Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Horozdaki öksürük

Başlatan pınar şeker, 27 Ağustos 2015, 15:45:44

« önceki - sonraki »
merhaba..bu sabahtan beri 1 yaşındaki horozum halsiz ve iştahsız hapşurukla öksürük arası bir ses çıkarıyor,seside kısık, ara sıra ağzında bir şey çiğniyor gibi oynatıyor. biraz gezip oynuyor sadece üşütmüş olabilir mi.veteriner terramycin verdi sularına kattım, yeterli gelir mi Mesajı Paylaş

• Gösterim 5,145 
  • Hastalıklar Ve Tedavileri
  • 20 Yanıtlar

Peki öksürük haricinde hırıltılı varmı yem yemesi nasıl iştahı falan Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

iştahsızlık var akşam üstüne kadar çoğunlukta yattı son 2 saattir geziyor otladı ama öksürük sesi devam ediyor ama sıksık nefes alma halinde hırıltı yok herhangi burun akıntısıda yok sadece durgun iştahsız birde boğazında öksürük gibi ses var ötmüyorda Mesajı Paylaş

Ötememesinin sebebi Boğaz içi enfeksiyon yakında nefes almakta güçlük çekmeye başlıyacak ve bununla beraber hırıltıda başlayacaktır.Eczaneden monodoks alıp 3 gün boyunca yutturmanız gerekli.Hipradoxi var ise 0,5 cc şırınga ile çekip 2 gün horozunuzun ağız içine sıkabilirsiniz,tedavi süresinden sonra ki 1 günü atlayıp sonra ki gün vitamin takviyesi yapınız. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

suyuna aspirin kat iyi gelebilir Mesajı Paylaş

Aynen recep bey in dediklerini tatbik ederseniz iyi gelecektir bu tedavi Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

peki monodoksu ne şekilde yutturmam gerekiyor Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
peki monodoksu ne şekilde yutturmam gerekiyor

Monodoks Kapsülü horozun ağzını açtıktan sonra boğazına bırakmanız yeterli olacaktır. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Kapsülün içindeki tozu az bir miktar suyla sulandirip karışımı siringaya çekip ağızdan vermekte olurmu mesela recep beyy Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Kapsülün içindeki tozu az bir miktar suyla sulandirip karışımı siringaya çekip ağızdan vermekte olurmu mesela recep beyy

Denemedim ama yapılabilir,Direkt kapsülü yutturmak daha kolay ve zahmetsiz görkem bey  Mesajı Paylaş

Oluyorsa tamam ozaman.. her iki yöntemi de kullanbilmek iyi olacak çünkü bazı Tavuklar var tek başına bişey yutturmak imkansız oluyor ama siringayla bastinmi  ağzının  içine ister istemez yutuyorlar  ilaci :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

monodoks kapsülünü dün aldım ben de nasıl yutturacağımı bilememiştim ama şansıma ki iştahı da yerine gelmiş bugün ekmeğin iç kısmına sakladım kapsülü bir kerede yutuverdi ekmek niyetine  ;D ;D
düne göre durumu iyi bugün hiç yatmadı öksürükte daha az ama yinede var bir de henüz üürüü sesini duyamadık umarım en kısa zamanda tamamen iyileşirde sabahları sesini duyarız keretanın..

ilginiz ve önerileriniz için teşekkür ederim Mesajı Paylaş

Belki konumuzu okuyan olur..son durumu yazayım 2 gün önce horozum tamamen iyileşti..güzel güzel ötüyor  :) Mesajı Paylaş

Belki konumuzu okuyan olur..son durumu yazayım 2 gün önce horozum tamamen iyileşti..güzel güzel ötüyor  :)

Sevindirici haber,gözünüz aydın  :D Mesajı Paylaş

Eczaneden almak istedim ama vermediler reçetesiz satılmıyor diye :) aile hekimine gidip şey tavuğuma hap yazdıracam diyim  dedim güldü Mesajı Paylaş
Rahibe fizan,Gümüş fizan,Light brahma,Light sussex ,kınalı keklik,Jumbo bıldırcın,çin bıldırcını,silver appanzel,isabel sabelpoot

Eczaneden almak istedim ama vermediler reçetesiz satılmıyor diye :) aile hekimine gidip şey tavuğuma hap yazdıracam diyim  dedim güldü

2 ay öncesine kadar reçetesiz satılıyordu,yeni yönetmelikte reçeli sisteme geçmiş fark etmez aile hekimi yazar istediğinizde ben öyle yapıyorum... Mesajı Paylaş

Belki konumuzu okuyan olur..son durumu yazayım 2 gün önce horozum tamamen iyileşti..güzel güzel ötüyor  :)

teşekkür ederim :)
Sevindirici haber,gözünüz aydın  :D
Mesajı Paylaş

teşekkür ederim recep bey :) alıntı yaparken biraz karmaşık oldu.
bu arada reçetesiz satılmıyormuş dediğiniz ilaç monodoksmu Mesajı Paylaş

teşekkür ederim recep bey :) alıntı yaparken biraz karmaşık oldu.
bu arada reçetesiz satılmıyormuş dediğiniz ilaç monodoksmu

Evet monodoks önceden eczaneden parayla alınabiliyordu şimdi ki sistemde reçetesiz vermiyorlar,aile hekimi sağlık ocağı gibi yerlerden yazdırabiliyorsunuz... Mesajı Paylaş

ama ben daha 1 hafta oldu alalı.eczaneden gidip direk para ile aldım reçete sormadılar Mesajı Paylaş

ama ben daha 1 hafta oldu alalı.eczaneden gidip direk para ile aldım reçete sormadılar

Ellerinde önceden kalmış ve sisteme kayıt edilmemiş ilaçlardır onlar öylelikle vermişlerdir.Şimdiki sistem barkotlu satış yani size satılıyorken bilgisayar sistemine barkotu okutup reçete numaranızı giriyorlar o barkota ait ilaç,hap reçeteli satılmış olarak sağlık bakanlığının kontrol merkezine düşüyor :D Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.