Google

17 gün kuluçka makinamdan bıldırcınlarım çıkmadı

Başlatan ışıl taştekin, 16 Ağustos 2012, 16:44:10

« önceki - sonraki »
ne yapacagım bilmiyorum   arkadaşlar bıldırcınlarım çıkmadı yaa 30 temmuzda kuluçkaya yatırmıştım halen çıkmadı yumurtalar saglamdı döllü ama olmadı herhalde :( :( :( :( :( Mesajı Paylaş

• Gösterim 10,621 
  • Bıldırcın
  • 14 Yanıtlar

dur Bismillah yav daha 17 nci günde sin acele etme cıkarlar inşallah zaten bıldırcın kuluçka süresi 18 gün Mesajı Paylaş
osmanulusoy@sdu.edu.tr

http://www.facebook.com/#!/osman.ulusoy

bugün 18 beklemeye devam o zaman yalnız yumurtanın birinden bir gaga çıktı devamı halen yumurtada ne yapmamı önerirsiniz yöneticim Mesajı Paylaş

Eğer değerler uygunsa hiç bir şekilde ama hiçbirşekilde dokunmayın, her defasında söylüyoruz, kendisi çıkacaktır, bıldırcın hepsinden kolay çıkar. Sadece Sabır Sabır Sabır güvenin bana... Bazen çıkması saatler sürebilir, makinenin kapağını saın açmayın, nem kaçarsa kurur, çıkamazlar, Ama Sabredin... Hayırlısı olsun... Mesajı Paylaş
[pre] [color=blue][size=12pt][font=georgia] :) Dikkat KanatlıSever Var! :)[/font][/size][/color]

[/pre]
  [url=http://aseven97@hotmail.com]aseven97@hotmail.com[/url]

sakın ellemeyin yumurtadan en kolay cıkan hayvan bıldırcındır  nem oranı istenen degerde ise %70-75 arası kesin cıkarlar merak etmeyin Mesajı Paylaş
Sevgiyle yapılan her iş sonunda mutluluk getirir.

Eğer ısı ve nem değerleri uygunsa 18 gün çıkarlar makinenin iç  ısısı 1 derece düşükse 19 gün çıkabilir fazla makineyi açıp kapatmayın nem değeri %75 olsun kendiliğinden çıkar yumurtalara müdahale etmeyin. iyi çıkım alırsınız inşallah hayırlı olsun. Mesajı Paylaş
05063592665

teşekkür ederim hepinize bu ilk çıkım allah razı olsun Mesajı Paylaş

gec kalmıslar cıkım için demekki makina ısısı düşük dü yada elektrik kesintisi oldu ve biraz gec kalmalarına sebep olmus nem i %60 70 e getirin ve bekleyin cıkacaklardır 2 gün içinde Mesajı Paylaş

sonuc ne oldu acaba merak ettim cıkım aldınızmı Mesajı Paylaş
Sevgiyle yapılan her iş sonunda mutluluk getirir.

19 bıldırcından 7 çıkım oldu 100 köy tavugundan 50 oldu Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Eğer değerler uygunsa hiç bir şekilde ama hiçbirşekilde dokunmayın, her defasında söylüyoruz, kendisi çıkacaktır, bıldırcın hepsinden kolay çıkar. Sadece Sabır Sabır Sabır güvenin bana... Bazen çıkması saatler sürebilir, makinenin kapağını saın açmayın, nem kaçarsa kurur, çıkamazlar, Ama Sabredin... Hayırlısı olsun...
ben de tavuğun altına koydum 21 .gün oldu çıkmadı buna ne diyorsun? Mesajı Paylaş

şuan 2. çıkım alıyorum arkadaşlar hint ve cin tavugu bıldırcınlar devam ediyor görmeniz lazım çok sakat oldu neden acaba Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
gec kalmıslar cıkım için demekki makina ısısı düşük dü yada elektrik kesintisi oldu ve biraz gec kalmalarına sebep olmus nem i %60 70 e getirin ve bekleyin cıkacaklardır 2 gün içinde

sıcaklık düşük veya yüksek olusu sakatlıga sebepdir muhtemelen düşük sıcaklık sizin sorununuz Mesajı Paylaş

s.a arkadaşlar.
yeni aldığım makinamda ilk deneme için bıldırcın yumurtası seçtim.
17-18 günde çıkacaklar sanırım.

makina octagon 20
alabildiği kadar bıldırcın yumurtasını koyacağım.
hangi gün ne yapmam gerekiyor. 17. günde yumurtaları makinadan çıkaracakmıyım. tarif edebilirmisiniz. Mesajı Paylaş

Mehmet bey, soruyu bıldırcın bölümüne yeni konu açıp sormanız daha doğru olacaktır.

Saygılarımla. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.