Google

kuluçka makinasında yumurta döndürme olayı

Başlatan ERKAN ÇELEN, 28 Mayıs 2013, 15:54:25

« önceki - sonraki »
slm arkadaşlar buzdolabından kuluçka makinası yaptım ve ilk kez denediğim için bazı konularda yardım istiyorum yumurtalar kaç gün kalaya kadar dönmeli bunun hakkında bilgi alabilirmiyim tecrübelerinizden? teşekkür ederim
(Erkan Çelen) Mesajı Paylaş

• Gösterim 30,115 
  • Makinede Çevirme Sistemi
  • 7 Yanıtlar

Öncelikle hoş geldiniz aramıza

Kendinizi Tanışma bölümünde tanıtırsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz

yumurtalar ilk günden 18. güne kadar çevirilirse daha iyi çıkım alırsınız son 3 gün çıkım sepetine koyuyoruz yumurtaları Mesajı Paylaş

Bıldırcın yumurtası ilk 15 gün çevrilmeli günde 3-4 kez her 2-3 saatte bir son 3 gün çıkıma alınmalı ve cevirme işlemi yapılmamalıdır.kuluçta dönemi toplam 18 gündür.
Tavuk yumurtası ilk 18 gün çevrilmeli 3-4 kez her 2-3 saatte bir son 3 gün çıkıma alınmalı ve cevirme işlemi yapılmamalıdır.kuluçka dönemi toplam 21 gündür.(bazen 2 veya 3 gün sapmalar olabilir çıkımlarda)
Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

recep kardeşimin gün tarihlerine katılıyorum.normalde fabrikasyon markalı kukuçka makinaları 2 saatte bir çevirmeyi önerir.ama sabah akşam günde iki kez avuç içi çevirmeninde yeterli oldugunu belirtiyorlar bazı arkadaşlar.tecrübe edilmiştir. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

ben ekipmanlarını alıp kendim yapmıştım evde büyük buzdolabında dönme olayıda otomatik oluyor dediğiniz sürede yumurtaları bir sistem kuramadım basit bir şekilde yumurta kolisine dizmiştim ve dizerken küçük makale tarzı birşey görüp orda yazan gibi de sivri ucu aşağı gelecek şekilde koydum. çıkmasına 5 gün filan kaldı. ışık kaynağı ile yumurtalara bakıp oluşmayanları kırdım ortalama 20 civarı oluşmadı 140 yumurtadan... Ve diğerlerinde biraz boşluk görünüyor 0,5 cm kadar sanırım 4-5 haziran gibide çıkacak. son 3 gün kalasıya buzdolabının içinde kolilerden indirip küçük çilek kasalarına koyacam sanırım doğru olan da budur bir yanlış varmı buraya kadar sayın abilerim ? Mesajı Paylaş

aynen kural ayni tum yumurtalar icin gecerli son 3 gun cevirme islemi yapmiyoruz saglikli bol cikimlar dilerim Mesajı Paylaş
Doğaya  saygı  duy

erkan bey ben ilk saklama kabındaki kuluçka makinamda ilk 5 gün çevirmedim daha sonra günde 2kere elle çevirdim son 3 gün çıkım için ellemedim çıkım oranı %85 idi tecrübeli arkadaşların dediği gibi günlük çevirmek daha iyi olur herhalde ama biraz daha uğraşırsın şimdiden hayırlı çıkımlar Mesajı Paylaş

teşekkür ederim herkese çok sağolun :) Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.