Google

Yeni Fizanım Hastaa Acil Destek Abilerimm Kardeşlerim

Başlatan sefa bektaşoğlu, 19 Aralık 2014, 11:13:57

« önceki - sonraki »
cucckko fizan agızını açıp kapatıypr zor nefes alıoyr gibi hiprodoxin verdim sabah tan daha çok ağzını açmaya başladı tedavi ne yapabiliriz teşekkürler Mesajı Paylaş

• Gösterim 4,914 
  • Hastalıklar Ve Tedavileri
  • 9 Yanıtlar

Fizan kaç aylık ve bu belirtiler ne zaman başladı? Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

4 aylık bugun geldi bursadanna park hayvancılık tan aldım Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
4 aylık bugun geldi bursadanna park hayvancılık tan aldım

Bahsettiğiniz belirti Crd Hastalığını işaret ediyor.Kümesinizde başka hayvanlar var ise onlarada bulaşma riski yüksek,aldığınız yere ulaşıp durumu bildirin... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

peki tedavi için ne yapmam gerekiyor yem yiyor su içiyo biraz zayıflamıs Mesajı Paylaş

Hasta hayvan yollamıslar o zaman arayın fırcalayın sadece 2 hayvan değil tüm hayvanlarınıza tedavisi çok zor aynı zamanda çabuk bulaşan hastalık yollamıslar. CRD için tilmikosin içerikli ilacları öneririm. Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
peki tedavi için ne yapmam gerekiyor yem yiyor su içiyo biraz zayıflamıs

Ben sizin yerinizde olsam geri iade eder paramı alırdım.Para kolay kazanılan bir şey değil karşılığında sağlıklı hayvan alamadıktan sonra,neden tedavi sürecine sokup kurtarmaya çalışayım ki ya ölürse ? hastalığın ne zaman hortladığı belli değil size belki bilerek gönderildi belki de tedavi süreci içerisin de arayıp karşı tarafa bildirim yaptınızmı ? Mesajı Paylaş

gun içerisinde aradım bildirdim hayvanı karantinaya aldım ayrı bir yerde ölürse yenisini gönderecekler ama akşama doğru baya kendine gelmişti bir tas yemi götürdü yani :) ve veteriner den taylan diiye bir ilaç önerdi aldığım yer büyük çiftlik ti çünkü arayınca onu verin 4 gun tedaviye devam edin veteriner de başka bir ilaç verdi deri altına dört gun vuracağım inş düzelir aldığım yer çok uzak yoksa değişirdim zorla otobuse aldılar zaten teşeekür ederim ilginiz için gözlemlemeye devam ediyorum Mesajı Paylaş

sefa arkadaşım öncelikle belirtmek isterim ki crd kronik bir solunum yolu enfeksiyonu dur ölüme yol açmaz ancak hayvanın performansında belirgin bir düşüşe neden olur.hastalıklı bir damızlıktan elde edilen yumurtalar ve onlardan cıkan yavrularda ne yazıkkı bu illete maruz kalırlar sendede bu durum olabilir mevsim gecişlerinde ve hayvanın zayıf kaldığı anlarda bu hastalık hortlar antibiyotiklerle tekrardan yatıştırılır.içinde amoksilin etkin maddeli antibiyotikler kullanman tercihimdir içindeki mentol sayesindehayvanın nefes alma güçlüğünü ortadan kaldırır...fakat hiçbir antibiyotik ve iğne bu durumu geçirmez bunun bilgisini sana vermek isterim.sana tavsiyem aldığın hayvanı geriye iade edip sağlam düzgün bir hayvan alman çünkü ondan çıkıcak yavrulardada aynı sorunu yaşarsın tabii hayvanındaki hastalık crdyse...hayvanın kafasını ileri doğru uzatarak nfs almaya çalışmasıı başka hastalaıklarında göstergesi olabilir genelikle newcastle ve crd birbirine çok karıştırılır...hayvanda yem değişikliğine gitmeni tavsiye ederim birde yüksek enerjili fenni piliç yemlerini kullanırsan hayvan daha cabuk toparlarrr ...şimdiden geçmiş olsunnn... Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

tsk ederim tavsiyeleriniz için ben de aynen öyle 3 çesit yem veriyorum baya düzeldi buyuk ihtimal gelirken baya yıpranmış hayvan hava değişimide baya etkilemiş şimdi baya düzeldi veterinerde 4 gunluk iğne ayarlayıp verdi onu vuruyorum crd diye şüphelendim ama değil buyuk ihtimal kafayı öne doğru uzatmıyor sadece arada hapşuruyor oda geçer inşallah gözüm gibi bakıyorum :) Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.