Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

cüce keçi ırkı

Başlatan nahit sayın, 29 Kasım 2012, 16:44:19

« önceki - sonraki »
arkadaşlar bu keçi hakkında bilginiz var mı ben alıp beslemeyi düşünüyorum çoksevimli görünüyorlar yılda 2 kere doğum yapıyorlarmış

Cüce keçiler Batı Afrika ( Nijerya ) kökenli minyatür hayvanlardır.

Son derece sevimli, cana yakın, kişilik sahibi hayvanlar olmaları ve minik yapıları onları çiftliklerin ve küçük bahçelerin vazgeçilmez hayvanı yapmaktadır.

Ortalama yaşam süreleri 15 -20 yıl, hamilelik süreleri ise 140 – 150 gündür. Süt verimleri cüsseleri ile karşılaştırıldığında şaşırtıcı miktarda fazladır. Genellikle dişiler ilk gebeliklerinde tek yavru, ileriki yıllarda ise tek batında iki üç yavru doğurabilirler. Siyah, sarı, kahverengi ve muhtelif renklerde olabilirler.

Doğan yavruların anne ve babanın dışındaki farklı renklerden olduğu sıklıkla görülür. En fazla dikkat edilmesi gereken husus ise soğuk ve yağışlı havalardan kolaylıkla etkilenebilmeleridir. Kuzu besi yemi, ot, yonca verilebilecek yiyecekler olarak sıralanabilir.

bulunan yer bilen olursa bana haber verin lütfen iyi akşamlar.. Mesajı Paylaş

• Gösterim 8,009 
  • Keçi
  • 5 Yanıtlar

http://www.alibabaciftligi.com/memeliler.html

Hangi ildesiniz Samsunla ilgili bu haberide okuyun
Samsun'un Terme ilçesindeki bir akaryakıt istasyonuna ait mini hayvanat bahçesinde bulunan Nijerya kökenli cüce keçinin bir batında dört oğlak doğurması görenleri şaşırtıyor.
http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/03/07/cuce-keci-bir-batinda-4-oglak-dogurdu
Bede istiyorum bu keçiden beslemeyi yerim müsait olduğunda inşaAllah

Mesajı Paylaş
İman ki o cevher ilahi ne büyüktür imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
necip_sahin@mynet.com
Karabük / 1960 
Tel : 0 505 809 91 13
Beslediğim Canlılar : Jumbo, Albino bıldırcın,  Minyatür Habeş,  Serama

abi bide şimdi romanov koyunu geliyor ucuzlasın inşallah ben romanov a dönücem en az 3 yavru veriyormuş
Mesajı Paylaş

Cüce keçiden vazmı geçtiniz yoksa Mesajı Paylaş
İman ki o cevher ilahi ne büyüktür imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
necip_sahin@mynet.com
Karabük / 1960 
Tel : 0 505 809 91 13
Beslediğim Canlılar : Jumbo, Albino bıldırcın,  Minyatür Habeş,  Serama

vazgeçmek değilde aslında biraz ticari düşünüyorum heralde en az 3 yavru yapan ve ağırlık olarak normal koyunlar gibi ağırlığa sahip olan bir koyun cüce keçilerden daha ağır basıyor gibi ama cüce keçilerde çok sevimli :) Mesajı Paylaş

Romanow ırkını kesinlikle tavsiye etmem. Çünkü doğum sayısı kadar doğan kuzuların karkas gelişimi ve sağlıkla büyütülebilme oranı da ticari koyun üretiminde önemli bir etkendir. O nedenle Akdeniz ve ege sahillerinde yaşayanlara Sakız koyun veya Halep keçisini tavsiye ederim.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.