Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

gold brahma,light brahma eşleşmesi

Başlatan muhammed yıldırım, 02 Nisan 2012, 16:08:08

« önceki - sonraki »
8 ay önce aldığım günlük brahma civcivlerimden 1gold tavuk 1light horoz oldu. Eşleşmelerinden elde ettiğim yumurtaları gurk hint tavuğumun altına sürdüm sizce nasıl civcivler olur? hiç deneyen oldu mu? Brahmaya yeni basladığım icin pek rengi önemsemiyorum zaten light horozumun bilezikleri bozuk cıktı  :)Sanırım Ankara'da kaliteli brahma bulmak çok zor... (Aranıza yeni katıldım soruyla baslayım dedim) :) Mesajı Paylaş

• Gösterim 7,268 
  • Tavuk
  • 6 Yanıtlar

Muhammet Bey Öncelikle Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Adresine giderek kendinizi tanıtmanızı rica eder görünen ad kısmını isim soyisim olarak değiştirmenizi uygun görürüz.. daha sonrasnda yorumlar yapılır :) Şimdiden Teşekkürler.. Mesajı Paylaş

takipcinizim abi :D hemen yaptım .

Mesajı Paylaş

Bu grupların eşleşmesi istenmeyen brahma verir yalnız sizinki muhtemelen farklı olacaktır resim olsa daha net konuşurduk çünkü light brahma düzgün degil diyiyorsunuz bu nedenle elde edeceginiz sonuç güzel bir varyeteninde olmasına neden olabilir resim görmeden fikir beyan etmek zor Mesajı Paylaş

merak ettim sonucu konu çok eski ama bilgilendirirseniz sevinirim Mesajı Paylaş

O seneki acemilikten gold kırması tavugu gold sanıyorum o yüzden sonuclar pek sağlıklı olmamıstı.Bu sene gerçek gold horozla light tavugu yaptım civcivlerin tamamı light oldu ve 6 da 6 horoz çıktı.Bir kac tane varyete sarıların arasına siyahlık atmıs bozuk buff brahma gibi tavuklar çıktı.Anladım ki şunla şunu melezleyim bu çıksın gibi bir şey değil bu melezleme yeni renk elde etme. Mesajı Paylaş

Bendeki  Brahmalar 3 sussex horoz 3 colombia tavuk var 1 tanede Dark tavuk var
denemeye gerek yok ozaman susexlere tavuk colombialara horoz bulmak şart  ;D Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.