Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

kuluçka makinemdeki sıcaklık!

Başlatan nahit sayın, 19 Ekim 2012, 21:52:40

« önceki - sonraki »
selam beyler kuluçka makinesi yaptım makineyi 4 tane 25 wat lık ampülle ısıttım makine 37.6 c de kapanıyor ancak ısı 40 c ye kadar çıkıyor sonra aşağı iniyor acaba kuluçka döneminde bir ptoblem olur mu yardım edin lütfen yumurta aldım koymuyacam bir problem olursa teşekkürler iyi forumlar Mesajı Paylaş

• Gösterim 5,156 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 8 Yanıtlar

ısı 37.6 yı geçmeyecek 37.8 bile tehlikeli siz 40 diyorsunuz malesef o yumurtalar kurumuştur. Mesajı Paylaş
özgür  0543 791 85 79

aslında daha yumurta koymadım ama o ilk kez çalıştırdığuımdanmış ampüller çok sınınca geç soğuyor ondanmış şu anda 37.5 olunca sönüyor 37.6 olunca yanıyor lambalar iç sıcaklık sabit ancak nem ölçetim olmadan direk su koysam tabanına bi problem yaşarmıyım buralarda bulamadım hiç nem ölçer. Mesajı Paylaş

Hiç Risk alma derım bence.. netten falan arastır. sanayimalzemeleri die bi site var ordan alabilirsin nem ölçer.. Mesajı Paylaş

Alıntı Yap4 tane 25 wat lık ampülle ısıttım makine 37.6 c de kapanıyor ancak ısı 40 c ye kadar çıkıyor sonra aşağı iniyor
Merhaba Nahit bey,

Isıtma  alanınız ve  sirkülasyon olayınıza  biraz  göz atmak gerekir.

alanınız küçük ise ve kontrol modulunuz on /off bir modul ise  4 tane 25 w yerine  2 tane  25 w deneyin,

içeriye taktıgınız sirkülasyon fanı varmı  yok ise  takıp hava akısını ısıtıcıyı başta  görücek sekilde  montajını saglayınız, düzelicektir.
Alıntı Yapısı 37.6 yı geçmeyecek 37.8 bile tehlikeli siz 40 diyorsunuz malesef o yumurtalar kurumuştur.
37.8 cok tehlikeli bir deger  degildir  özgür bey 38.1-2 kadar  rahatlıkla cıkım olur ama en verimli 37.7  diyelim 
bu salınımı kesin çözmek gerektini belirtmekle beraber  36 ila 40 derece arasında salınım yapması yumurtaları 1-2 saatte belki 1 günde bile sıkıntı olusturmaz ama gelişim sürecince sürekli böyle olması  kötü sonuclar oranlar  kesin doguracaktır. Mesajı Paylaş
ELECTRONIC DESIGNER

mursel@microcellteam.com
http://www.facebook.com/MicroCELLL
Tel : 0551 411 56 98

bence riske girmeyin fan yetersiz olabilir nem ölçer cihaz markette var fiyatlarıda uygun Mesajı Paylaş
her daim dev brahma

kuluçka makinanız nasıl bir makina saklama kabındanmı acaba eğer öyleyse 4 ampul çok geliyor 2 adet yeterli gelir Mesajı Paylaş
Sevgiyle yapılan her iş sonunda mutluluk getirir.

bende bir tavsiyede bulunayım.
eğer yalıtım iyi ise 25 w lamba yerine 7 w lık gece lambası yerleştir.
aynı sorun bende de  oldu. bende 5 tane 25 w koymuştum fakt 42 leri gördüm.
gece lambası hem tasarruflu hemde makinan ondalıklı ise daha verim alırsın...
dene
4 lamba 3 tl... yumurtaları heba etme.. Mesajı Paylaş
[move][/move]

makineme ayarları yaptım içine 2 tane büyük bilgisayar fanı taktım makinemi hastanelerde organ taşımak için kullandıkları yalıtımlı strafor kutudan yaptım 4 tane 25 w ampül var 23yumurta koydum içine 1 bardakta su yaklaşık 1 hafta oldu 37.7 de sabit kalıyor sıcaklık ve ışık yaklaşık 10 sn çalışıyor ve içindeki sıcaklığı 1 dk koruyor içerisine zaten cunturn 30 çevirme sistemi koydum hiç açmıyorum sadece 1-2 günde 1 kere su değiştiriyorum şu anda sizden istediğim yardım sadece yumurtanın döllenmesi konusunda dün ışıkla yumurtanın içerisine baktım yumurtanın kalın olan kısmında hava keseciği oluşmuş ve uç tarafında da bşluk var acaba yumurtalar gelişiyor mu? lütfen yardımcı olun. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.