan şeyler var.
1) Makine parçalı yükleme parçalı çıkım yapan bir makine. Bugün 150 yumurta yüklediğimizi varsayarsak 4 gün sonra bi 150 yumurta yüklediğimizi varsayarsak, 2 parça halinde çıkım alacağız demektir. ilk yüklenenlerin çıkım vakti geldiğinde nemi %70 lere çıkarmak gerektiğinde busefer gelişimde olan 2. yüklediğimiz 150 yumurta fazla nemden zarar görmeyecekmi?
2)HB 175 -HB 350 - HB 500 modellerini kullanan arkadaşlar makine hakkında püf noktalarını, avantajları ve dezavantajlarını yazarlarsa memnun olurum. hoşçakalın.
Münir ağbi,Recep bey Ali bey ve içimizden bazı arkadaşlar markalı makineler hakkında epeyce bilgi ve tecrübeye sahipsin diye biliyorum yardımcı olursanız sevinirim
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı Paylaş

• Gösterim 17,389 
  • Markalı Kuluçka Makineleri
  • 36 Yanıtlar

hayırlı olsun Mehmet bey profosyonel bi makına işi büyütüyorsunuz sanırım :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
hayırlı olsun Mehmet bey profosyonel bi makına işi büyütüyorsunuz sanırım :)
Teşekkürler Görkem Bey işi büyütecem fakat böyle makinelerle büyümüyor,dha büyüğünede bütçemiz uymuyor. bu makinede ayda çok çok alacağı 350 tavuk yumurtası, oda parça parça yüklemek gerekiyor Mesajı Paylaş

Hayırlı olsun şimdiden. Bildiğim kadarı ile nemi belirli seviyeye ayarladığınızda hem çıkım için hem de gelişim için bir sıkıntı yaratmıyor. Kullanan arkadaşlar daha iyi aydınlatacaktır sizi. İyi günlerde kullanın inşallah. Mesajı Paylaş

herkese selamlar.bende hb 175 siparişi verdim parçalı yüklemedeki nem olayı sorusu benimde kafamda soru işareti olarak kaldı tecrübeli olan doslardan yorum yazmalarını istiram ediyorum Mesajı Paylaş

Makinanız hayırlı olsun. Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

ilk olarak hayırlı olsun  parcalı yukleme yapcagınız durumlarda ısı ve nem sabııt tutuyorsunuz mesela ısı 37,7 de ise nem 55te gelisimde  cıkımm gunune 2 gun kala nem  %60 olsa yeter veya gelisimde cıkımda  nem sabit %68 de kalmasında bir sakınca yok bende 120 sh kulanıyorum Mesajı Paylaş
TrakyaLı

Öncelikle hayırlı olsun.Markalı makinalarda iyi bir tercih yapmışsınız.Fazla birşey söylemeye gerek yok aslında kullanım kılavuzunda gerekli bilgi mevcuttur. Bildiğim nem 65e sabitleniyor ve bu şekilde devam ediyor.Ancak benim görüşüm hijyen açısından sürekli çıkım yapılacaksa gelişimin ve çıkımın farklı makinalarda yapılması veya tek seferde gelişim ve çıkımın tek makinada yapılması.böyle olursa temizlik ve dejenfekte için zaman ayırmış olursunuz. Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

*Başarı azimle yapılan her işin sonucudur.

*El yapimi kuluçka makinası hakkında her şey.

www.kuluckadunyasi.com
aalsay_1980@windowslive.com

Uzun süre HB 350 kullandım şuan ise CT90 serisi ve el yapımı makinelerimi kullanıyorum.Parçalı yüklemelerde çıkıma son 3 gün kala nemi %65 e ayarlarsanız sıkıntı yaşamamış olursunuz,çıkımlar bittikten sonra nemi tekrar gelişim için %55 e düşürmeniz yeterli olacaktır. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Hayırlı olsun Mesajı Paylaş
www.kuluckadunyasi.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009906610975

Beslenilen Türler;
Light brahma, cüce koşin

Mehmet bey makinamız hayırlı olsun iyi secim iyi makinadir
Hiyjen. Ve daha verimli olması bakımından ali arkadaşımın görüşlerine katılıyorum.
Kombine kullanacaksaniz nemi devamli. %65 te tutun ısıda 37.5 C
Yumurta yüklemesinide 6 günde bir yapın 3 cikimdan sonra makineyi iyice
Steril edin . Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Uzun süre HB 350 kullandım şuan ise CT90 serisi ve el yapımı makinelerimi kullanıyorum.Parçalı yüklemelerde çıkıma son 3 gün kala nemi %65 e ayarlarsanız sıkıntı yaşamamış olursunuz,çıkımlar bittikten sonra nemi tekrar gelişim için %55 e düşürmeniz yeterli olacaktır.
Öncelikle cevabınız yardımınız için çok teşekkürler Recep bey fakat dediğim gibi makineye ilk yüklemeyi yapıp,4-5 gün sonra 2. tüklemeyi yapıp sonra bi 4-5 gün sonra 3. yüklemeyi yapıp bu yumurta yükleme döngüsünü böyle 2 ay boyunca tekrarlayarak devam edersek, bir çıkım bitiyor öbürü başlıyor öbürü bitiyor daha sonraki başlıyor, yani yüklemeyi parçalı olarak devamlı yaparsak çıkımda devamlı oluyor, yani anlamadığın çıkımda nemi %70 yaptığımda çıkımı aldığımda nemi %55 yapacam sonra 1-2 gün sonra 2. yüklemenin çıkımları başlayacan tekrar %70 yapacam derken döngü böyle devam edecek ve gelişimdeki yumurtalar devamlı %70 neme maruz kalmış olacak

Mesajı Paylaş

Hiyjen. Ve daha verimli olması bakımından ali arkadaşımın görüşlerine katılıyorum.
Steril edin .
Recep bey gibi sizde imdadıma yetişip cevap yazdığınız için çok teşekkürler Münir ağbi. Fakat sizlerin dediği makine gelişimdede çıkımdada hep %65 mi olsun? bunumu demek istiyorsunuz? 6 günde bir yüklememi neden önerdiniz Münir ağbi? Mesajı Paylaş

Hayırlı olsun dileklerini sunan bütün arkadaşlara çok teşekkürler sağolun Mesajı Paylaş

Uzun süre HB 350 kullandım şuan ise CT90 serisi ve el yapımı makinelerimi kullanıyorum.Parçalı yüklemelerde çıkıma son 3 gün kala nemi %65 e ayarlarsanız sıkıntı yaşamamış olursunuz,çıkımlar bittikten sonra nemi tekrar gelişim için %55 e düşürmeniz yeterli olacaktır.
Öncelikle cevabınız yardımınız için çok teşekkürler Recep bey fakat dediğim gibi makineye ilk yüklemeyi yapıp,4-5 gün sonra 2. tüklemeyi yapıp sonra bi 4-5 gün sonra 3. yüklemeyi yapıp bu yumurta yükleme döngüsünü böyle 2 ay boyunca tekrarlayarak devam edersek, bir çıkım bitiyor öbürü başlıyor öbürü bitiyor daha sonraki başlıyor, yani yüklemeyi parçalı olarak devamlı yaparsak çıkımda devamlı oluyor, yani anlamadığın çıkımda nemi %70 yaptığımda çıkımı aldığımda nemi %55 yapacam sonra 1-2 gün sonra 2. yüklemenin çıkımları başlayacan tekrar %70 yapacam derken döngü böyle devam edecek ve gelişimdeki yumurtalar devamlı %70 neme maruz kalmış olacak

Nemi sabit gelişimde ve çıkımda %65 yaparsanız sıkıntı olmaz fakat 2-3 er gün arayla yükleme yapmanızı önermem en sağlıklı 10 gün arayla parçalı yükleme yapmanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Nemi sabit gelişimde ve çıkımda %65 yaparsanız sıkıntı olmaz fakat 2-3 er gün arayla yükleme yapmanızı önermem en sağlıklı 10 gün arayla parçalı yükleme yapmanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır...
Hangi açıdan 10 gün arayla yüklemeyi öneriyorsunuz? Mesajı Paylaş

Steril edin .
Recep bey gibi sizde imdadıma yetişip cevap yazdığınız için çok teşekkürler Münir ağbi. Fakat sizlerin dediği makine gelişimdede çıkımdada hep %65 mi olsun? bunumu demek istiyorsunuz? 6 günde bir yüklememi neden önerdiniz Münir ağbi?
120 yumurta yükledin 6 gün sonra 120 daha yukledin
6 gün sonra 120 daha yukledin daha sonraki 6.günde ilk yumurtaları cikima alırsın istersen boşalan yere 120 yumurta daha
Koyarsin yada gelişimdeki diğer yumurtaları zamanı gelince cikima
Alırsın.makinan boş kalmaz.ama ben 3 seferden fazlasını onermiyorum Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Steril edin .
Recep bey gibi sizde imdadıma yetişip cevap yazdığınız için çok teşekkürler Münir ağbi. Fakat sizlerin dediği makine gelişimdede çıkımdada hep %65 mi olsun? bunumu demek istiyorsunuz? 6 günde bir yüklememi neden önerdiniz Münir ağbi?
120 yumurta yükledin 6 gün sonra 120 daha yukledin
6 gün sonra 120 daha yukledin daha sonraki 6.günde ilk yumurtaları cikima alırsın istersen boşalan yere 120 yumurta daha
Koyarsin yada gelişimdeki diğer yumurtaları zamanı gelince cikima
Alırsın.makinan boş kalmaz.ama ben 3 seferden fazlasını onermiyorum
Anladım Münir ağbi bu önerini dikkate alıp uygulayacağım. Peki bende el yapımı makine var çıkımlarım bittikten sonra durduruyorum makineyi ve dezenfekte ediyorum. basıyorum çamaşırsuyunu sonrada takıyorum hortumu araba yıkar gibi bol suyla yıkıyorum koku felan hiçbirşey kalmıyo fakat şimdi işler değişti bu makineyede aynısını yaparsak 3 gün dyanmaz orasına burasına su gider bozulur. Bu makineyi dezenfekte ve temizlik için ne önerirsiniz?? Mesajı Paylaş

Cikim sepetini,yumurta vivollerini banyoda sıcak su ile yıkarsin ve durularsin .makinanın içinde ozonlu su ile  iyice dilersin ondan sonrada
Mikrop öldürücü sprey sıkar 1-2 gün dinlendirirsin Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Cikim sepetini,yumurta vivollerini banyoda sıcak su ile yıkarsin ve durularsin .makinanın içinde ozonlu su ile  iyice dilersin ondan sonrada
Mikrop öldürücü sprey sıkar 1-2 gün dinlendirirsin
Bilgiler için çok teşekkürler Münir ağbi. dediklerini uygulayacağım. fakat ozon epey kuvvetli bir madde makineye zarar vermezmi? Mesajı Paylaş

Mikrop öldürücü sprey sıkar 1-2 gün dinlendirirsin
Bilgiler için çok teşekkürler Münir ağbi. dediklerini uygulayacağım. fakat ozon epey kuvvetli bir madde makineyi zarar vermezmi?
saf kullanmayacaksiniz 1 kova suya1 su bardağı yeter Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Arkadaşlar bu HB500 ün çevirme sistemide aynı conturn 30 hızındamı? yani conturn 30 devamlı durmadan dönüyor fakat çok küçük devir sayılı motor olduğu için biz hareketi anlık olarak göremiyoruz ya buda aynı öylemi?yoksa saati gelince hızlıca dönüp duruyormu? Mesajı Paylaş

Pistonlu motor olduğu için raflar dönerken sesli zırıltı yapar ve conturndan çok daha hızlıdır dönüşler çok net görülür... Mesajı Paylaş

Pistonlu motor olduğu için raflar dönerken sesli zırıltı yapar ve conturndan çok daha hızlıdır dönüşler çok net görülür...
Teşekkürler Recep bey, yani bizim buzdolabına yaptığımız makinelerde kullandığımız efostar motor gibi diyebiliriz o zmaan değilmi? saati gelince dönüyor? acaba çimuka kaç saatte bir döndürmeye ayarladı? bu ayarı değiştirebiliyormuyuz? Mesajı Paylaş

Yeni bir sistem koymadılar ise piston motor resimdeki gibi olacaktır.2 saatte bir dönüyor,ayarlanmış olarak geliyor zaten...

[IMG]http://i61.tinypic.com/23jolkz.png[/img] Mesajı Paylaş

Yeni bir sistem koymadılar ise piston motor resimdeki gibi olacaktır.2 saatte bir dönüyor,ayarlanmış olarak geliyor zaten...

[IMG]http://i61.tinypic.com/23jolkz.png[/img]
Bilgiler için teşekkürler Recep bey Mesajı Paylaş

Tekrar merhabalar arkadaşlar. Bugün HB 500 siparişinin 21. günüydü makine hala gelmeyince,çimukayı aradım.Telefona çıkan yetkili HB serisinde yenilenmeye gittiklerini, motor sistemini değiştirdiklerini ve yurt dışından gelecek yeni sistem motorları beklediklerini söyledi. yeni motorlar 3-5 gün içinde ellerinde olurmuş bizim makinede 1 hafta içinde tamamlanırmış yetkili böyle söyledi. Aklım biraz karıştı ??? acaba gerçekten motor sistemini mi değiştiriyorlar yoksa siparişlere yetişemediklerinden bu tip geçiştirmeler mi üretiyorlar?
İçimizde bu yenilenmeden haberi olan arkadaşlarımız varmı?acaba ne şekilde bir değişikliğe gittiler? önceden kullandıkları motorlarmı daha iyiydi şimdi kullanacaklarımı daha iyi olacak? Firmanın sitesine baktım böyle bir yenilenmedende bahsetmiyor Mesajı Paylaş

HB 500 üm geldi sonunda. kutunun kapağını açtım fakat makineyi kutudan henüz çıkarmadım,inşallah kırığı çıkığı yoktur.yarın fotosunu paylaşırım nasipse. Mesajı Paylaş

hayırlı olsun güle güle kullan. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

hayırlı olsun güle güle kullan.
Teşekkürler Münir ağbi Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.