Google

Kümes Kurulumu Ve Yetiştiricilik Ile Ilgili Bilginize Ihtiyacım Var

Başlatan Şakircan Şenşakrak, 25 Temmuz 2018, 14:39:15

« önceki - sonraki »
Arkadaşlar bir sorum olacak, şimdi ben istanbulun göbeğinde yaşıyorum ve burada ötüp konu komşuyu rahatsız edebilme olasılığından dolayı horoz olmadan 4-5 tavukluk bir salma kümes kurmayı düşünüyorum. Evimin yaklaşık 60-70 metrekare bahçesi var. Sorum şu ki horoz olmadan tavuklar bir aradamı takılırlar hani horoz başlarındayken bunları biraraya toplarya hepsi sürü gibi gezinir horoz olmadan da bu böylemi olur yoksa her biri bir tarafamı dağılır sürü psikolojisi sergilemezlermi?

Ardından ikinci sorum var. Tavuk kanat çırparak nekadar yükseklikteki bir telin üzerinden atlayabilir? bahçemin yola bakan tarafında duvar var ancak komşu bahçeye sınır olan tarafta 50 cm kadar bir set var sadece oraya tel çekmeyi düşünüyorum ancak uçup gitmesinler istiyorum çünkü komşunun duvarı hiç yok uçan tavuk komşu bahçeden yola çıkar ezilmese bile direk alıp götürür birileri. Bunu engellemek için telin yüksekliği ne olmalı? Yardımcı olursanız sevinirim. Kümesimdeki tavukların yumurtacı ırk istiyorum o sebeple sussex düşünüyorum ki istersem etinden de randıman alabileyim. Saygılar.

Ayrıca,

Arkadaşlar youtubede bir videoda gördüm bu sevimlileri, acaba adı sanı nedir bilen varsa yardımcı olabilirmi acaba?

Aşağıda linkini paylaştığım videonun en başındalar..
bu da fotoğrafları..

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Mesajı Paylaş

• Gösterim 3,239 
  • Tavuk
  • 1 Yanıtlar

Merhaba Şakir Bey;
1-Tavuklar Horozsuz da gezebilirler zaten tavuklarda sürü psikilojısı yoktur .
2- Tel 50 cm uzerine 1.5 yada 2  metre tel cekerseniz muhtemelen karşıye gecemez .Bazı tavuk cınslerine göre değişebilir kucuk cins olanlar cok yuksege uçabiliyor.
3-Resimdeki tavuklar cüce cochin dir.

Mesajı Paylaş

Günün Adamı Olmaya Çalışma, Hakikatın Adamı Olmaya Çalış. Çünkü Gün Değişir, Hakikat Değişmez...(Hz.Mevlânâ)

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.