Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Yarkalar Karanlıkta Dururmu ?

Başlatan saffet çalışkan, 17 Kasım 2015, 20:58:04

« önceki - sonraki »
Selam arkadaşlar ben cumartesi günü 5 dişi 1 horoz şeklinde pleymut yarkaları aldım bizim kömürlükte yer yaptım onlara çok az bi ışık alıyorlar yok denecek kadar az ve ben okula gidiyorum sabah ve akşam geldiğimde bakıyorum bendeki bu tavuk hevesi işte.Bunlara ışık lağzım mı yoksa karanlıkta da işlerini görebilirlermi? Mesajı Paylaş

• Gösterim 3,173 
  • Tavuk
  • 5 Yanıtlar

Bence okulundan arta kalan zamanlarda etrafta bulacağın malzemelerle internetten amatör kümes modellerini inceleyerek beş altı metrekarelik guzel şirin iyi ışık alan ve soğuğa dayanıklı bir kümes yapabilirsin...hergün taze organik yumurtani afiyetle tüketirsin :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

bide o konuyu soracaktım.Dışarıya güzel birkümes yapsam bunu ne ile yapmalıyım yani tuğla beton burda maksat tavuklarım üşümesin. Bide üşürlermi kışın dışarıda kalınca.Şimdiden teşekkürler Mesajı Paylaş

En iyisi bana göre tuğla ve Beton çünkü temizlenmesi ilaçlanması kolay oluyor kumesinizi yaparken iyi ışık almasına yabani hayvanlara karşı korunakli olmasına yağmur çamur rüzgar almamasına kapısıni kuzey rüzgarları alan taraftan değil güneye bakan taraflardan yapmaya özen gösterin ilk önce ise kümesi yapacaginiz uygun bir alan seçErek baslayabilirsiniz Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Teşekkürler görkem bey iyi bir tavsiye oldu. Mesajı Paylaş

rica ederim yapim aşamasında da yardımcı olmaya çalışırım elimden geldigince Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.