Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Gıda Belgeseli

Başlatan Tuncay KEKEÇ, 17 Nisan 2015, 22:50:13

« önceki - sonraki »
Dünyaca ünlü gıda markalarının gerçeklerini ortaya koyan önemli bir belgesel. Mutlaka İzleyiniz !
Mesajı Paylaş

Günün Adamı Olmaya Çalışma, Hakikatın Adamı Olmaya Çalış. Çünkü Gün Değişir, Hakikat Değişmez...(Hz.Mevlânâ)
  • Gösterim 5,574 
  • İnsan Ve Sağlık Köşesi
  • 6 Yanıtlar

tamamını izleyemedim belgesel çok uzundu ama işallah en kısa zamanda tamamını izleyecegim.paylaşım için teşekkürler tuncay bey
Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

bende birazını izleyebildim ama izleyebildiğim kısmı bile yetti gerçekten aslında yaptığımız iş hobi olmanın yanında yakınlarımza ve sevdiklerimize temiz et ve temiz yumurta sağlıyor bu durum gönül verdiğimiz bu işe sosyal bir nitelik kazandırıyor...temiz yarınlar için çok anlamlı bir paylaşım olmuş teşekkürler Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

paylasım ıcın tesekkurler, vıdeo emek harcanarak hazırlanmış , anlatılmak ıstenen , olayın sahıdlerıyle dırekt olarak gorusulerek ,dogru acıdan anlatılmış, her bırey anladıgı olcude pay cıkarır kendıne oda ayrı konu, sabır ıle bastan sona ızledım , arada durdurup cay aldım kendıme ,   anladıgım kadarıyla pıyasa  kurallarına uyuldugu vakıt , ınsan saglıgının onemı hıc sayılıyor, hayvanlar makıne gıbı calıstırılıyor , vıcdan kor kuyulara atılıyor. sıtemızde ıslenen konuların detaylı ve buyuk versıyonu bu ıslere yenı baslıyan arkadaslarımızdanda kucuk caplı sorular gelıyordu kısında yumurta almak ıcın ne yapabılırız , cıf sarılı yapmak ıcın ne yapabılırız ,  kıs donemındede yumurta almak ıcın acı bıber yetermı  , bıldırcınları  keklıklerı  yaz kıs yumurtlatmak ıstıyorum ne yapabılırım , gecegunduz  ampul yaksam yumurta artarmı ?  sanayılesmıs ulkelerde buyuk caplı kanser vakaları bu yuzden , hatırlarsanız kus grıbı vakası dıye koy koy dolasıp ıtlaf edıldı butun kanatlılar , gecen aylardada  yıne aynı sekılde yapmak ıstedıler tutmadı , buyuk caplı yapamadılar danımarkaydı sanırım bır ıkı cıflık ıle sınırlı kaldı. kafamda su an cok sey var dıle getıremıyorum. markette  hakıkaten bır vatandas olarak , orta hallı sayılmasamda fıyata takılıyorum, ucuz ama saglıklı olsun dıye , markette sucuk  kılo fıyatı 30/40   tl  arası  aksehır persembe  ve pazar pazarında 10 tl , eve ayda en az bır kere et gırsın dıye pazardan ıkı kılo alıyorum mecburen. tavuk etı karısımlı sucuk .  vıcdan  sahıbı   buyuk ısletme sahıbı  yok denecek kadar az yada hıc yok. Mesajı Paylaş
+905444234318

www.kuluckadunyasi.com

artık kımsede tıcaretahlakı kalmamış , vurgun vurma pesınde , adi cin urunlerı pıyasada yuzde 99 kanser rıskı tasımakta , bır mılyonculardakı malların da yuzde 99 u cın malı. hele gıda uzerınde oynanan oyunlar , aksehırde corbacıda calısdım bulasıkcı olarak 10 gun aksam sekız sabah sekız 12 saat yevmıye 30 tl, komık rakam ama tarıh eskı deyıl daha 20 gun once ayrıldım , sabah beste ahcı gelıyordu , dunden kalan mercımek corbası  tadına bakıyordu ondan sonra ıcıne baharat katıp ( 24 saat sıcakta bekleyen mercımek corbasını ) ezogelın corbası dıye bır 24 saat daha satısa sunuyordu , mercımek corbasınıda yaparken boya kullanıyordu  her zaman aynı rengı yakalamak ıcın ,   gıda boyası  olabılır  bılemem ama musterıler kesınlıkle boyalı corba ıctıklerını bılmıyorlar , sıtede kımse uzerıne alınmasın LUTFEN . kımsede tıcaret ahlakı kalmamıs derken sızlerı kast etmedım. rabbım yuru ya kulum dedıgınde kendı ısımı kurdugumda ınsallah bende buzulmam aynı ış ahlakıyla yoluma devam ederım. Rahmetlı babamın bır sozu vardı , ağzından cıkan soze dıkkat et , ağızdan cıkan soz senettır , ne soylersen soyle onun arkasında dur. bos konusma , cok dınle az konus . Mesajı Paylaş
+905444234318

www.kuluckadunyasi.com

Aslina bakarsaniz tam da Türkiye de tavukculugun zirve yaşadığı bir donemdeyiz sektörümuz de bir çok ileri adım atilmakta aile şirketleri ufak isletmelerle toplumumuz bir gelir eldetme döneminde is bu şekilde olunca bilinçli tüketici de artmakta bütün bu güzel olayları izlerken , üzülerek beklediğim bir şey var tipik bir kuş gribi vakası belkide son ama en son sermayesini bu işe yatırmış aileler onca katledilen hayvanlara mi üzülsem parcalanan ailelere mi ?

Söz konusu bizim insanlarımız ve bizim tek bir tanesinin hasta dayı olsa son nefesini verinceye kadar başından ayrilmadimiz hayvanlarimiz , diyecek çok bir şeyde de yok YAZIKLAR OLSUN ! Her kim bundan faydalanip nemalana biliyorsa.... Mesajı Paylaş
Doğruluk ve bilinçli ticaret vizyonumuzdur...

erman bey cok guzel ıfade ettınız tesekkur ederım, kus grıbı cıkardılar butun koylere varana kadar telef edıldı ısletmeler battı, aıleler dagıldı , ondan sonra kene olayı basladı ıne aıleler dagıldı , turkıye uzerınde oynanan bır oyundu bu fark ettıysenız,  soguk savas stratejısı  , buyuk guclu turkıye ıstemeyen ulkelerın oyunu. dedıgınız gıbı o canlılarda  tavuk olsun bıldırcın olsun  besledıgımız dıger canlılar ıle kopmaz bır bag olusuyor. aıleden oluyorlar bır sure sonra , Mesajı Paylaş
+905444234318

www.kuluckadunyasi.com

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.