Google

Çıkım Sonuçlarım RIR ve Plymouth

Başlatan ahmet kartal, 02 Mayıs 2012, 00:23:08

« önceki - sonraki »
Arkadaşlar,
Yardımlarınız la, çıkımları mı gerçekleştirdim.

Bildiğiniz gibi 10 adet RIR ve 9 adet pleymut yumurtam vardı.
Ben iki cinside çok beğeniyorum.  İkisinden de güzel sonuçlar almak Büyük temennimdi.
Ama olmadı. Yumurtalara çok fazla dokunmak istemediğimden vakti zamanında döl kontrolü yapmadım.
(Bu ilk tecrübe döl kontrolü yapılmalı)
Döl kontrolü yapmadığım için ancak çıkım sonrası anlayabildim döllü olup olmadıklarını.

Kulucka.net üzerinden,  "Metin Akalp" isimli satıcı arkadaştan aldığım.  10 adet RIR 'in sadece 4'ü döllü çıktı.
Bu 4 lüden 3 ünün çıkımı kısmet oldu. 1 yumurta maalesef erken veda etmiş. Kalan 6 tanesi boş.  Metin Bey' in yumurtalarının döl oranının bu kadar düşük olması beni üzdü. Açıkçası güvenerek almıştım. Kendisine de durumu ilettim ve yardımcı olmasını beklediğimi söyledim. Bakalım görücez. 3 RIR in arkadaşı Pleymuth larda isim durum tam tşersine.

Yusuf Tepeli beyden aldığım 10 adet yumurtanın 1 i kargoda kırıldı (sağlık olsun, hiç önemli değil)
Kalan 9 yumurtanın 8i döllüydü. 1 i boştu.  Yani muhteşem bir sonuç  Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum
Demek ki doğru dürüst yapılmak istendiğinde oluyor.  Hem teşekkür ediyorum hemde herkese öneriyorum.
Bu çıkımda 2 yavrumu başarılı olamadılar.   Toplam 6 Pleymuth çıkarttım.  Yani   6/8  yada %80 çıkım diyebiliriz döllü yumurta oranına göre.  (Burda ki başarının %100 olmamasının bence nedeni makinaya 1 gün rır lerden sonra koymam)

Makinam ' ın performansını şahsen ben beğendim. Siz tecrübeli üyelerinde düşüncelerini öğrenmek isterim.
Yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim. İyiki varsınız.

[IMG]http://i49.tinypic.com/npjbz4.jpg[/img]

Mesajı Paylaş

la vie est breve..
  • Gösterim 16,782 
  • Çıkım Sonuçları
  • 27 Yanıtlar

Ahmet abi makinanı yapım sürecini de dikkatle takip etmiştim. ilk tecrüben olmasına rağmen dölsüz yumurtaları hesaba katmayınca gerçekten muhteşem çıkım oranı almışsın. İnşallah civcivlerinin yumurta verdiği günlere de burdan şahit oluruz hep beraber. Mesajı Paylaş
Light Sussex, Colombian Buff Brahma, Blue Laced Red Wyandotte.

Hadi gözün aydın. Cenabı Allah eksiksiz büyütmeyi nesip etsin. Mesajı Paylaş
77 Yalova

Sercan Hocam 10 yumurtadan 6 dölsüz çok yüksek bir rakam değil mi ?
Bu işi yapan birinin bu aranlarda yumurta satmasını normal mi karşılamak gerekir ?
Mesajı Paylaş
la vie est breve..

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Ahmet abi makinanı yapım sürecini de dikkatle takip etmiştim. ilk tecrüben olmasına rağmen dölsüz yumurtaları hesaba katmayınca gerçekten muhteşem çıkım oranı almışsın. İnşallah civcivlerinin yumurta verdiği günlere de burdan şahit oluruz hep beraber.

Mehmet sağol..
Dikkatli ve sabırlı olmak önemli.
Yumurtaları koyduktan sonra sadece sana düşen görevi yapmak gerekiyor.
Ben %80 başarı görüyorum.  Darısı seninde başına. Mesajı Paylaş
la vie est breve..

maşşallah . inşallah sağlıklı bi şkeilde büyürler çıkanlar Mesajı Paylaş
İsmail SEVEN
14.02.1982
05396030077
Zonguldak Ereğli

Sercan Hocam 10 yumurtadan 6 dölsüz çok yüksek bir rakam değil mi ?
Bu işi yapan birinin bu aranlarda yumurta satmasını normal mi karşılamak gerekir ?

Oran baya düşük yarı yarıya bile değil.Ama yumurtaları alırken nasıl dedi yani döl oranı hakkında bişey dedi mi? Mesajı Paylaş
77 Yalova

ahmet civcivlerini güle güle büyüt. ben de rır ve playmouth aldım. bende tam tersi
oldu. 6 playmouth yumurtasından 1 tane çıkım aldım. 6 rır yumurtasından ise 5 tane
çıktı.ben başkasından almıştım. ama bu gibi şeylerin telafisi yok. satıcının daha dikkatli
olması gerekiyor. Mesajı Paylaş

Ben yumurtaları aldığım satıcı ile irtibata geçtim. Kendisi telafi edeceğini söyledi. Bekleyip göreceğiz. Mesajı Paylaş
la vie est breve..

Arkadaşlar tecrübeniz olabilir diye düşünüyorum. Yavrularımdan bir tanesinin ayaklarında şu sorunu gözlemledim.
Herhangi bir bilginiz ve öneriniz var mı ?

[IMG]http://i50.tinypic.com/sgj04p.jpg[/img] Mesajı Paylaş
la vie est breve..

ayagı yamuk olan civciv daha yeni ise 3-5 gunluk onu içi oval bır kabın içine koy yumurta kala kala oyle olmuş genetık bır durum degil erken davranırsan bu yöntem tamamen olmasada bıraz duzeltıyor eger duzeltmezsen ilerde yurumesınde sıkıntı cıkattır buyudukçe denge saglayamaz tunekte tutunamaz Mesajı Paylaş
bize heryer GİRESUN

ahmet bey nerelısınız bu arada uskudar için durmadan yorulmadan dıyor cıvcıvın ayaklarınan altındakı yazıda? Mesajı Paylaş
bize heryer GİRESUN

sabri bey şu an karton kutuda, şu anda
nasıl bir oval kutuya koyacağımı çok fazla anlamadım 6 günü bitiyor şu anda civcivimin.

ben üsküdar bulgurlu da oturuyorum kapıya dergi bırakmışlardı, altlık yaptım.
buralardamısnız sizde. Mesajı Paylaş
la vie est breve..

ahmet bey aynı sorun bendede oldu rır lardan 10 da 3 aldım plymout 9 ,da dokuz çıkım oldu, rır lar zaman kaybı oldu, Mesajı Paylaş
beslediğim türler: denizli,köy tavuğu,

RIR leri kimden aldınız ? Mesajı Paylaş
la vie est breve..

aynı siteden başka bir sahısdan aldım ,senin isminini verdiğin arkadaştan almadığıma pişman olmuştum,birde rır ların çıkımı zor oldu .resimlerini ekledim. Mesajı Paylaş
beslediğim türler: denizli,köy tavuğu,

ahmetbey öncelikle çıkımlarınız hayırlı olsun. inşallah sağ sağlim büyütürsünüz. benden 1  gün önce çıkım almışsınız.
parmakları yamuk olan civciv ne durumda mudahele edebildinmi?
umarım iyileşir.
başaırların devamını dilerim bu arada yumurtaları boş gönderen arkadaş tedarik ettimi? yumurtaları Mesajı Paylaş
herşey cücükler için

İsim verseniz daha iyi olur. Ben kişiyi tahmin ettim ama siz müşterisisiniz madem siz biirsiniz.
Ben Metin bey e bugün mesaj attım makinamı yeniden çalıştırıcam. Lütfen telefi edeceğinizi söylediğiniz 6 yumurtayı gönderin diye kibar bir mail attım. Bakalım ne zaman yollıcak.

Bu arada 20 adet de ligorin yatırıyorum kuluçka ma.

Tedavi ile ilgili, olarak araştırmaya devam ediyorum. İnternet üzerinden bir kaç yararlı bilgi buldum. Fakat tecrübe etmeden paylaşmak istemiyorum.  Ama düzeltilebildiği söyleniyor.  1 Hafta sonra durum bilgilendirmesi yapıp tecrübemi aktarırım. 

RIR lerin çıkanardan 2 si çok rahat çıktı 3. ise hiç hareket yokken ertesi günü çıktı.  Şaşırttı beni.

Kemal bey civcivler çok hızı büyüyor neredeyse gözle görülecek gibiler ben haa evden balkona koymadım kıyamıyorum. :)
Elime bile almamaya çalışıyorum.
Mesajı Paylaş
la vie est breve..

İsim verseniz daha iyi olur. Ben kişiyi tahmin ettim ama siz müşterisisiniz madem siz biirsiniz.
Ben Metin bey e bugün mesaj attım makinamı yeniden çalıştırıcam. Lütfen telefi edeceğinizi söylediğiniz 6 yumurtayı gönderin diye kibar bir mail attım. Bakalım ne zaman yollıcak.

Bu arada 20 adet de ligorin yatırıyorum kuluçka ma.

Tedavi ile ilgili, olarak araştırmaya devam ediyorum. İnternet üzerinden bir kaç yararlı bilgi buldum. Fakat tecrübe etmeden paylaşmak istemiyorum.  Ama düzeltilebildiği söyleniyor.  1 Hafta sonra durum bilgilendirmesi yapıp tecrübemi aktarırım. 

RIR lerin çıkanardan 2 si çok rahat çıktı 3. ise hiç hareket yokken ertesi günü çıktı.  Şaşırttı beni.

Kemal bey civcivler çok hızı büyüyor neredeyse gözle görülecek gibiler ben haa evden balkona koymadım kıyamıyorum. :)
Elime bile almamaya çalışıyorum.

evet özellikle kanat kısımları çabuk uzuyo. bence hava güzel olduğu zamanlarda çıkarsan iyi edersin tecrübeden deilde vitamin ve sağlık bakımından diye düşünüyorum  her canlının güneşe ihtiyacı var. ben hayvanları kutunun içinde görünce üzülüyorum. çok özenli olduğunuz belli. ama 15 dk da olsa yavaş yavaş arasıra  çıkarın bence. onlar için ve sizin içinde eğlence olucaklar onları toprakda izlemek ayrı bi zevk. Mesajı Paylaş
herşey cücükler için

sabri bey şu an karton kutuda, şu anda
nasıl bir oval kutuya koyacağımı çok fazla anlamadım 6 günü bitiyor şu anda civcivimin.

ben üsküdar bulgurlu da oturuyorum kapıya dergi bırakmışlardı, altlık yaptım.
buralardamısnız sizde.

ahmet bey bende uskudar çengelköydeyım

oval kutu dedıgın çaytabagını düşünün onun gibi ama cıvcıvın içinden kolayca kıcmayacagı yukseklıkte onun içinde bekletırsenız bıraz etkısı olucaktır ayak kemikleşmeden önce kullandıgımda etkılısını gördum ben çünki ayak yumurta içindekı halını muhafaza edıyor ve cıvcıv bazen bunu kendısı duzgun basamadıgı için ayakta böyle yamukluklar oluyor Mesajı Paylaş
bize heryer GİRESUN

Tamam Sabri bey onuda deneyeceğim ve sonuçlarını yazacağım, bakalım yaptığımız çalışmalar ile yamuk ayaklarımız
ne kadar düzelebilecek.

Çengelköy çok güzel yerdir. Yakın sayılırız sizle.. Mesajı Paylaş
la vie est breve..

Civcivlerimin 2. Gün ve 7. Gün videolarını yükledim arkadaşlar linkten izleyebilirsiniz. :)
http://goo.gl/oc3iv

Büyüyor keratalar, calimero nun' da ayaklarını düzeltirsem süper olucak. Mesajı Paylaş
la vie est breve..

Ahmet bey güle güle büyütün çok sevindim... ben de kendime çıkardım 45 tane... plymouth bence herkeste olması gereken bir ırk... Mesajı Paylaş
Beslediğim Türler: Plymouth, Sarı Fizan, Cuckoo Fizan,  Altın Zibrit, Gümüş Zibrit, Hamburg, Sultan, Orpinton, Japonez, Dew Wyandotte, Buff Brahma, Spanish, Australorp, Kıvırcık cüce koşin, Brakel, Sumatra, Golden Appanzeller, Kırmızı Nakışlı Güvercin...

Ben de de böyle yamuk ayaklı civciv çıkmıştı. Diğer civcivlerden ayırıp yumuşak bir bant ile bantlamakla çözdüm sorunu. Alttan ve üstten parmakları düzeltip bantlayın yeme ve suya kolay ulaşabilmesini sağlayın. 2 günde düzelirler inşallah.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Ahmet abî bende seni takip ediyordum.. Hayırlı olsun. Mesajı Paylaş

Civcivlerimin 2. Gün ve 7. Gün videolarını yükledim arkadaşlar linkten izleyebilirsiniz. :)
http://goo.gl/oc3iv

Büyüyor keratalar, calimero nun' da ayaklarını düzeltirsem süper olucak.

ahmet videoların çok güzel özellikle makina anlatımı. tanıtım olarak süper o kadar video izledim makina hakkında bilgi amaçlı hiç bu kadar tatmin eden olmadı. tebrik ederim kardeşim.

yanlız termostat ı 37.7 ye ayarlı 0.1 derece ısı düşüp yükseliyo ve bunu süper sağlıyo.benim makina 37.5 de kapanıyor ama 38' kadar ısı yükseliyo. ama çıkımım başarılı allahtan :)    sen harbiden süper sabitlemişsin. seni  tekrar tebrik ederim. Mesajı Paylaş
herşey cücükler için

Ahmet abî bende seni takip ediyordum.. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. :) Mesajı Paylaş
la vie est breve..

Ben de de böyle yamuk ayaklı civciv çıkmıştı. Diğer civcivlerden ayırıp yumuşak bir bant ile bantlamakla çözdüm sorunu. Alttan ve üstten parmakları düzeltip bantlayın yeme ve suya kolay ulaşabilmesini sağlayın. 2 günde düzelirler inşallah.

İlyas abi ben civcivi ayırmadım diğerleri ile aynı gere koydum..
Bende bahsettiğiniz tarifi farklı bir sitede buldum ve denedim. Ayıramadım çünkü ısıtma problemi yaşayacaktım.

Mesajı Paylaş
la vie est breve..

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.