Google

Çıkım hakkında yardımınıza ihtiyacım var!!!

Başlatan sertaç Tülek, 28 Mart 2012, 12:40:42

« önceki - sonraki »
7 mart saat:21.00 da koymuş olduğum yumurtaları 25 martta çıkım bölümüne aldım bugün 21. günü ama yumurtalarda hiç çatlamalar filan yok ama içindeki civcivler yaşıyor nerden biliyorsunuz derseniz lamba tutunca hareket ediyor nem şuan %80 civarı yanlış birşey yapıp hayvanları öldürmek istemiyorum denemek için 13 yumurta koydum 8inde canlılık var diğer 3 ünü attım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkeze çok teşekkür ederim
Mesajı Paylaş

Hayvan sevgisi olmayan bir insandan hiçbir fayda çıkmaz...

MEMLEKET:ADANA
  • Gösterim 28,300 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 55 Yanıtlar

Arkadaşım Benim ilk çıkımmdada aynı problem olmustu. makinanda ısı dağılımında sorun vardır çıkım 1-2 gün gecikebilir. nem ise bana göre çok fazla nemden dolayı bogulma yasayabilirsin :S %65-70 arası olursa idaaldir. yumurtaları kırmaya çalışma.. bekle Mesajı Paylaş

yok zaten kırmayı aklımdan geçirmiyorum da biraz sabırsızlanıyorum fizan ve cüce cochin yumurtası var onlardan dolayı sıkıntıdayım cüce cochinimin horozu öldü o civcivlerin yaşaması gerek :) önce Allahımın iizniyle tabi Mesajı Paylaş

Endişe etme kardesım Allah ın izniyle zamanı geldığınde cıkarlar yumurtadan az sabır ;) ;) Bak Muhammet kardesıme daha 11. gunde basladı gel cıkım gel demeye ;D Mesajı Paylaş

haklısın abicim allahımın izniyle çıkacaklar hayırlısı bakalım Mesajı Paylaş

Yumurtaların  23. güne kadar yolu var daha, merak etmeyin İnşaallah hepsi sağ salim çıkar Mesajı Paylaş
77 Yalova

inşallah abicim yumurtaları takip edeceğim canlılık devam ettiği müddetçe karışmam Mesajı Paylaş

kıymetli abilerim şimdi tekrar baktım yumurtalarda hareketlilik devam ediyor yumurtanın içinde civcivler oynuyor ama kabukta çatlama filan yok nem %67 sıcaklık 37.5 ile 37.7 idi çıkımda sıcaklığın düşüreleceğini duymuştum bende 37.2 ile 37.5 yaptım sizce doğrumu yaptım Mesajı Paylaş

Arkadasım Yumurtanın İçinde Civciv Oynuyor Diyosun Demekki Sen Makinanın Kapağını açıp yumurtayı eline alıp Bakıyosun ben bu kanaatteyim doğal olarakta çıkım pozisyonu almış civciv aldığı pozisyonu kaybediyor. sen takma kafana rahat ol çıkacaktır onlar Mesajı Paylaş

evet baktım  ::) biliyorum bakılmaması gerek ama işte insan kendine hakim olamıyor peki sıcaklık sabit gelişim sıcaklığında kalsın mı yoksa ısıyı düşürmeliyiim çıkım tepsisi gelişim viyolüyle aynı yükseklikte.. Mesajı Paylaş

Yumurtaları 2de 1 eline alıp bakmanın Zararı olur kaarı olmaz.Olması Gereken ayarlamaları Yapmıssın Sadece Beklemek kalmış bekleyip göreceğiz. Mesajı Paylaş

Ne kadar da sabırsızmışsın... Demek bizden de sabırsızı ve heyecanlısı varmış :) :) Mesajı Paylaş

Arkadaşım Değerleri pek Dert etme 37,5 ila 38.50 arasında çıkım alırsın Mesajı Paylaş

teşekkür ederim değerlerle hiç oynamayayım çıkana kadar beklyeyim Allah büyük. Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
teşekkür ederim değerlerle hiç oynamayayım çıkana kadar beklyeyim Allah büyük.
Bekleyebılecek mısın kardesım ;D ;D Mesajı Paylaş

valla abicim çatlasamda meraktan dayanmaya çalışacağım  ::) inşallah çıkarlarda beni sevindirirler :) Mesajı Paylaş

İnsallah kardesım ya nasip :) Mesajı Paylaş

Evet kesinlikle yumurtaları alıp, içinde oynayıp oynamadığına bakmak bir yana, makinenin kapağını bile açmamalısınız. Ben bile bikaç sefer kapağı açmama rağmen, nem kaybı yüzünden çok zor çıkan olmuştu... Sen madem uygun değerleri yerine getirdin, herşeyi tamam, bekleyeceğiz. Ne demişler sabreden derviş, muradına ermiş... :) İnşallah bol çıkım alırsınız, İyi günler... Mesajı Paylaş
[pre] [color=blue][size=12pt][font=georgia] :) Dikkat KanatlıSever Var! :)[/font][/size][/color]

[/pre]
  [url=http://aseven97@hotmail.com]aseven97@hotmail.com[/url]

abilerim iyi niyetlerinizden ve yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim artık civcivleri bekleyeceğiz  ::) Mesajı Paylaş

Abdurrahman Bide Şöle derler :D Sabreden derviş muradına ermeden gebermiş :D Mesajı Paylaş

Abdurrahman Bide Şöle derler :D Sabreden derviş muradına ermeden gebermiş :D
yok ya biz sabredelim de muradımıza erelim  ;D Mesajı Paylaş

arkadaşım makinanın kapağını dahi açma Mesajı Paylaş

Abdurrahman Bide Şöle derler :D Sabreden derviş muradına ermeden gebermiş :D

Keşke bunu öğrenmeseydim, çünkü "Sabreden derviş, muradına ermiş" sözü gerçekten sabretmem için beni teşvik ediyordu... Yoksa  kasıt falan mı var anlamadım... ;D Mesajı Paylaş
[pre] [color=blue][size=12pt][font=georgia] :) Dikkat KanatlıSever Var! :)[/font][/size][/color]

[/pre]
  [url=http://aseven97@hotmail.com]aseven97@hotmail.com[/url]

arkadaşım makinanın kapağını dahi açma

yok kardesim artık camdan izlemedeyim elimi sürmem keratalara hayırlısı bakalım ne olacak Mesajı Paylaş

Cıkıım haberlerini beklıyoruz artık Sertaç :) Mesajı Paylaş

bir gelişme yokmu Mesajı Paylaş

inşallah abi bir çıksa hemen haber vereceğimde biraz önce babamla konustum yumurtalarda çatlama filan yokmus ama yumurtanın biri hafif hafif oynuyor dedi acaba çıkmayamı çalısıyor Mesajı Paylaş

Eee zamanı gelıyor artık Sertac yumurtanın ıcınde ne fırtınalar kopuyordur şimdi bir bilsen :) Mesajı Paylaş

bilmem ki abi aman kasırgaya çevirmesin fırtınayla geçirip civcivlere kavuşursak başka bir isteğim yok  bundan verim alabilirsek elimde 10 fizan yumurtası 15 ördek yumurtasıı hazır beliyor ama işte şunlar hayırlısıyla bir çıkarlarsa çok güzel olacak Mesajı Paylaş

Hayırlısı kardesım hersey olacağına varır sınucta Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.