Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Bildircini DoĞal Yemle Besleme

Başlatan SELAHATTİN ÇAY, 18 Nisan 2015, 10:21:27

« önceki - sonraki »
SLM Arkadaşlar yumurtlayan bıldırcını yumurta yemi vermeden ( çünkü bunlar doğal yem değil fenni yem) buğday, mısır, süpürge tohumu vb. yemlerle beslesek yumurta veriminde fazla düşüş yaşar mıyız? amaç temiz yemlerle beslediğimiz bıldırcından lezzetli yumurta almak. Mesajı Paylaş

• Gösterim 4,541 
  • Bıldırcın
  • 7 Yanıtlar

yeşillik ve parçalanmış sebze ve meyvede verebilirsiniz.
Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

amaç ticari değilse yumurta adedini kafanıza takmanıza gerek yok 10 dişi bıldırcından düşse düşse günde 5 yumurtaya düşer en fazla buğdayınızı mısrınızı verin yeşilliklerinizi verin mısır miktarına dikkat edin yağlanma sorunu için bu size yetecektir he bide kabuk kalitesi için kafesin içine kum havuzu koyun yada deniz kenarında oturuyorsanız yemlerine istiridye kabuğu koyun yada kendi yumurtalarının kabuğunu birde taze su işlem tamamdır Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
amaç ticari değilse yumurta adedini kafanıza takmanıza gerek yok 10 dişi bıldırcından düşse düşse günde 5 yumurtaya düşer en fazla buğdayınızı mısrınızı verin yeşilliklerinizi verin mısır miktarına dikkat edin yağlanma sorunu için bu size yetecektir he bide kabuk kalitesi için kafesin içine kum havuzu koyun yada deniz kenarında oturuyorsanız yemlerine istiridye kabuğu koyun yada kendi yumurtalarının kabuğunu birde taze su işlem tamamdır

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Bir de ayrıca yumurta yemi olarak doğal yemler varmış. Bunların içinde buğday, arpa, mısır, süpürge tohumu vb...Bu karışımların özel bir ismi var mı? ayrıca ikinci sorum bizde geçen yıldan kalma bulgur ve pirinç var fakat bunlara güve dediğimiz böcekler düşmüş. Bıldırcına bunları verirsek nasıl olur. hastalanırlar mı. Selametle... Mesajı Paylaş

Bunlar için yumurta yemi ve organik yemler var sizin söylediğiniz organik üretim yapanların kullandığı organik yem bu yemlerden alırken organik seltifikasi olmasına dikkat edin , her yerden yem alınmaz geçen ay hatır için yem kullandım yumurtam kokmaya başladı daha yeni toparlandı Mesajı Paylaş
Doğruluk ve bilinçli ticaret vizyonumuzdur...

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Bunlar için yumurta yemi ve organik yemler var sizin söylediğiniz organik üretim yapanların kullandığı organik yem bu yemlerden alırken organik seltifikasi olmasına dikkat edin , her yerden yem alınmaz geçen ay hatır için yem kullandım yumurtam kokmaya başladı daha yeni toparlandı

peki erman bey önereceğiniz bir firma ismi var mı? ya da biz yemciye organik yumurta yemi ver desek verir mi doğrusunu?
ayrıca ikinci sorum bizde geçen yıldan kalma bulgur ve pirinç var fakat bunlara güve dediğimiz böcekler düşmüş. Bıldırcına bunları verirsek nasıl olur. hastalanırlar mı. Selametle... Mesajı Paylaş

Bulgur ve pirinç bozuksa sıkıntı yaşayabilirsiniz benim yaşadığım şehirde yem firmaları var ama ne kadar yeme aylık ihtiyaç duyuyorsunuz bilmiyorum ama kendi yaşadınız bölgelerden araştırma yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız Mesajı Paylaş
Doğruluk ve bilinçli ticaret vizyonumuzdur...

piyasada fenni yem diye satılan yemler eğerki kendisini ispatlamıs iyi bir marka ise korkmadan alın verin hayvanlarınıza o yemler hazırlanırken doğal karma çesitli hububatlar karıştıralarak yapılıyor Mesajı Paylaş
Doğaya  saygı  duy

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.