Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Kloak Iltihaplanması

Başlatan Zafer Aytekin, 27 Kasım 2016, 21:01:36

« önceki - sonraki »
Merhabalar, Lohmann Brown cinsi tavuklarımın ikisinin kloağında kanama var, yumurtalarda da kan  oluyor. Ayrıca birisinin kloağı iltihaplı, siyahlaşmış ve akıntı var... Yeni farkettim, acaba tentürdiyotla pansuman yapsam iyileşir mi? Bir de hangi ilacı kullanmalıyım? Mesajı Paylaş

• Gösterim 3,078 
  • Hastalıklar Ve Tedavileri
  • 6 Yanıtlar

Zafer bey Fotoğraf gönderirseniz yardimci olmaya calisiriz Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Zafer bey Fotoğraf gönderirseniz yardimci olmaya calisiriz

Görkem bey iste foto... İltihap daha da kotu sonuçlara yol açmasın diye o bölgedeki tüyleri yüzeysel olarak kestim. Her gün günde bir kez olmak üzere iltihabı yıkayıp tentürdiyot ile dezenfekte ederek terramycn krem vasıtasıyla pansuman yapıyorum. Kloakin hemen girişinde ufak bir yara var iyileşmemiş ve iltihaplanmış. İyice dezenfekte olarak söylediğim şeyi yapıyorum. Yem yemesinde bir anormallik yok fakat azıcık durgun... Yarasinda pansuman yaptığm zamandan itibaren iyileşme görüyorum.başka nasıl bir tedavi önerirsiniz? Mesajı Paylaş

geniş spektrumlu antibiyotikle iltihabı kurutmayi icerdende destekleyerek tedaviyi hizlandirabilirsiniz iltihap kurduktan sonra penecilin tozu dökme yi unutmayın yara ne kadar çabuk kabuk tutarsa enfeksiyon tekrarlama riski azalır. geçmiş olsun Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
geniş spektrumlu antibiyotikle iltihabı kurutmayi icerdende destekleyerek tedaviyi hizlandirabilirsiniz iltihap kurduktan sonra penecilin tozu dökme yi unutmayın yara ne kadar çabuk kabuk tutarsa enfeksiyon tekrarlama riski azalır. geçmiş olsun

Teşekkürler, Antibiyotik etkisini sarımsakla da verebileceğimi söyledi veteriner... yemine sarımsak da ekliyorum.  sarımsak konusunda sızın fıkırınız nedır? Mesajı Paylaş

Sarimsak uzun vadede etki yapar zafer bey kanatlilarin genel sağlığı üzerindeki olumlu etkisi tartışılmaz fakat şuanda hayvana hızlı etki etmek gerektiği için oyuzden ilaç kullanmanızı tavsiye ederim Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Geçmiş olsun... Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.