Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

tavuğum yumurtlamıyor ?

Başlatan Osman Azak, 25 Nisan 2012, 20:56:17

« önceki - sonraki »
Arkadaşlar son bir kaç gündür  köyümüze bir tilki dadandı  köyde nekadar hayvan varsa aldı görürdü ben bir tane  tavuk ile kurtadım yan komşumun 5 tane tavuğunu başka bir koomşumuzunda 2 tane tavuğunu götürdü  sizlere asıl srum arkadaşlar tavuğum yaklaşık bir aydır yumurtlamıyor gurk oldu diye yumurtadan  kesildi dedim gurk ta olmadı  tüy dökme zamanı da olmadığını biliyorum öyleyse tavuğum neden 1 aydır yumurtlamıyor.  şunu belirtmek istiyorum kesinlikle yumurtaya sebeb değil bu msj yazmak   varsa haynanın bir rahatsızlığını gidermek birde benim gibi olan arkadaşlarada  sizler aracılığı ile bil paylaşımını gerçekleştirebilmek  cevaplarıızı bekliyorum arkdaşlar saygılarımı snuyorum... Mesajı Paylaş

ozits61
  • Gösterim 14,015 
  • Tavuk
  • 7 Yanıtlar

Osman hocam bence sizin tavuğunuz gurk oldu ama imkan bulamadığı için oturmadı ilk bu yüzden yumurtadan kesildi şimdi ise acaba kendine başka bir yer buldu da oraya yumurtluyor olmasın Mesajı Paylaş
77 Yalova

Mevsim değişimi sırasında Cdr yada ciçek hastalığı kapmış olabilir. Umarım böyle değildirler fakat ben kendi tavuklarımda yaşadım. Mesajı Paylaş

osman bey dogası geregı yumurtayı kesmiş olabılır

nasıl yani?

şöyle açıklayayım;

bilindigi üere tavuklarda bır kuş cinsidir. bu  turler yumurtlamayla ve kuluçka yöntemi ile çogalırlar bızler ise hayvanları sadece yumurtacı olarak görüyörüz.

ama tavugun yumurtlamasındaki asıl amaç üremek maksatlıdır. tavuklar streste veya kendısını güvende hissetmedıgı zaman yumurtayı keserler cünki cıkacak yumurtayı koruyamamaktansa yumurtlamamak en kısa çözumdur. yakında yumurtlayacaktır endişe etmeyin

Mesajı Paylaş
bize heryer GİRESUN

Arkadaşlar denilecek başka  birşey birakmamiş yumurtlamasini istiyorsan yumurta yemi vermeni tavsiye ediyorum Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Arkadaşlar denilecek başka  birşey birakmamiş yumurtlamasini istiyorsan yumurta yemi vermeni tavsiye ediyorum

Yumurta yemi vermeyin..   Yazık hayvana..  gezip dolaşsın bulur o yemini ..zamanı gelince yumurtlar.  Eğer kapalı kümeste ise, arpa, buğday ve sizin yemek artıklarınızı verin.  (salata,tavuk,et,balık.. )  Yumurta yemi ve Etçil Tavuk yemleri yüksek oranda kimyevi ve hormonel maddeler içerir.. Ne o tavuktan nede yediğiniz yumurtadan hayır gelir. Mesajı Paylaş
la vie est breve..

arkadaşlar yerim müsait gezmelerinde bir sıkıntı yok yani sabah namazından sonra güneş 5:20 de doğar ben en gec 5:30  da kapılarını acar dışarı salarım akşam ise 7:10  gibi içeri alıyorum yemlerini yemek artıklarını  meyvelerini kesinlikle ihmal etmem dediğiniz gibi belkide gurk oldu  bu konuda daha yeni olduğum için anlayamadım hayvanda böyle oldu neyse iyi olsunda gurk olmasda  yumurtlamasada çok önemli değil... Mesajı Paylaş
ozits61

osman bey  tavuk eger gurk oldugu için yumurtlamıyorsa sureklı follukta yada başka bır yerde boşa yada yumurta uzerıne sureklı yatma istegı güder eger tavugunuz follukta yatmıyorsa gezmesınde yemesınde içmesınde bır sorun yoksa 1 ay cok uzun bır sure ya tavuk başka bır yere yumurtluyor ya bır rahatsızlıgı var yada(pek sanmıyorum) gurk oldu eger gurk ise ayrı bır bölmede 2-3 yumurta koyarak deneyın eger uerıne yatar ve tuylerını kabartarak etrafa sert bakışlar atarsa gerçekten gurktur :) Mesajı Paylaş
bize heryer GİRESUN

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.