Google

Viyoller Timer ile kaç saatte bir kaç dakika çalışmalı ?

Başlatan Nihat ÖZCAN, 15 Mayıs 2012, 09:04:41

« önceki - sonraki »
Merhaba arkadaşlar internette çeşitli yerlerden toplama bilgilerle kuluçka makinası yapmaktayım...Sitenizi buldum sonunda , çok güzel faydalı bilgiler paylaşılıyor çok işime yaradı.

Şuanki sorumu daha önce sorulmuş mu göremedim , "Motora timer ile enerji vererek kaç saatte bir kaç dakika çalışması uygundur ? "

2. sorum da  :  3 adet 54'lük viyol kullanıyorum , tavuk yumurtası ve ördek yumurtasını aynı anda 1 makina içinde çıkım almam mümkün mü ?

Makina içinde çıkım yerini de henüz tasarlayamadım , 18. gün viyolü durdurup çıkım alamazmıyım ? illa yumurtaları bir sepete mi dizmem gerek ?

Konu ile alakalı resim de ekleyeceğim.

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim. Mesajı Paylaş

0 534 747 43 32     G.O.P / İSTANBUL
  • Gösterim 12,993 
  • Makinede Çevirme Sistemi
  • 8 Yanıtlar

Sitemize hoş geldiniz. Öncelikle sorunuza cevap alabilmeniz için sizi tanımamız gerekmektedir. Bunun için tanışma bölümüne kendinizi tanırmanızı rica ederiz. Ayrıca sitemizde nick kullanmak yasaktır. Profil ayarlarınızdan isim soy isim olarak düzeltmenizi rica ederim.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Çevirme zaman aralığı 1 saatten bir idealdir. Çıkımı viyolde almak sağlıksız sonuçlara neden olabilir çıkan civciv aşağı düşebilir düşerken yaralanabilir veya ölebilir. Çıkım sepeti sadece yanları kapalı olması bile yetmez üstü de kapalı olmasını öneririm. Mesajı Paylaş

Ayrıca ördek ve tavuk yumurtası aynı anda çıkarmı sorusuna gelince çıkabilir ama ördekler çok neme gereksinim duyarlar. Tavuklar ise yüksek nemde zarar görebilir.

Mesajı Paylaş

Bence ördek yumurtalarını ısının düşük olduğu kattaki viyollerde: ya da viyollerin ortasının mı kenarlarının mı ısısı düşükse o düşük ısılı bölümlerde geliştirin. Çıkımdaki nem oranı sağlıklı ölçümle % 72 olursa her 2 cins,de etkilemez ideal nem oranıdır. Bol çıkımlar. Mesajı Paylaş

1 saatte 1 dakika çalışmasına program yapayım peki teşekkür ederim.Bir de bazı yerlerde şöyle öneriler okudum da 50 dakikada bir ya da 2 saatte bir öneren arkadaşlar da vardı..Doğrusu hangisi en ideali kafam karıştı...

Çıkım konusunda haklısınız , kritik durum fakat makinam biraz ufak oldu galiba  :( ondan ne yapacağımı şaşırdım.Resim ekliyorum yorumlarınızı rica ederim. (Resim eklenmiyor :/ )

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Çevirme zaman aralığı 1 saatten bir idealdir. Çıkımı viyolde almak sağlıksız sonuçlara neden olabilir çıkan civciv aşağı düşebilir düşerken yaralanabilir veya ölebilir. Çıkım sepeti sadece yanları kapalı olması bile yetmez üstü de kapalı olmasını öneririm.
Mesajı Paylaş

Öneriniz için teşekkür ederim..Sıcaklık 37.5 tavuk ve ördek yumurtası için uygun mu ? Nem için ampullerin altında su tası bırakıcam.

Ayrıca kafama takılan şey şu ; hem ördek hem tavuk yumurtasını aynı ayna makinaya koyarsam çıkım günleri değişecek..tavuk 21 gün ördek 28 gün...bu durumda makinaya ilk ördek yumurtalarını koyup 1 hafta sonrasında tavuk yumurtalarını da makinaya yükleyip çıkım günlerini aynı denk getirmek mümkün olur mu acaba ??

Bence ördek yumurtalarını ısının düşük olduğu kattaki viyollerde: ya da viyollerin ortasının mı kenarlarının mı ısısı düşükse o düşük ısılı bölümlerde geliştirin. Çıkımdaki nem oranı sağlıklı ölçümle % 72 olursa her 2 cins,de etkilemez ideal nem oranıdır. Bol çıkımlar.
Mesajı Paylaş

1 saatte 1 dakika çalışmasına program yapayım peki teşekkür ederim.Bir de bazı yerlerde şöyle öneriler okudum da 50 dakikada bir ya da 2 saatte bir öneren arkadaşlar da vardı..Doğrusu hangisi en ideali kafam karıştı...

Çıkım konusunda haklısınız , kritik durum fakat makinam biraz ufak oldu galiba  :( ondan ne yapacağımı şaşırdım.Resim ekliyorum yorumlarınızı rica ederim. (Resim eklenmiyor :/ )

Çevirme zaman aralığı 1 saatten bir idealdir. Çıkımı viyolde almak sağlıksız sonuçlara neden olabilir çıkan civciv aşağı düşebilir düşerken yaralanabilir veya ölebilir. Çıkım sepeti sadece yanları kapalı olması bile yetmez üstü de kapalı olmasını öneririm.

Çevirmede 1 saatte veya 50 dakikada veya 2 saatte bir olması çok önemli değildir. İdeal diye bir kelimenin kuluçkada karşılığı malesef olmadı . Profesyonel ticari firmaların bile her birinin uygulamaları farklılıklar gösterebilmektedir. Daha sıklıkla çevirilmesinin avantajı bir noktada ısı düşük diğer noktada yüksek olursa makine içinde yumurtanın yerinin sıklıkla değişmesi durumunda dengesiz ısı dağılımlarında da verim alınmasını kolaylaştırır. Mesajı Paylaş

Çevirmede 1 saatte veya 50 dakikada veya 2 saatte bir olması çok önemli değildir. İdeal diye bir kelimenin kuluçkada karşılığı malesef olmadı . Profesyonel ticari firmaların bile her birinin uygulamaları farklılıklar gösterebilmektedir. Daha sıklıkla çevirilmesinin avantajı bir noktada ısı düşük diğer noktada yüksek olursa makine içinde yumurtanın yerinin sıklıkla değişmesi durumunda dengesiz ısı dağılımlarında da verim alınmasını kolaylaştırır.

Anladım , peki çok teşekkür ederim. 1 saatte bir , 1 dakika çalışması olarak program yapıcam. :) Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.