Google

Saklama kabından yapılan makinelerde lamba problemi?

Başlatan Uzman UYSAL, 23 Temmuz 2012, 20:18:10

« önceki - sonraki »
Arkadaşlar bu saklama kaplarıdan yaptığınız makinelerde ısıtma için ampul kullanılıyor bildğim kadarıyla. bu ampul sürekli 21 gün boyunca yanıyor mu sönmeden? Yani hiç söndürmüyoruz.
Benim fazla yumurtalarım vardı makineye sığmayan. Ya bir çare bulacaktım(başkasının makinesi ya da gurk tavuğu) ya da çöpe gidecekti güzelim yumurtalar..
Elimde hiç nakitim olmadığı için daha önce de aklımda olan küçük saklama kabından yapılacak makineyi de yapamamış bulundum. Ve şansımı şöyle denedim;
26 litrelik bir saklama kabı aldım. Elimde olan 60 wattlık bir lambayı üstten sarkıttım. İçine bir kahve fincanı(yarısı dolu) su koydum. Yumurtaları da talaş üzerine koydum. Çöpe atmaktansa böyle şansımı denemek istedim. Nem fazla olmuyor sanırım çünkü açtığım delik braz büyük oldu ve o delikten kaçıyor sanırım.
Bu konuda bana ne yourm yapacaksınız merak ediyorum ( : Mesajı Paylaş

Edilmiş hakaretin intikamını hemen almaktansa, duymazlıktan gelmek bazen evladır...
Başkalarının kusurlarını tartarken parmağıyla terazinin kefesine bastırmayan insan pek enderdir...
  • Gösterim 5,134 
  • Makinedeki Isı
  • 8 Yanıtlar

Eğer termostat kullanmayıp ısıyı sabitlemicekseniz hiç uğraşmayın derim. Mesajı Paylaş
İzmir/Bayraklı/Çaymahalle
0 507 763 99 97

termostatsız bir kuluçka makinesi düşünemiyorum Mesajı Paylaş

Bu zaten bir makine değil. Kabın içinde lamba var. Günlerce ilan ettim ama bir hayırsever ya da gurk tavuğu,makinesi olan kimse çıkmadı Mersinden.. 7 tane yumurtayı çöpe atmaktansa bunu yapabildim ancak... Mesajı Paylaş
Edilmiş hakaretin intikamını hemen almaktansa, duymazlıktan gelmek bazen evladır...
Başkalarının kusurlarını tartarken parmağıyla terazinin kefesine bastırmayan insan pek enderdir...

Sayın Metocan o yumurtalarda gelişim başlayacak, çok ısınacak hayvanlar yanacak veya az ısınacak gelişim zayıf olacak yumurtadan çıkamayacak.

En hayırlısı o yumurtaları yemek olacak. Mesajı Paylaş
İzmir/Bayraklı/Çaymahalle
0 507 763 99 97

meto can ben 30 litrelik saklama kabında 2 adet 25 w lık ampul kullanıyorum bu lambalar gelişim ve çıkım döneminde yaklaşık 10 sn bile değil  :D 0 kadar yanıyorlar ve 2-3 dk sönük kalıyorlar ben bu şekılde çıkım alıyorum yani senin anlıycan  1 günde lambalar 1 saat bile yanmıyor ( sen 24 saat yakmayı  düşünüyon) bence Kadir beyin tavsiyesine uy yumurtaları henüz koymadıysan afiyetle ye derim Mesajı Paylaş
osmanulusoy@sdu.edu.tr

http://www.facebook.com/#!/osman.ulusoy

Meto abi, eğer senin markalı olan makinenin tüm tesisatı kapağındaysa, o kapağı birazcık daha büyük bir kaba takıp, kapasitesini büyütebilirsin belki ? Bu sadece bir tavsiye olmayacaksa diğer yumurtalara da zararı olmasın... Mesajı Paylaş
[pre] [color=blue][size=12pt][font=georgia] :) Dikkat KanatlıSever Var! :)[/font][/size][/color]

[/pre]
  [url=http://aseven97@hotmail.com]aseven97@hotmail.com[/url]

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Meto abi, eğer senin markalı olan makinenin tüm tesisatı kapağındaysa, o kapağı birazcık daha büyük bir kaba takıp, kapasitesini büyütebilirsin belki ? Bu sadece bir tavsiye olmayacaksa diğer yumurtalara da zararı olmasın...

Kapak küçücük abicim brinsea mini.
Valla yumurtalar kutuda duruyor. Atmaya kıyamadım. Yemeyi de düşünmedim. Sonuçta horozun üstüne çıktığı tavuğun yumurtaları. İçinde birşey görürüm ve yumurtadan temelli soğurum diyerekten o psikolojiye girmek istemedim..
Bekleyip ne olacağını göreceğiz.

Termostat alabilip kutuya monte ettirme imkanım olsaydı sorun olmayacaktı pek. Tek eksik bildiğim kadarıyla termostat.. Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Sonuçta horozun üstüne çıktığı tavuğun yumurtaları. İçinde birşey görürüm ve yumurtadan temelli soğurum diyerekten o psikolojiye girmek istemedim..
Bekleyip ne olacağını göreceğiz.

:D tam iftar zamanı iyi geldi bu yazın neşem yerine geldi (korkma bişey çıkmaz yav ye gitsin hiçmi köy yumurtası yemedın sen mutlaka yemişindir onlarında çoğu döllüdür zaten Mesajı Paylaş
osmanulusoy@sdu.edu.tr

http://www.facebook.com/#!/osman.ulusoy

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.