Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Gurk Olmayı Etkiler Mı

Başlatan çağatay kundakçı, 12 Nisan 2015, 13:11:49

« önceki - sonraki »
arkdaşalar kumesimde 1 adet yeni ligorinim var  5 ay oldu ama daha gurk olduğunu görmedim kümesimde onlardan 5 ay büyük lohman var ve sürekli diğer tavuklarıma sataşıyor gagalıyor o gagalama stres gurk olmayı etkiler mi ona göre kesicem yada satıcam
önerileriniz ????
Mesajı Paylaş

• Gösterim 3,586 
  • Doğal Kuluçka
  • 6 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
arkdaşalar kumesimde 1 adet yeni ligorinim var  5 ay oldu ama daha gurk olduğunu görmedim kümesimde onlardan 5 ay büyük lohman var ve sürekli diğer tavuklarıma sataşıyor gagalıyor o gagalama stres gurk olmayı etkiler mi ona göre kesicem yada satıcam
önerileriniz ????

Ligorinler GURK olmaz... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

ligorin yada playmount olabilir cinsini bilmiyorum kırma köy tavuğu engeller mi stres gurk olmayı
Mesajı Paylaş

Merhaba,

tavuklar nasıl gurk olur olmayı etkileyen bir kaç etmenden bahsedeyim ... bir tavuğun gurk olabilmesi için ilk önce sakin stressiz bir ortam gerekir doğal yaşantısını idame ettirmesi gerekir ışık alan ve kalabalık olmayan güzel bir kümes kendine ait bir folluk sıcak hava , günlerin uzaması ve güneşlenme süresinin fazla olması  tavuğun güne erken saatlerde başlaması yeterli gıdayı alabilmesi bunların her biri gurk olmayı etkileyen etmenlerdir bunun yanı sıra en en önemli etmen de ırk özellğidir gurk olabilen bir hayvanın ırk olarak seçilmesi gurktan en iyi verim almanın yoludur unutulmamalıdır ki fabrikasyon hibrit ırklar gurk olmaz atak-s ligorin lohman brawn gibi bunlar sadece bir örnektir bu örnekleri çeşitlendirebilirzde...

kolay gelsinn Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

yani tavugu keseyim mi  birakin en iyisi.makine Mesajı Paylaş

siz bilirsiniz ben olsam yumurtası için beslerim randımanı iyiyse bide ırk ayırt etmiyorsanız  güzel bi horozla çiftleştririm koyarım yumurtalarını makineye alın size mis gibi yumurtlucak taze kan civcivler.... Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Ayynen nazar degmesin 3 disim daha yumurtayi kesmedi ciftlesmede sikinti yok Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.