Google

Murat Şahin'in Kümes Ve Hayvanları

Başlatan Murat_Şahin, 25 Ocak 2017, 22:16:43

« önceki - sonraki »
Merhaba Arkadaşlar,

Henüz forumda ve bu işlerde çok yeniyim. Sıradan bir insan ne kadar bilgiye sahipse tavuk ve horozlar hakkında o kadar bilgim olmasıyla beraber 9 tavuğum ve 1 horozum var. Bağ evimizde hobi amaçlı ve taze doğal yumurta elde etmek için besliyoruz. Genelde buğday ve yumurta yemi dedikleri yemden veriyorum. Cinslerini ve özelliklerini bilmediğimi de belirtmek istiyorum. Bu konuda yardımlarınızı ve fikirlerinizi bana iletirseniz çok sevineceğim. Her hafta kümesi temizleyip bildiğimiz kireç ile kireçleme işlemi yapıyorum. Genel anlamda haftada iki kez tavukları salabiliyorum. Kar yağınca kümesin önüne naylon çekmiştim. Soğuklar geçince kaldıracağım. Hava almaları için 60 cm. kadar açık bırakıyorum. İleri ki zamanda ayrı bir bölme yapıp orada gurk tavuğu beslemeyi düşünüyorum civcileriyle birlikte. Arkadaşlar önerileriniz için şimdiden teşekkürler. İyi forumlar diliyorum.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı Paylaş

• Gösterim 5,993 
  • Üyelerimizin Kümesleri
  • 18 Yanıtlar

Murat bey öncelikle kümeslere çok fazla toz kireç atmamanızı öneririm zira hayvanlar içeride hareket ettikçe kalkan toz ciğerlerine yapışacak ve zamanla solunum yolu güçlüğü çekeceklerdir. Bunun yerine sıvı dezenfekte alarak 15 günde bir kümes içerisine yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Tavuklarınızın bir kaçı ve horozunuz köy tavuğu standartlarında (melezdir.) Kahverengi olanlar lohman siyah ön kısımları kınalı olan tavuklarınız ise atak-s ırkıdır. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Murat bey öncelikle kümeslere çok fazla toz kireç atmamanızı öneririm zira hayvanlar içeride hareket ettikçe kalkan toz ciğerlerine yapışacak ve zamanla solunum yolu güçlüğü çekeceklerdir. Bunun yerine sıvı dezenfekte alarak 15 günde bir kümes içerisine yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Tavuklarınızın bir kaçı ve horozunuz köy tavuğu standartlarında (melezdir.) Kahverengi olanlar lohman siyah ön kısımları kınalı olan tavuklarınız ise atak-s ırkıdır.

Teşekkür ederim. Recep bey, ırkları ve özelliklerini araştıracağım. Sıvı dezenfekte olarak hangi ürünü önerirsiniz link'i yada markası var mıdır? Tekrar teşekkür ederim. Mesajı Paylaş

İyosep Pavidon iyotlu dezenfektani tavsiye ederim Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

İyosep Pavidon iyotlu dezenfektani tavsiye ederim

Teşekkür ederim Görkem bey. Mesajı Paylaş

İyosep Pavidon iyotlu dezenfektani tavsiye ederim
Nereden temin edebiliriz bu dezenfektanı Görkem bey ? Mesajı Paylaş

Veteriner ilaçları satan eczanelerde bulabilirsiniz Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Veteriner ilaçları satan eczanelerde bulabilirsiniz
Teşekkürler Mesajı Paylaş

Arkadaşlar bu yumurta yeminin faydası var mı granür dediklerinin? Ben arada veriyorum. Genel anlamda safi buğday veriyorum. Değişik önerileriniz var mı yiyecek olarak gerek tavuğa gerekse de yumurtaya faydası olabilecek.? Mesajı Paylaş

Tavuklarda iskembe sistemi olmadığı için buğday arpa ve mısır gibi tane yemler fermente olmadan sindirime giriyor ve yüzde elli si sindirilmeden dışarı atılıyor.kesif yemlerda olan sindirim destejleyiciler (fitaz glikanaz)  tahıllarin kursakta tam olarak sindirilmesini sağlıyor ve yemden yararlanma artıyor.böylelikle de yumurta performansında artışlar oluyor Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Tavuklarda iskembe sistemi olmadığı için buğday arpa ve mısır gibi tane yemler fermente olmadan sindirime giriyor ve yüzde elli si sindirilmeden dışarı atılıyor.kesif yemlerda olan sindirim destejleyiciler (fitaz glikanaz)  tahıllarin kursakta tam olarak sindirilmesini sağlıyor ve yemden yararlanma artıyor.böylelikle de yumurta performansında artışlar oluyor

Yani hocam 😀 ne vereyim tavuğuma? Mesajı Paylaş

Siteyi araştırın Murat bey sorunuzun cevabı sitede mevcut Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

2 senedir Bioxi sıvı dezenfektan kullanıyorum ve çok memnunum tavukların içme sularına,kuluçka makinesinin içerisine (nem nozuluna) bile kullanıyorum. Ayrıca erken teşhisle göz ve burun akıntısı olan hayvanların suratına fısfıslarsanız tamamen akıntıyı geçirmektedir. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

2 senedir Bioxi sıvı dezenfektan kullanıyorum ve çok memnunum tavukların içme sularına,kuluçka makinesinin içerisine (nem nozuluna) bile kullanıyorum. Ayrıca erken teşhisle göz ve burun akıntısı olan hayvanların suratına fısfıslarsanız tamamen akıntıyı geçirmektedir.

İlk fırsatta edinmek lazım. Şimdilik kireçle idare ediyorum. Mesajı Paylaş

Aramıza hoş geldiniz üyeliğiniz hayırlı olsun Mesajı Paylaş
İman ki o cevher ilahi ne büyüktür imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
necip_sahin@mynet.com
Karabük / 1960 
Tel : 0 505 809 91 13
Beslediğim Canlılar : Jumbo, Albino bıldırcın,  Minyatür Habeş,  Serama

Aramıza hoş geldiniz üyeliğiniz hayırlı olsun
Teşekkür ederim Necip bey. Hoşbulduk.. Mesajı Paylaş

Sağlıkla yaşasınlar, maşallah... Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Sağlıkla yaşasınlar, maşallah...

İnşallah Murat bey, teşekkürler. Mesajı Paylaş

Arkadaşlar tavuklarımdan biri ishal olmuş ötürük şeklinde kıçı da batık. Oldukça da halsiz. Ne yapmam lazım? Diğer tavuklara bulaşır mı acaba? Kessem mi o tavuğu? Kessem eti zararlı olur mu bize? Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.