Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Tavuğumun Ve Horozumun Cinsi Nedir Acaba ?

Başlatan Kemal Çakar, 25 Ocak 2016, 16:27:38

« önceki - sonraki »
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce biri horoz biride tavuk aldım ama maalesef cinslerini bilmiyorum. Cinsleri her ne ise onlarla ilgili bir bilginiz varsa onuda yazarsanız sevinirim  ;) Mesajı Paylaş

So You Wanna Play With Magic 😉
  • Gösterim 11,948 
  • Tavuk
  • 54 Yanıtlar

tavuk lohman horoz ise melez bir turken Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Teşekkür ederim Görkem Bey.Peki tavuğun gurk olma durumu nasıl Mesajı Paylaş

lohman tavuklar hibit cinslerdir gurk olma eğilimleri düşüktür fakat sizin tavuğunuz tam lohman gibide değil hibrit bir lohmandan yine melezlenerek çıkmış gibi duruyor...gurk olma eğilimi nedir tam bilemiyorum düzgün şartlarda bakılırsa iklim şartlarıda oluştuğunda gurk olma ihtimali olabilir ama düşük bir ihtimal gibi geliyor bana Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Teşekkür ederim Görkem Bey. Bende araştırdım şimdi %10 luk bi şans var :) Mesajı Paylaş

tavuk lohman değil köy tavuğu.yaşı çok değilde yumurtlarsa ardından gurk olur büyük ihtimal.ama yaşlı görünüyor.birkaç tane daha tavuk alın yanlarına Mesajı Paylaş

Köy tavuğu belli başlı bir cins değildir mustafa bey birçok kandan gelen melezlenmis her tavuk koy tavugu diye nitelendiriliyor bende bu tipe benzeyen koy tavugu diye nitelendirilen en az 20 tane tavuk var ve hiçbiri gurk olmuyor senelerdir neden çünkü hibtitlenmis türlerin kanı ağır basiyor...hiç olmaz diye biseyde demiyorum ama olma şansı çok düşük bu tavuğun kanında lohman da var bence onun dışında başka hibrit türlerin kanlarıda var ırk yozlastigi için bazen bu tiplerin yumurta yapması bile guclesiyor Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Geldiğinden beri 25-30 yumurta yaptı 2 ay oldu alalı tavuğu . Folluğunda 7-8 tane ördek yumurtası bırakıyorum. Bakalım olacak mı. Mesajı Paylaş

Çok yumurta yaptığı için gurk olmaz sanki... Ama belli olmaz. 8) Mesajı Paylaş

aynen kemal bey imkansız diye bir şey yoktur bende zaten olması imkansız demedim :) :) eğer bakım şartları üst düzeyde olursa hayvan kendini güvende hisseder se iklim de müsait olursa herşey olabilir ... siz hayvananıza gözünüz gibi bakın gerisini tavuğunuza bırakın :) :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Teşekkür ederim Görkem Bey. Bundan emin olabilirsiniz... ;) Mesajı Paylaş

Arkadaşlar tavuğum gurk oldu 2 gün oldu daha. Ona böyle bir yer yaptık. Foto çektiğim için üstünü açtım yani üstüde kapalı. 17 tane yumurta koyduk 2 tanesi ördek yumurtası :) Mesajı Paylaş

Demekki İmkansız diye bir şey yokmuş kemal bey :) olurmu olmazmi derken oldu bakın hayırlı olsun Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Teşekkür ederim Görkem Bey. Aynen öyle sizin dediğiniz gibi "iyi şartlarda bakılırsa gurk olur." Bide ben elimi uzatıyorum yemi ve suyu koyacağım zaman elime vuruyor. Her tavukta bu özellik var mı. İzlediğim bazı videolarda gurk tavuk sahibine hiç vurmuyordu. Sebebi nedir acaba merak ettim. Mesajı Paylaş

yumurtalarını koruma icgudüsü kemal bey bazı tavuklarda oluyor bazılarında olmuyor ... bir cins özelliği değil tavuğun sadece bireysel yapısına mahsus bir durumdur... Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Anladım Görkem Bey . İlginiz için teşekkür ederim. . . Mesajı Paylaş

Tavuğun altındaki toz talaşı kaba talaş ile değiştirin kemal bey çuval görünüyor onada gerek kalmaz hemde toz talaş çabuk bitlenme yapıyor

Sent from my iPhone using Tapatalk Mesajı Paylaş
Rahibe fizan,Gümüş fizan,Light brahma,Light sussex ,kınalı keklik,Jumbo bıldırcın,çin bıldırcını,silver appanzel,isabel sabelpoot

Sefa beyin dediklerine ilave olarak şunları söyliyim kemal bey koyduğunuz bardağı eğer tavuk içerken dökerse yumurtalar islanir yemle suyu yarım metre bi metre ileri koyarsaniz da hayvan onu görür gelir yer birde geniş düz bir alana nemli toprak koyarsaniz hayvanın eşelenme ve kanatlarına nem toplama görevine büyük katkı sağlarsınız ... onun haricinde tavuğu olabildiğince yanlız bırakmanızi tavsiye ederim Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Teşekkür ederim. Talaşı sadece çuvalın altına koydum. Çuvalın üstüne dökülmüş biraz :). Bardak çukurda onu dökmesi imkânsız ama belli olmaz. Dediğiniz gibi Görkem bey nemli toprağı koyacağım. Mesajı Paylaş

Merhaba Görkem Bey. Tavuğum için bu kadar alan yeterli mi? Bu arada 3-4 gündür yağmur yağıyor nemli toprağı koyamadım. Sonradan toprağı koysam sorun olur mu? Mesajı Paylaş

yani ne kadar erken koyarsaniz okadar iyi nemli toprağın amacı hayvanın kanatlarını nemlendirip gidip o nemi yumurtalara sürmesi. ...aynı kulucka makinesinde ki gibi dusunun nemli toprak koymamak kulucka makinesinin su kanallarına su doldurmadan çalıştırmaya benzer ... Kolay gelsin Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Anladım Görkem Bey. Teşekkür ederim Mesajı Paylaş

Merhaba Kemal bey, tavuğun renginden ötürü rır lohman olacağını düşündüm ben. Zaten gurk olmuş hayırlı olsun. Yaptığınız yer güzel olmuş bence ve yeterli görünüyor. Toprak atamadıysanız biraz soba külüde atabilirsiniz bir köşeye tavuk onun üstünde eşelenecektir. Hayırlı çıkımlar olsun. Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Teşekkür ederim Murat Bey. Soba külünü nerede bulabilirim bilmiyorum ama toprak işini hallettim. :) ( çıkımda buraya atarım fotoğrafları ) Mesajı Paylaş

Kemal bey toprağın nemli olması yeterli yaş çamur olmasın ozaman da tavuk eşelenip kum banyosu yapmaz dipnot olarak yaziim dedim Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Teşekkür ederim Görkem Bey. Peki toprak miktarı ne kadar olmalı acaba 1 kg civarı koydum ben. Yeterli mi acaba? Mesajı Paylaş

Bir kova kadar koyarsaniz iyi olur Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Anladım Görkem Bey. Teşekkür ederim. Mesajı Paylaş

Merhaba arkadaşlar. Ben tavuğumun yanına toprak koydum ama nedense hiç eşeleyip toprakla yıkanmamış. İlk hafta olduğu için normal bişey mi acaba . ??? Mesajı Paylaş

akışına bırakın kemal bey tavuk ihtiyacı olduğunda kalkıp eselenecektir Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.