Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Beyler Dikkat

Başlatan M.Münir TOPRAK, 22 Kasım 2014, 21:12:35

« önceki - sonraki »
Iğdır'da kaçak şekilde avladığı kekliklerin fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesine yükleyen bir kişiye Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü'nce 6 bin 84 lira para cezası verildi. Alınan bilgiye göre, Y.A, Tuzluca ilçesinde avcılık belgesi ve avlanma pulu olmadan keklik avına çıktı. Y.A, kaçak avladığı 16 kekliğin fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesinden paylaştı. Fotoğrafları inceleyen Orman ve Su İşleri Bakanlığı Av Koruma ekipleri, yapılan araştırma sonucunda avın kaçak şekilde gerçekleştirildiğini tespit etti.

TAKİBE ALINDI

Bunun üzerine avcının bilgileri, Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü yetkililerine bildirildi. Y.A'nın adresine ulaşan şube görevlileri, 16 keklik için 5 bin 600 ve belgesiz avcılıktan 484 lira olmak üzere 6 bin 84 lira ceza kesti. Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakanlık tarafından kurulan bir ekibin sosyal medyada paylaşılan avcılık fotoğraflarını incelediğini söyledi. Bu şekilde çok sayıda kaçak avcıyı yakaladıklarını belirten Türkoğlu, "Bu ekip, bulduğu fotoğrafları inceledikten sonra kaçak avlanma durumu olduğunu kanıtlayarak, bize bildiriyor. Bu arkadaş da aynı durumla karşılaştı. Paylaştığı fotoğraf üzerinden takibe alındı ve ceza kesildi" diye konuştu. (AA)
Mesajı Paylaş

www kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 5,734 
  • Keklik
  • 11 Yanıtlar

Çok iyi olmuş abicim ava açık meralarda keklik sayısı bir avcıya 2 adet düşmektedir.Popülosyonu çok fazla olan meralar da bu limitlere uymuyorlar,bana denk gelirse sosyal paylaşım sitelerin de bu tarz resimler ben de ilgili merceklere resmi e-mail olarak atıp araştırmalarını istiyorum.Yıllık vergisi,avcılık kulüp aidatı,pul ücreti,sıkılan fişşek harcanan masraflarım 2 bin lira vurduğumuz kuş nerde peki ? ben bunu av,doğa,spor ve zevk için yapıyorsam yasal olarak devamını sürdürmem gerekki benden sonraki kuşakta bu hayvanları avlayabilsin popülosyon artışı sağlansın.2002 senesin de gördüğüm kınalı keklik sürüleri en az 30'arlı gruplar halindeydi bu sayı aynı meralar da 2011-2014 senelerinde 3 lü 5 li adetlere düştü.Bilinçsiz avlanma,tarım ilacı sayesin de lütfen duyarlı olalım... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Av'a karşıyım diyebilirim doğadaki dengeye yabancıların burnunu sokması gibi geliyor,ha üret bilmem kac av hayvanı doğaya sal sonra onların oranında avını yap sayının sabit kalmasına katkı sağla. Mesajı Paylaş

Cok iyi olmus keske herkezi boyle yakalayip  uzerinede bir yil hapis cezasi verilse ve o hapis cezasi paraya cevrilmese ne guzel olur,yaziktir gunahtir yaa.... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Şimdi bunun belirli bir sınırı var mı yoksa 1 keklik dahi olsa bile mi bu değer biçiliyor ? Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Şimdi bunun belirli bir sınırı var mı yoksa 1 keklik dahi olsa bile mi bu değer biçiliyor ?
benim anladıgım 16 keklik için o fiyat
yani tanesine 350 tl batuhan Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

benim anladıgım 16 keklik için o fiyat
yani tanesine 350 tl batuhan

Bayağı zarar etmiş olmalı Mesajı Paylaş

Şimdi bunun belirli bir sınırı var mı yoksa 1 keklik dahi olsa bile mi bu değer biçiliyor ?

Keklik sezonun da ava açık bir bölge de avlanıyorsa ve evrakları tam ise kişi başı en fazla 2 adet keklik vurabilme limiti vardır.Olduki evrakları tam ava açık bölge de avlanıyor 4 keklik vurdu ve yakalandı. 2 adet kendi limiti sonraki her keklik için yani 3.cü ve 4.cü kekliğe 350 liradan 700 lira para cezasını ödüyor.Evraksız ava kapalı yani yasak olduğu bölgede avlanıyorsa elindeki tüfeğine ve köpeğine el konuluyor,ömür boyu ruhsat (evraklarını) bir daha çıkaramıyor vurduğu her keklik başına 350 lira ceza ödüyor,mahkemeye çıkıyor. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

gecen gunlerde dogaya bıldırcın ve keklık salma konusunu paylasmısdım,bılgısı olan arkadaslar acıklamıslardı konuyu devlet kendı ısletmesınde uretım yaptıgını ve belırlı ıl ve ılcelerde dogaya saldıklarını da ogrenmısdık, gecen hafta konya nın sultandagı ılcesıne kayınbıraderımle gıttık bır ıs ıcın , kahvede avcıları gordum selam verıp tanısdık bu dogaya salma olayı konya dada var dıye duydum sultandagı nda da varmı dıye sordum.....bekledıgım cevabı aldım hemen haberlerı oluyormus daha kınalı keklıkler dogaya alısamadan vuruyorlarmıs sayıda 2 ıle sınırlı degıl kımne kadar vurursa yakalanma korkusuna jandarmadan kose bucak kacıyorlarmıs. arada kendılerıde baglı bulundukları avcılık klubude dogaya salma olayına destek oluyorlarmıs ben samımı soylıyeyım ınanmadım. adamların avcılık ıle ılgılı evrakları tam ama bılınclı avlanma olayı sıfır. su an yaban tavsanı avladıklarını denk gelırse kaldıysa sıgırcık vurduklarını anlattılar. bır tanesı gecen hafta 11 yaban tavsanı vurmus , ıcımden el ınsaf dedım yazıktır gunahtır, yıyecegın en fazla ıkı tane dıgerlerı ne olacak,kahvede anlatmak ovunmek ıcınmı vurdun be adam. vatandas olarak ne yapabılırız , en fazla olay anında 154 arayıp ıhbar edecen. oarada jandarma asayısden sorumlu. aksehır deyım su an polıs kuvvetlerı bakıyor. Mesajı Paylaş
+905444234318

www.kuluckadunyasi.com

sımdı tekrar okuyunca farkettım 154 trafık polısı jandarma 156 olacak  yanlıs yazım ıcın ozur dılerım. Mesajı Paylaş
+905444234318

www.kuluckadunyasi.com

iyi olmuş katliam yapıyo av değil Mesajı Paylaş

Bence de cezalandırılması iyi olmuş. Ben bu avcılığın her türlüsüne tamamen karşıyım. Yemek ihtiyacı için avlanma olayı eski çağlarda kaldı. Şimdi her hayvanın üretimi ve satışı yapılıyor zaten. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.