Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

zaman rolesi sorunu

Başlatan çağatay kundakçı, 05 Mart 2015, 12:56:47

« önceki - sonraki »
Arkadaslar zaman rolesi alicaktim ama elektrik ogretmenim az sonra fotografini aticam bu zaman roleleri mekanikmis simdi ben motorumu 1 dakika calistirmak istiyorum ama bu zaman roleler minimum 15 dakika calisiyormus 15 dakika boyu surekli sag sol raflari cevirsek  yunurtalara zarari olurmu anlayanlar yardim eedebilir mi  saat başi acma kapama degil atiyorum 2 saat oldu motor calisti yumurtalar calkalanmaya basladi brn 1 dakika calistiricam ama bu zaman roleleri minimum 15 dk calisiyormus olur mu yani alsam 15 dakika yumurtalar sallansa birsey olur mu Mesajı Paylaş

• Gösterim 11,733 
  • Makinede Çevirme Sistemi
  • 27 Yanıtlar

Resim atamadim aticam bildigimiz cırcırli donen mekanik tirnakli zaman roles kullanan varmi Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Arkadaslar zaman rolesi alicaktim ama elektrik ogretmenim az sonra fotografini aticam bu zaman roleleri mekanikmis simdi ben motorumu 1 dakika calistirmak istiyorum ama bu zaman roleler minimum 15 dakika calisiyormus 15 dakika boyu surekli sag sol raflari cevirsek  yunurtalara zarari olurmu anlayanlar yardim eedebilir mi  saat başi acma kapama degil atiyorum 2 saat oldu motor calisti yumurtalar calkalanmaya basladi brn 1 dakika calistiricam ama bu zaman roleleri minimum 15 dk calisiyormus olur mu yani alsam 15 dakika yumurtalar sallansa birsey olur mu
böylemi
Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

*Başarı azimle yapılan her işin sonucudur.

*El yapimi kuluçka makinası hakkında her şey.

www.kuluckadunyasi.com
aalsay_1980@windowslive.com

yoksa böylemi

çevirme sisteminde kullanılacaksa bu son zaman saati ve iki adet siviç işi çözer. Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

www.kuluckadunyasi.com

Abi ilk koydugun fotograf ben sivic kullanmiyacagim 15 dakika boyunca calisiyormus sorun olur mu gittigidiyirdan alican Mesajı Paylaş

Ben kulucka motoru almadim 360 derece donen motorum var ya siz krankli mi diyordunuz o sistem yada yuvarlak bir parcaya baglayip oyle bir sistem var onu yapcam Mesajı Paylaş

Ben kulucka motoru almadim 360 derece donen motorum var ya siz krankli mi diyordunuz o sistem yada yuvarlak bir parcaya baglayip oyle bir sistem var onu yapcam
tam olarak anlayamadım. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

quote author=Ali Alsay link=topic=4450.msg33396#msg33396 date=1375864668]
1. modelimiz

[IMG]http://i40.tinypic.com/smrsxl.png[/img]
[/quote]krank (eksantrik) sistemi bu oluyor. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

Abi valla icimi okuyorsun aynisini yapicam telefondan atamiyorum o yuzden anlatamdim ayni bu sistem cevirme yapicam motor ttamam paramda hazor zaman rolesi alicam 15  dakika calissa durmadan sorun olur mu Mesajı Paylaş

Abi valla icimi okuyorsun aynisini yapicam telefondan atamiyorum o yuzden anlatamdim ayni bu sistem cevirme yapicam motor ttamam paramda hazor zaman rolesi alicam 15  dakika calissa durmadan sorun olur mu
Motorun 15 dakika sonra nerede duracağı belli olmaz. Birde gelişen civciv o açıda beklediğinde hem tersse düzelme eğilimine gidiyor.Hemde motor sürekli çalışmadığı için enerjiden ve motorun ömründen yememiş oluyor. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

Ne yapmaliyim fiki verin siz nasil yapiyorsunuz bana akill verin fotografla anlatir misiniz ben danistim.bu isleri yapan kisilere cift kontak olmasi gerrkiyormus ama onlarda bulunmuyormus sivicle durdursam oyle birseylerle ilgili bir fikir verin lutfenn Mesajı Paylaş

Nasil zaman roleli bi sisstem yapabilirim ille cift kontak mi olmasi gerekiyor Mesajı Paylaş

Al çift kontak kardeşim 15-20 lira birşey mekanik çift kontaklar. 2 liradan 2 adette siviç işi çözersin.motorunun fotosunu atarsan iyi olur Mesajı Paylaş

hepimizin kullandığı motorlar 360 derece dönüyor fakat siviçlerle durdurduğumuz için 360 derece dönmesine gerek kalmıyor. 360 derece dediğin inşallah 2-3 KW lık asenron motorlardan değildir ;D ;D :D Mesajı Paylaş

yardımcı olurmusunuz bana birisi artık satılmıyor dediler bulamazsın dediler bana link atarsanız sevinirim geri kalan parçalar sorrun deil Mesajı Paylaş

mesela link ini atıcam bu olur mu

http://www.n11.com/entes-mcb-8-zaman-rolesi-01sn-30h-24-220v-P30346974 Mesajı Paylaş

mesela link ini atıcam bu olur mu

http://www.n11.com/entes-mcb-8-zaman-rolesi-01sn-30h-24-220v-P30346974
Ayrıntılı olarak bilmiyorum ama çift kontaksa olur.Yukarıda 2. resimdeki zaman rölesi daha ucuzdur. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

buda linki http://www.servismarketi.com/urun/taymir-saati-24-saat-rezervli/51 (http://www.servismarketi.com/urun/taymir-saati-24-saat-rezervli/51) Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

Ali bey i dinlersen zarar etmezsin kardeşim Ali beyin dediği mekaniği al. illede entesten röle alacaksan bile entes in sitesine gir orda sağ sol zaman rölesi olarak yazar onu al. Mesajı Paylaş

Ali bey siz kullandiniz mi nasil ayarladiniz motoru calistirma suresi ayarlaniyor mu benim gosterdigim entesin zaman rolesi olur mu olucaksa paraya kiyicam ama sizin gostrdiginiz de olabilir siz kullandiniz mi verim aldiniz mi Mesajı Paylaş

Elbette kullandım.Kullanmadığım bir seyi tavsiye etmem. ama sizin gösterdiginizi bilmiyorum. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

Tamam peki siparis ettiriyorum mesela motoru kac saniye yada dk calistirio ayarlanabiliyot demi bide ben motor olarak bu meyve sikacaklarinin motorunu buldum ileri geri onu denicem illedr kulucka motoru ile sivic mi kullanmak sorundayim sivicsiz olmaz mi yada diz nasil kullandiniz Mesajı Paylaş

Bu zaman roleleride tirnakli mi nasil ayarlaniyor bilmiyorum kullanim kilavuzunda aciklamadi vardir demi Mesajı Paylaş

Meyve sikacagi motoru falan kullanılmaz baya büyük gelir. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

http://kuluckadunyasi.com/index.php?topic=4086.0 (http://kuluckadunyasi.com/index.php?topic=4086.0)
Uygulama yaptığım makinam. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

Röle tirnakli, 15 dkli. Sivicle kullanılır. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

15 dk boyunca çalışacak yumurtalara zararı yok mu youtubeden videolara bakarken herkez bu zaman rolesini kullanmış demekki uygun kuluçka makinesi için
Mesajı Paylaş

bende ilk başta saklama kabına yapmayı duşundüm ama bana çok kuçuk geldi sıkış depiş oldu bende büyük makine yapıcam ama mdf den yapıcam içine öyle bi malzeme yapmalıyım ki ısı ve nemin mdf ile bağı olmasın istiyorum ben bide saklama kabında en alta 100 w lık ammpul koydum suda tabi çok ısındı 2. çıkımım felaket oldu buradan bakım saklama kabına yapıcam yine gece lambası kullanıcam üste koycam forumda çok bilgilendim bu sefer olucak Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.