Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Görkem Köse'nin Kümesi

Başlatan Görkem KÖSE, 21 Kasım 2015, 18:40:04

« önceki - sonraki »

6 aylık sussex yarkalar ve 4 aylık köy tavugu yarkalari sussex ler yumurtaya geldi koy tavuklarimin da üç dört haftaları kaldı ilk yumurtaları için. .. Maşallah. .. Mesajı Paylaş

GUSHTEREK
  • Gösterim 12,125 
  • Üyelerimizin Kümesleri
  • 37 Yanıtlar

Maşallah,harika olmuşlar. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

saolun recep bey dahada olacaklar inşallah. .. yanlız folluk ta uyuma huylarindan vazgeciremdim sussex leri okadar tünek yaptım hala folluk ta uyuyorlar...annelerine boylemi siz bilirsiniz :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
saolun recep bey dahada olacaklar inşallah. .. yanlız folluk ta uyuma huylarindan vazgeciremdim sussex leri okadar tünek yaptım hala folluk ta uyuyorlar...annelerine boylemi siz bilirsiniz :)

Benim 1 kümesimde tüneklik var,diğerinde yoktu.olmayan kümeste folluğa tünerlerdi sanırım onun yavrusu sizdekiler :D Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Görkem kardeşim sussex tavuklar kümesine renk katmış. Tüyleri kadar hayrını gör İNŞALLAH. Mesajı Paylaş

Amin osman bey Teşekkürler sağolun... Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Maşaallah hayrini görün inşaallah Görkem bey.
Mesajı Paylaş

Saolun Mansur bey allah herkese emeğinin karşılığıni göstersin insallah Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

kış aylarında açık olan bahçelerin çamur olmasını engellemek ve kümes içi nemi toz kirecle engellemek yumurta verimini ve soğuğa bağlı ishali önemli ölçüde engelliyor Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

MAŞAALLAH sağlıklı ve verimli bir şekilde büyütmek nasip olur inşallah Mesajı Paylaş

Amin amin inşallah Mansur bey Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Sussexler sonunda yumurtaya tam olarak başladı:) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

bunlarda cızbızlık  mangallık horozlar :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

bunlarda karışık köy tavukları akşam yemeklerini yiyorlar  :) :)ve artık yatma vakti  :) :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Maşallah sağlıklı büyütün çok güzeller

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesajı Paylaş

teşekkürler onur bey sağolun tüm çabamız sağlıklı olmaları... Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Maşallah 6 adet Light Sussex horoz saydım sanki :D Mesajı Paylaş

Aynen recep bey 6 adet şimdilik daha buyumelirini bekliyorum olgunluğa eristiklerinde en iyisini seçip damızlık birakcam :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Horozların hepsi iyi fakat net göremediğim için şimdilik benim görüşlerimin içerisinde bu iki horoz daha farklı  :D

Mesajı Paylaş

Ense tüyleri daha koyu ve renkler daha canlı yanindakinin ense tüyleri daha beyaza yakın ve soluk...sizin kriteriniz bu sanirim recep bey yoksa başka bir püf noktası varmi :) :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Sağlıkla yaşasınlar maşallah... Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Teşekkürler Murat Bey sagolun ...a Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Maşallah Görkem bey. Tavuklarınız çok güzeller hayrını görün. Bu arada yaşadığınız yerin doğası yeşillik ormanlık tavuklarınızla birlikte güzel bi resital olmuş :) Hayallere daldım bir anda . Mesajı Paylaş

teşekkür ederim.....yeşillik ormanlık olmadan işin gücün stresini atamıyoruz ibrahim bey beni de çok dinlendiriyor bu tip yerler..burada çalışıp ter attıkça kendimi daha zinde hissediyorum...tavuklarımızda bize meşkale oluyor böylelikle...yanında bide küçük bahçe oldu mu sebzemizde çıkıyor üretmenin mutluluğunu hiçbir şey de bulamıyorum  :) :) :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
teşekkür ederim.....yeşillik ormanlık olmadan işin gücün stresini atamıyoruz ibrahim bey beni de çok dinlendiriyor bu tip yerler..burada çalışıp ter attıkça kendimi daha zinde hissediyorum...tavuklarımızda bize meşkale oluyor böylelikle...yanında bide küçük bahçe oldu mu sebzemizde çıkıyor üretmenin mutluluğunu hiçbir şey de bulamıyorum  :) :) :)

Bol verimli , sağlık uzun ömürler diliyorum görkem bey hep hayalim dir ormanlık yeşillik doğanın içinde kuş sesleriyle uyanmak .. :) Bir gün bu kıbrısın çöl ikliminden kurtulacam inşallah :):) Mesajı Paylaş

Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Maşallah görkem bey hayvanlarınız videodan izlediğim kadarıyla baya sağlıklılar.Keşke o kümeste sadece Light Sussex olsaydı bu şekildeki eşleşmelerden (Sussex horoz / lohman,ataks tavuklardan) melez civcivler çıkacaktır... Mesajı Paylaş

sadece Sussex horoz var recep bey diğer ırkın horozlarını kestım Sussex tavuklarda melezlenme olmasın diye yanda bir tane daha ilave kümes var oraya karışık köy tavuklarını koycam kuluçka zamanı bu kümeste sadece Sussexler kalcak on gün boyunca yumurtaları biriktirdikten sonra yine karıştırcam hepsini.yaz bitiminde lohman ve atak s leri kesime alcam sonrasında sadece Sussexler kalcak...sizden austrlop falanda almak istiyorum onlarıda ilave kümese koycam kısmetse mayıs ayı gibi...sonra gelsin yumurtalar :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Görkem bey ben hep başarısız oldum bu konuda kümeste 1 den fazla horoz koyduğum zaman kesin birbirlerini parçalıyorlar yada baskın olan diğer horozu her zaman bastırıyor hayvan yem bile yiyemiyor Mesajı Paylaş
Rahibe fizan,Gümüş fizan,Light brahma,Light sussex ,kınalı keklik,Jumbo bıldırcın,çin bıldırcını,silver appanzel,isabel sabelpoot

benimkiler civcivlikten beri aynı kümeste oldukları için pek sorun olmuyor...birde horozun ırkıda çok önemli Sussexler sakin ırklar arada kavga ediyorlar tabi ama genel olarak pek didişmiyorlar. Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.