Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Civciv De Gelişim Sorunu.

Başlatan Bahadır Gündoğdu, 23 Ağustos 2015, 13:53:10

« önceki - sonraki »
Bir buçuk aya yakın bir zamandır gelişemeyen bir civcivim var. Yemesi içmesi yerinde son 4 gündür vitamin şurunu + haşlanmış yumurta takviyesi yapıyorum ama bir gelişme yok neden kaynaklı olabilir acaba ? Çok küçük kaldı kardeşlerinin yanında. Bir haftalık gibi görünüyor. Bilgisi olan yarımcı olursa çok sevinirim. Mesajı Paylaş

• Gösterim 4,022 
  • Hastalıklar Ve Tedavileri
  • 6 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Bir buçuk aya yakın bir zamandır gelişemeyen bir civcivim var. Yemesi içmesi yerinde son 4 gündür vitamin şurunu + haşlanmış yumurta takviyesi yapıyorum ama bir gelişme yok neden kaynaklı olabilir acaba ? Çok küçük kaldı kardeşlerinin yanında. Bir haftalık gibi görünüyor. Bilgisi olan yarımcı olursa çok sevinirim.

Genetik olma ihtimalide olabilir,kalabalık kümeslerde genelde en zayıf halkayı dışlarlar yem yerken kovalarlar korkuya yenilmiş çoğu civciv gelişimde diğer yaşıtlarına göre kısa ve küçük kalabilir... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

aynı sorun benim brahma civcivimde de vardı iki buçuk aylıklar ama biri sanki 2-3 haftalık gibiydi yemesi içmesi de iyiydi sonraları diğer ki civcivler üzerine basmaya başladı en sonunda öldü vitamin takviyesi de yapıyorum ama iç parazit olabilir tahminimce Mesajı Paylaş

Diğerlerine göre aşırı derecede küçük ya. Göğüs kemiği bıçak gibi bacakları çok dirençsiz ince ayakta dururken zorlanıyor yürürken garip yürüyor. Sadece yemesi ve içmesi yerinde. Mesajı Paylaş

ishal varmı peki? Mesajı Paylaş

İskelet ve kemik sistemi rahatsızlıkların da vitamin surubundan daha çok mineral takviyesi yapmanız fayda sağlayacaktır kalsiyum fosfor ve d vitamini üçlüsü işinizi görecektir.depomin die bir mineral kaynağı var tavsiye edebilirim geçmiş olsun Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Kurtaramadım civcivi yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.