Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Cinsiyetlerini Anlayabilen Var Mı Acaba ?

Başlatan Bahadır Gündoğdu, 31 Ekim 2014, 16:07:46

« önceki - sonraki »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Horoz ve tavuk olarak değerlendirdim ben bu iki civcivimi. Temmuz ayında almıştım memlekete gittiğimde sultan olduklarını öğrendim. Dişi mi erkek mi anlaşılıyor mu acaba ? Mesajı Paylaş

• Gösterim 4,177 
  • Süs Tavukları
  • 5 Yanıtlar

İkiside tavuk. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Birisi diğerine göre iri olduğundan horozdur diye düşünmüştüm.  bu evrede nasıl anlaşılıyor acana bu cinslerin cinsiyet ayrımı ? Mesajı Paylaş

Birisi diğerine göre iri olduğundan horozdur diye düşünmüştüm.  bu evrede nasıl anlaşılıyor acana bu cinslerin cinsiyet ayrımı ?

İrilik keklik veya bıldırcınlarda daha çok kullanılmakta cinsiyet ayrımında,ben daha önce sultan beslemedim fakat 3-4 aylık olan hayvanlarda çene altı sakal dediğimiz ibiğin kızarması ve çok az belirmesi gerekir beyaz renk tüğlü ırklarda bu daha net olur sizinkilerde herhangi bir kızarma ve sarkma mevcut değil. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Bu fotoğrafta 2 aylıklardı. Büyük olanın göz çevresi ve çene altında kızarmalar oluşmaya başlamıştı çok ufak sarkma da vardı diğerine göre ve küçük olanın tepe tüyleri gözleri kapatmış ama büyük olanda geriye doğru uzamış şu an tek bildiğim ayırt edici özellikleri bunlar. Şu an nasıl oldular bir bilgim yok fotoğraf alma imkanım yok. Sultanlarla ilgilenen arkadaşlar varsa onlardan da yorum bekliyorum. Mesajı Paylaş

Ben cinsiyetlerinden çok ırkların kalitesine dikkat ettim. İkisinin de ayak renkleri farklı. Siyah olanın kanında sanki habeş de var gibi geldi bana. Zaten genel de sultan ile habeş melezlemesi çok bulunur piyasada.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.