Google

Genel Fiyatlandırma Hakkında Görüş Paylaşımı!

Başlatan İLYAS ŞEN, 29 Ağustos 2015, 11:01:18

« önceki - sonraki »

Merhaba arkadaşlar,
Bu yazıyı bana light sussex ve Light brahma almak isteyen bir arkadaşımızın bilgi istemesi üzerine kendisine yazmıştım. Sonra baktım ki bu bilgi eksikliği bir çok yeni başlayan üretici arkadaşta bulunuyor. En iyisi bu bilgiyi genel e yazalım herkes okuyabilsin.

Light Sussex ve Light Brahma ırkları ülkemizde en çok sevilen beğenilen ve talep edilen ırkların başında gelmektedir. Bu da doğal olarak fiyatlarının yükselmesine sebep olmaktadır. Fiyat konusunda net bir rakam belirtmek çok kolay değil çünkü bu ırkların çok korsanlarını çıkardılar. Eğer aldığınız hayvan orjinal özelliklerini taşımıyorsa verdiğiniz bedel fazla olabilir. Umarım size satacak olan kişi dürüst bir satıcıdır da sizin zarar'a uğramanıza sebep olmaz.

Irk özellikleri kadar bu hayvanların geldikleri yerde nasıl bakıldıkları sağlıklı bir kümes olup olmadığı bu kümesin sahibinin üretici mi yoksa bir pazarcı mantığı ile alıp satan birimi olduğu çok önemlidir. Zira pazarcı zihniyetli insanlarda kar etme güdüsü ön planda olduğundan hayvanların sağlıkları onlar için çok önem arzetmez ve aldıkları her hayvan belkide onların kendi kümeslerine bir çok hastalığı taşıyan bir taşıyıcıyı getirmenelerine sebep olabilir.
Bunları açık yüreklilikle size yazabiliyorum çünkü bende geçen yıla kadar pazarcı mantığındaydım ürettiklerimi satmak için pazara çıkarırdım. Bu esnada bir çok hastalık da beni bulur bir çok damızlığımın ölümüne neden olurdum. Daha sonra uyandım ve pazarcılık zihniyetini bıraktım sadece üretici zihniyeti ile hareket etmeye başladım.

İşte bu nedenden dolayı gerçek üretici ile pazarcı satıcılar arasındaki fiyatlarda uçurum gibi farklar oluşmaktadır.  Üreticilerin birinci önceliği yüksek kalitede orjinalliğe sahip ırklar beslemek ve bu kıymetli ırkların hastalanmaması için özel ihtimam göstermek olduğu için maliyetleri de yüksek olur fiyatlarıda.

Bugün kaliteli bir light brahma yarkasını üreticiden 150 tl den aşşağı alamazken bu özellikte bir hayvanı bir pazarcıdan 35 tl ye bile bulabilirsiniz.

Size iyi günler dilerim.
Mesajı Paylaş

[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 2,178 
  • Kümes Hayvanları Genel
  • 1 Yanıtlar

Abi çok teşekkür ederim aydınlatıcı oldu Mesajı Paylaş
Rahibe fizan,Gümüş fizan,Light brahma,Light sussex ,kınalı keklik,Jumbo bıldırcın,çin bıldırcını,silver appanzel,isabel sabelpoot

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.