Google

1 haftada piliç çevirme motoru bozuldu...

Başlatan Nihat ÖZCAN, 07 Haziran 2012, 08:13:46

« önceki - sonraki »
Arkadaşlar herşey yolunda giderken , piliç çevirme motoru dişlisini sıyırdı , döndüremiyor...

Motor önerilerinize açığım...

Teşekkürler.
Nihat ÖZCAN Mesajı Paylaş

0 534 747 43 32     G.O.P / İSTANBUL
  • Gösterim 11,531 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 14 Yanıtlar

Çevirme motoru sürekli mi çalışıyor du
Eğer sürekli çalışıyorsa Termostat a bağlayın ısıtıcı çalıştıkça çalışsın ısıtıocı durunca dinlensin Mesajı Paylaş
İman ki o cevher ilahi ne büyüktür imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
necip_sahin@mynet.com
Karabük / 1960 
Tel : 0 505 809 91 13
Beslediğim Canlılar : Jumbo, Albino bıldırcın,  Minyatür Habeş,  Serama

Motorun taşıyabileceğinden yani standartlarıdan daha fazla yük çekiyordu ise bu çok doğal bir durum bence. Mekanik düzeneği değiştirip aynı motordan tekrar kullanmanı öneririm.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Nihat bey bulunduğunuz yerde alüminyum panjur malzemeleri satan yer vardır. Oradan alüminyum panjur motoru alabilirsiniz. Her kg kapasitesi mevcut oldukça verimli 15-20 kg olanları 40-50 tl olması gerekiyor. Mesajı Paylaş
İzmir/Bayraklı/Çaymahalle
0 507 763 99 97

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Çevirme motoru sürekli mi çalışıyor du
Eğer sürekli çalışıyorsa Termostat a bağlayın ısıtıcı çalıştıkça çalışsın ısıtıocı durunca dinlensin

Necip Bey,

Saatbaşı çalışıyordu...Gece 2 saatte bir çalışıyordu , termostatta kaç nolu çıkışlara bağlanabilir ki ? timerla çalışması kötü mü ? Mesajı Paylaş

Motorun taşıyabileceğinden yani standartlarıdan daha fazla yük çekiyordu ise bu çok doğal bir durum bence. Mekanik düzeneği değiştirip aynı motordan tekrar kullanmanı öneririm.

İlyas Bey,

Haklısınız sanırım fazla geldi yük...dişlisi çok küçük ve kademeli...yani 2cm çapındaki bir dişlinin göbeğinde 1 cm capında bir dişli ikilisi gibi...yedek dişlisi satılıyor mu acaba ? Mesajı Paylaş

Nihat bey bulunduğunuz yerde alüminyum panjur malzemeleri satan yer vardır. Oradan alüminyum panjur motoru alabilirsiniz. Her kg kapasitesi mevcut oldukça verimli 15-20 kg olanları 40-50 tl olması gerekiyor.

Kadir Bey,

Panjur motoru nasıl birşey ? resmini paylaşabilirmisiniz ? Ayrıca ondan hiç kullandığınız mı ? Benim makinam 3 viyollük ve şuan 162 yumurta var içinde , tavuk ördek karışık...

Ortalama kaç kg ağırlar tartmadım..Şuan manuel çevirme yapıyoruz yeni motor alana kadar....

Ve benim motor zorlanınca terse dönenlerdendi , panjur motoru da o mantıkta mı çalışıyor ??

Teşekkürler.
Nihat ÖZCAN Mesajı Paylaş

Evet Nihat bey daha önce kullandım(sattığım makinamda) çok kullanışlı 2 yöne dönebiliyor panjuru kaldırıp indirme mantığı ile dönüyor

Kendi kullandığım bu değildi ama buna benzer birşey idi.(tüpünü keserek kullanmıştım)
Ama dikkat edin otomatik kapı motorları pahalı, Alüminyum panjur motorları daha ucuzdur. Mesajı Paylaş
0 507 763 99 97

Nihat bey bulunduğunuz yerde alüminyum panjur malzemeleri satan yer vardır. Oradan alüminyum panjur motoru alabilirsiniz. Her kg kapasitesi mevcut oldukça verimli 15-20 kg olanları 40-50 tl olması gerekiyor.

kadir bey 50 tl ye veren varmı bu motordan 10 15 kg agırlık cekecek sekilde panjur pencere ve kapı için varsa irtibatlaşalım banada lazım bizim burada bulamadım yok olanda cok pahalı malesef Mesajı Paylaş

Daha önce aldığım yere bakıp size haber veririm. Mesajı Paylaş
0 507 763 99 97

cok memnun olurum kadir bey Mesajı Paylaş

Diseqc Kollu Motorları araştırdınız mı? Çanak antenlerin döndürülmesinde kullanılıyor.

Mesajı Paylaş

arkadaşlar bu motoru alın ben sipariş ettim 60 kg kapasiteli iki yönlü kolay kullanım  (sağ sol) calısma siviçle

(http://bit.ly/c25MCx)

buda sayfa linki   http://www.sanalpazar.com/Kulucka-Makinasi-Icin-Cevirme-Motoru__isp3312228 Mesajı Paylaş
Sevgiyle yapılan her iş sonunda mutluluk getirir.

Nihat bey firma bana biraz ters kalıyor ve işlerimin yoğunluğunda o tarafa gidemedim. Tel ile görüştüm 50 kg panjuru kapatıp açan motor 33 euro dediler. isterseniz sizde arayıp görüşün Akseki yapı 0232 271 54 22 Mesajı Paylaş
0 507 763 99 97

iyide agbim panjur motorunun devir ayarını nasıl düşürüceksin benim bildiğim panjur motorlarının devri yumurta için risk olusturabılır... Mesajı Paylaş
Sevgiyle yapılan her iş sonunda mutluluk getirir.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.