Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

emko 3710 ısı düşmüyor

Başlatan nahit sayın, 07 Kasım 2012, 16:16:04

« önceki - sonraki »
arkadaşlar emko termostatta ısıyı ancak 37.6 veya 37.5 yapabiliyorum çıkım döneminde ısıyı 36.5 e alacağım ancak set den indiremiyorum bunun ayarı mı böyle yoksa sıkıntısımı var. lütfen yardımcı olun 2-3 gün var çıkıma :S Mesajı Paylaş

• Gösterim 8,802 
  • Makinedeki Isı
  • 12 Yanıtlar

Ben çıkımda ısıyı hiç düşürmem. Aynı ısı ile çıkarırım. İlle de düşürmek istersen ayarlarında bir sıkıntı vardır. Ayarlar bölümünde alt ısı ile üst ısı seçenekleri vardır şimdi tam olarak ne harf ile ifade edildiğini hatırlamıyorum. Alt ısı 0 üst ısı 50 olması gerekir. Alt ısı 37 yapılmışsa senin termostatında set ayarını daha fazla düşürmene izin vermez.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Şekline deneyebilir misiniz? Mesajı Paylaş

teşekkürler. ilyas abi hiç düşürmesem 37.6 da çıkımda problem olur mu nem şu anda yüzde 75 Mesajı Paylaş

sorun olmaz bende ilyas bey gibi hiç düşürmüyorum bir sıkıntı da yasamıyorum Mesajı Paylaş

bugün yumurtaların 20. günü 1 tanesi yumurtayı delmiş acaba erken doğumda bir problem olur mu çıkabilirmi civciv acaba Mesajı Paylaş

normaldir bazen 12 saat i bulur cıkısı simdiden delmesi gayet normal ki erken cıksada sorun olmaz benim makina 20 günde cıkarıyor bıldırcınıda 16 cı günde :D Mesajı Paylaş

şu anda 6 tane civciv çıktı ilk çatlayan yumurtadan umudu kestim büyük ihtimalle çıkamıyacak acaba operasyon yapsammı Mesajı Paylaş

Kesinlikle ellemeyin... Mesajı Paylaş

Nahit Bey aynı benimde bugün 20. gün makinemin durumuna göre 19,5 günde nem için suların doldurulması gerekiyordu..doldurdum  birden nem 75 e çıktı..47 ye düştü tekrar 75 e çıktı.. Makinenin sigortaları attı.. gitti galiba bütün yumurtalar...   Sizin nasıl sonuçlandı.. En başta çatlayan yumurta çıktı mı aynı bende de oldu..  Bakalım çıkacak mı ? Mesajı Paylaş
https://www.facebook.com/pages/Hayvanlar-Alemi-Tavuk%C3%A7uluk/539132816158278

şu anda çıkımlar devam ediyor bir poblem olmadı herhalde 23 yumurtadan 12 tanesi çıktı şu anda 5-6 tane yumurtada çatlamış durumda inşallah problem olmadan çıkımları alacağım ilk yaptığım kuluçka makinem çıkım sonuçlarını yarın paylaşırım forumda Mesajı Paylaş

hocam bende emko 3710 aldım yeni kuluçka makinesi yapacam inş termostada kabloyu bağlayıp ısı ayarını yapmak zormu yardımcı olurmusunuz tşkr Mesajı Paylaş

Bende aynı termostatı kullanıyorum Histersiz ayarı bölümü var HSt kodlu ayar ekranı o bölüm standart ayarı 1'dir.

5sn set düğmesine basıyorsunuz   birkez daha  set düğmesine basınca  HST  ekranı gelmeli  bu ekranı bulunca aşağı yukarı tuşlarıyla  1 olan değeri  0,9-08.......0,3 e kadar düşür  böylece ayarladığın değer 37,7 ise burada  lamba söner 37,5 e düşünce tekrar tekrar lambalar yanar Mesajı Paylaş
Hükümdar köylünün yumurtasını alırsa, adamları bütün tavukları alır. (Sadi)

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.