Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

çatlamamış Yumurtadan Civciv Sesi Gelir Mi?

Başlatan Egementürk Çiftçi, 17 Aralık 2014, 16:36:59

« önceki - sonraki »
Merhaba Arkadaşlar,
Kızımın biyoloji ödevi için makineye 20 gün önce tavuk yumurtası koyduk. Az önce 20. gün doldu ama herhangi bir hareket yok. Makineye kulağımı dayayıp dinliyorum ve farklı zamanlarda 3 kez civciv sesi duydum gibi geldi. Acaba çatlamamış yumurtadan ses gelir mi? Yoksa ben heyecandan şaşırıyor muyum?
Selamlar. Mesajı Paylaş

• Gösterim 8,963 
  • Tavuk
  • 14 Yanıtlar

Egemen bey sorunuzun cevabı Evet gelir çıkım için belkide dakikalar sayıyor.Bazen 22 - 23.cü günde çıkım olabiliyor ya da sizin göremediğiniz yandan çatlatmışta olabilir. :D Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Evet ses gelir egemen bey.şaşırmayın yumurtalarda çatlama varmı?
Mesajı Paylaş
Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.

Merhaba Recep Bey,
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Şu durumda sabırla beklemeye devam edeceğiz.
Tekrar teşekkür ediyorum.
Selamlar. Mesajı Paylaş

Merhaba Tuncay Bey,
Makinenin dışından görebildiğim kadarıyla çatlama yok. Ama belki yumurtanın alt tarafında vardır da ben göremiyorumdur. Makineyi açmak istemediğimden bakmadım açıkçası. Ama yumurtalardan ses gelmesi ve sizlerin bunu teyit etmeniz moralimi düzeltti. En azından kızımın ödevi başarısız olmamış olacak ve civcivlerle eve yeni bir neşe gelecek.
Selamlar. Mesajı Paylaş

Çıkımı bekleyen birisi için duyulan en güzel şey bence bu ses :) ilk duyduğum da çok heyecanlanmıştım :) Mesajı Paylaş

Haklısınız Bahadır Bey,
Zaten heyecanlıydık bir kat daha arttı heyecanımız şimdi. Kızım ve ben kulağımızı makineye dayadık bekliyoruz :) Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Haklısınız Bahadır Bey,
Zaten heyecanlıydık bir kat daha arttı heyecanımız şimdi. Kızım ve ben kulağımızı makineye dayadık bekliyoruz :)
İnşallah sağlıklı civcivleriniz olur :) Mesajı Paylaş

Teşekkür ederim Bahadır Bey.
İnşallah hepimizin çabaları güzel sonuçlar verir.
Selamlar. Mesajı Paylaş

Egemen bey çok tatlı bir heyecan bu. Önümüzdeki günlerde çıkmış sağlıklı civcivlerinizin de iyi haberlerini ve fotoğraflarını bekliyoruz :) Mesajı Paylaş
Light Sussex, Colombian Buff Brahma, Blue Laced Red Wyandotte.

Az önce yumurtaların ikisinin çatladığını gördük ve makinenin başında sabitlendik. Gözümüzü ayırmadan yumurtanın açılmasını izliyoruz.
Gerçekten çok güzel bir duygu bu. Her seferinde aynı heyecan :) Mesajı Paylaş

Bol cikimlar... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Teşekkür ederim Kaya Bey,
Az önce ilk civciv çıktı :)
2 tane de çatlamaya başlayan yumurta var. Sabaha kadar nöbete devam :) Mesajı Paylaş

egemen bey cok guzel bır duygu, yasamayan bılemez, sızın gıbı oglumla ızledık ıkı cıvcıvın cıkısını  :) olay yerınden canlı yayın. unutmayın cıvcıvler makınede kalsın hemen almayın kurusunlar, aldıkdan sonrada sekerlı su verın bagırsaklar calıssın ertesı gun cıv cıv yemını verırsınız.belkıde bılıyorsunuz bu anlattıklarımı olsun adet yerını bulsun hayırlı olsun bakalım. Mesajı Paylaş
+905444234318

www.kuluckadunyasi.com

Teşekkür ederim Münür Bey. Makineden almıyorum civcivleri bir gün duracaklar.
Sonrasında dediğiniz gibi şekerli su ve yem vereceğim.
Selamlar. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.