Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Köy Tavuklarım

Başlatan ibrahim mert, 13 Kasım 2015, 13:57:03

« önceki - sonraki »

Cinslerin ne olduğu önemli değil . Önemli olan onların canlı olduğunu unutmamamak !
Yakın zamanda köy tavuklarımdan çıkardığım civcivlerinde fotolarını atacam . İyi Paylaşımlar arkadaşlar. Mesajı Paylaş

• Gösterim 12,173 
  • Üyelerimizin Kümesleri
  • 51 Yanıtlar

Mesajı Paylaş

Sağlıklı görünüyorlar.güle güle büyütün.
Horozlar kavga etmiyorlar mi? Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Hepsi sağlıklı ve güzeller. Yüce mevlam sağlıklarını daim etsin. Mesajı Paylaş

Saglikli gorunuyorlar maşallah kırma tavuk hepsi...yem olarak toz yem mi kullaniyorsunuz Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Horozlar kavga etmiyorlar mi?

Amin cümlemizin güle güle büyütmesi dileğiyle abi.
Horozlar'ın kırmızı olanı daha baskın diğerine göre , kavga etmeye çalışıyor diğeri kaçıyor . Bir sıkıntı olmadı daha 13 Tavuk 2 horoz var kümeste. Kuluçka makinasına koyduğum 45 yumurtadan sadece 5 tanesi dölsüzdü iyi bir oran gibi . Mesajı Paylaş

Hepsi sağlıklı ve güzeller. Yüce mevlam sağlıklarını daim etsin.

Teşekürederim Osman bey. Ne kadar ilgi gösterir ve bakarsanız o kadar güzel ve sağlıklı oluyorlar . Amin. Mesajı Paylaş

Saglikli gorunuyorlar maşallah kırma tavuk hepsi...yem olarak toz yem mi kullaniyorsunuz

Yem olarak toz yem kullanıyorum Görkem bey yumurta yemi yani. Mesajı Paylaş

Palet yumurta yemi toz yeme göre daha iyi ibrahim bey palet yemin sindirimi daha kolay yem 75 c derecede pistigi için sterilize oluyor ayrıca hayvan kolay yutabiligi icin kursak tıkanması gibj vakalar olmuyor ayrıca doğal gagalama eğiliminden ötürü kümes stresini azaltiyor birde yere sacildigi zaman toz yem gibi ziyan olmuyor iri parçacıkli olduğundan Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Horozlar'ın kırmızı olanı daha baskın diğerine göre , kavga etmeye çalışıyor diğeri kaçıyor . Bir sıkıntı olmadı daha 13 Tavuk 2 horoz var kümeste. Kuluçka makinasına koyduğum 45 yumurtadan sadece 5 tanesi dölsüzdü iyi bir oran gibi .
evet cıkım oranı iyi
sanırım sadece yumurta uretimi için besliyorsunuz
Rabbim emeklerini boşa çıkartmasın Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Palet yumurta yemi toz yeme göre daha iyi ibrahim bey palet yemin sindirimi daha kolay yem 75 c derecede pistigi için sterilize oluyor ayrıca hayvan kolay yutabiligi icin kursak tıkanması gibj vakalar olmuyor ayrıca doğal gagalama eğiliminden ötürü kümes stresini azaltiyor birde yere sacildigi zaman toz yem gibi ziyan olmuyor iri parçacıkli olduğundan

Görkem bey . benim yemlerle ilgili fazla bilgim yok , bu bilgi çok işime yaraycak teşekürederim. Benim kullandığım yem toz yem demekki .Ben kıbrısta yaşıyorum burda bu yemlerden mevcutmu bilmiyorum. Araştırmasını yapacağım inşallah .Tekrardan teşekürederim :) Mesajı Paylaş

Horozlar'ın kırmızı olanı daha baskın diğerine göre , kavga etmeye çalışıyor diğeri kaçıyor . Bir sıkıntı olmadı daha 13 Tavuk 2 horoz var kümeste. Kuluçka makinasına koyduğum 45 yumurtadan sadece 5 tanesi dölsüzdü iyi bir oran gibi .
evet cıkım oranı iyi
sanırım sadece yumurta uretimi için besliyorsunuz
Rabbim emeklerini boşa çıkartmasın

Amin münir abi . evet yumurta üretimi için besliyorum . Amacım günlük taze yumurta satışı yapmak . ilk adımları attım allahın izni ile. Dahada iyi olacak inşallah sizlerin de bilgilerinizle ve yardımlarınızla teşekürler. Mesajı Paylaş

maaşallah bol civcivli günler dilerim Mesajı Paylaş
SİLVER,SPLASH,BLUE LACED WYANDOTTE
LIGHT BRAHMA (Q7) , DARK BRAHMA (KARA OĞLAN) , LIGHT SUSSEX , SULTAN , İSPENÇ...
544 638 88 77 -HoBi PARK-ANTALYA-

maaşallah bol civcivli günler dilerim
Tesekurederim Ömer bey .Cumlemize insallah Mesajı Paylaş

Yeni cikan koy civcivlerim ve bildircinlarim .
19 koy yumurtasindan 18 civciv aldim
26 bildircin yumurtasindan 11 civciv biri sakat dogdu birtaneside makinamdaki su kabina dusup oldu .
Kulucka makinasini yeni yaptim denemek icin koydum yumurtalari. Bildircin yumurtalarini arkadasimdan aldim verimsiz oldu kendi tavuklarımin yumurtalarinin 19 da 18 cıkım almak aklimdan hic gecmemisdi. Bir yumurtayida makinada biraktim suan .Sizce makinam basarilimidir..?? Mesajı Paylaş

İbrahim kardeşim ben başarılı bir firma makinası kullandığım halde bu çıkımları yakalayamadım.Onun için senin çıkım mükemmel tebrikler. Mesajı Paylaş

İbrahim kardeşim ben başarılı bir firma makinası kullandığım halde bu çıkımları yakalayamadım.Onun için senin çıkım mükemmel tebrikler.

Teşekürederim Osman bey. İlk aldığım çin malı kuluçka makinasına 45 yumurta yükleyip 10, 11 adet civciv çıkımı almıştım . Kalan yumurtaların hepsi döllüydü gelişip yumurtanın içinde ölmüşlerdi . O an ben bu hobiciliği bırakıyorum dedim . Sonra kendi makinamı yapmaya karar verdim Yücel abiminde katkılarıyla termostat pid kontrollü ve higrostat temin ettim eforstarın . Sonuç olarak şunu anladım sabrın sonu selametmiş çok mutlu oldum gerçekten. Makinanın içinde bıraktığım son yumurtadan çıkım alamadım gelişimde sıkıntısı yoktu ama kabuğu delememiş. İnşallah cümlemizin daha iyi, sağlıklı  ve bol çıkımlar alması dileğiyle Osman bey. Mesajı Paylaş

Maşallah,gözünüz aydın. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Maşallah,gözünüz aydın.

Teşekürederim Recep bey :) Mesajı Paylaş

Plymouth civcivimin meraklı bakışları . Çok fotojenik çıkmış aslan parçası :) Mesajı Paylaş

Maşallah ibrahim bey Güle güle buyutun Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Maşallah ibrahim bey Güle güle buyutun

Teşekürederim görkem bey :) Mesajı Paylaş

Maşallah Pleymuth yavruları ne güzel de poz vermiş öyle. Sağlıkla yşasınlar inşallah İbrahim bey. Mesajı Paylaş
Light Sussex, Colombian Buff Brahma, Blue Laced Red Wyandotte.

Maşallah Pleymuth yavruları ne güzel de poz vermiş öyle. Sağlıkla yşasınlar inşallah İbrahim bey.

Güzel dilekleriniz için teşekürler Mehmet bey. Cümlemizin hayvanları sağlıklı yaşar inşallah. Mesajı Paylaş

Maşallah sağlıkla yaşasınlar. Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Arkadaş lar, normal koy tavuklarının yıllık yumurta verimleri Nasıl acaba adet olarak? Mesajı Paylaş

Köy tavuklarinin yumurta verimi ırk ozellikerine göre değişiklik gösterir mehmet bey hangi irklar dan melezlenmis ler onlara bakmak gerek hangi kan ağır basmış sa ona göre yumurta verimi degisir Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Anladım Görkem bey,  bu atak s gibi tavuklar ile salma tavuk çiftlikleri kuruluyor , ben de merak ettim ? Sonuç ta bunlar hibrit,  Gurk olmuyolar die biliyorum. Yani 100 adet ile salma tavuk işi yapılsa güzel koy tavukları ile iyi olur mu acabalar. .. Mesajı Paylaş

Yanlış biliyo olabilirim, tecrübeli üstatlar daha iyi bilir, ,, atak s , vb. Piyasadaki ticari tavukların genetiği ile oynan mış mıdır? Yani gerçek manada doğal yumurta üretmek için koy tavuğunun yumurtası mı esas olan ? Mesajı Paylaş

Eğer yarkaya para vermek istemiyorsanız güzel bir ırk tercih edip mesela 100 adet light sussex veya 100 adet playmouth veya 100 adet austrolop bunu gibi yumurta verimi yüksek irklari tercih edip kan değişimini rahatça yaparak her sene yüksek verimli tavuklar ve sağlıklı gen yapısı olan civcivler elde edebilirsiniz... ama bir atak s te ve lohman da ve koy tavugunda bu gen yapısını tutturmak çok zor civciv üretmeniz güçleşir ve yaklaşık 60 70 haftada  bir yarka almanız gerekir eğer lohman dan veya atak s den civciv üretmeye çalışırsanız coj çabuk ırk yozlasmasina ugrarsiniz ve yıllık 250 yumurtalık verimleri 160 170 lere duser Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.