Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

tavuk cinsi

Başlatan Osman Azak, 26 Nisan 2012, 09:39:03

« önceki - sonraki »
arkadaşlar sahibinden .com  sitesinde bir arkadaş Red star kırmızı yumurtacı  sussex  lohman atak s gibi cins tavukları 3 aylıklar 15 tl ye veriyor. bu cins tavuklar nasıl dır birde o ayda ki tavuk kendini kurtarmış olur mu acaba  ?

sürekli birşeyler yazıp başınızı ağırtıyorum  hakkınızı helal edin bu cinsleri karıştırıp  farklı tür yapmak istiyorum ondan dolayı ufak almak istiyorum  bilgi paylaşımlarınızı  bekliyorum   unutmayallımKİ . BİLGİ PAYLAŞILINCA GÜZEL.... Mesajı Paylaş

ozits61
  • Gösterim 8,731 
  • Tavuk
  • 7 Yanıtlar

Osman hocam saydığınız tavukların hepsi yumurtacı cinsler yıllık yumurta verimleri iyi bir bakımla 260 ın altına düşmez, ama şöyle bişey var red star, lohman, atak-s hibrittir bunlardan doyan yavrular aynı özellikte olmuyor o yüzden bunlardan yeni tür elde etmek bayabi zor olur.

Not:Baş ağrıtma filan yok içiniz rahat olsun  :D Mesajı Paylaş
77 Yalova

hibrit  derken  yanı  şimdi   ataks ların altından  hıç  gormedıgımız bılmedıgımız ırklarmı çıkıyor  Mesajı Paylaş

Evet atakslardan elde edilen yavrular aynı özellikte olmuyor. Mesajı Paylaş
77 Yalova

Abi yineden yumurta verimi yüksek olmaz mı ? nihayetinde atak-s tavugun annesi babası yumurtacı hayvanlar değil mi? rengi benzemeyebilir bencede
Mesajı Paylaş

sussex ler de hibrit midir? Mesajı Paylaş

sussex cinsi tavuklar da hibrit mi? Mesajı Paylaş

hıbrıt tavukların yavrularındanda aynı yumurta verımını beklemek yanlış olur görunumde aynı olmaya bılır eger ırk çalışması yapı kendı hibrit tavuk-horozunuzu üretmek istiyorsanız ojınallıgını kabul ettırmıiş ırklardan kullanmalısınız  redstar /golden comet/lohman  hemen hemen aynı hayvanlar bunlar lıgorın-r.ı.r- whıte playmutrock kullanılarak elde edilmiştir ve bunlar orj ırklardır
atak-s ler hıbrıttır ve orjın ırk özellıgı kazanamamıştır

sussexler orjınal ırktır devamlılık saglandıgı için  bu cınsı sarı veya beyaz bacak başka orjınal bır ırkla eşleyıp hıbrıt yapımında kullanabılırsınız

ben sussex ve hınt hıbrıtlerını önumuzdekı sene deneme yapacagım inşallah Mesajı Paylaş
bize heryer GİRESUN

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.