Google

Newcastle Canlı Aşı Yapımı Ve Uygulaması Eğitici Video Part 2

Başlatan Recep KELEŞLER, 22 Temmuz 2014, 16:18:40

« önceki - sonraki »
Bir çok hayvana sahip olmak önemli değildir,önemli olan bilinçli bir şekilde sağlıklı üretim yapabilmektir.Video bana ve kanatlılarıma aittir,İyi seyirler...

Link https://www.izlesene.com/video/canli-asi-nasil-yapilir/7642470 (https://www.izlesene.com/video/canli-asi-nasil-yapilir/7642470)

Not : Videodaki Kanatlılara 'Maşallah' demeyi unutmayalım :) Mesajı Paylaş

[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]
  • Gösterim 21,109 
  • Hastalıklar Ve Tedavileri
  • 42 Yanıtlar

Paylaşım için teşekkürler. Mesajı Paylaş

Günün Adamı Olmaya Çalışma, Hakikatın Adamı Olmaya Çalış. Çünkü Gün Değişir, Hakikat Değişmez...(Hz.Mevlânâ)

Gerçekten Profesyenel Tavukçuluk Recep Abi şu Light Brahma'lara özel video çekte gözümüz Light görsün Mesajı Paylaş
=Silver Laced Wyandotte=
=Silver Spangled Hamburg=
=White Belgian Bantam=
=Atak-s=
=Lohman Brown=
=Plymouth=
=Red Broiler=
=Rhode Island Red=
=Köy Tavuğu=

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Gerçekten Profesyenel Tavukçuluk Recep Abi şu Light Brahma'lara özel video çekte gözümüz Light görsün

Şuan tüğ ve gelişimdeler ilerleyen zamanda olabilir...Birde ''Maşallah'' deseydin iyi olacaktı osman ;) Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Şuan tüğ ve gelişimdeler ilerleyen zamanda olabilir...Birde ''Maşallah'' deseydin iyi olacaktı osman ;)

MAŞALLAH BAREKALLAH abi senden Maşallah mı esirgeyeceğiz  :D Mesajı Paylaş
=Silver Laced Wyandotte=
=White Belgian Bantam=
=Atak-s=
=Lohman Brown=
=Plymouth=
=Red Broiler=
=Rhode Island Red=
=Köy Tavuğu=

MAŞALLAH.. hocam birde bir soru soracaktım ilacın adı nedir acaba? Mesajı Paylaş

MAŞALLAH.. hocam birde bir soru soracaktım ilacın adı nedir acaba?

BIO-VAC Newcastle ve Bronşist 2'li Karma Canlı Aşıdır İsmi
Mesajı Paylaş

Hayvanlarina masallah,paylasim icin de tesekkurler,faydali bir paylasim olmus... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Hayvanlarina masallah,paylasim icin de tesekkurler,faydali bir paylasim olmus...

Teşekkürler... Mesajı Paylaş

Maşallah Recep abi çok faydalı bir paylaşım olmuş. Mesajı Paylaş
www.kuluckadunyasi.com

MaşAllah...  :) Mesajı Paylaş

faydalı bir paylaşımdı teşekkür ederim recep kardeşim.yanlız benim merak ettigim yarı canlı aşı türleri belli oranda suya karıştırılmazmıydı?sütü merak ettim.
canllılarınız çok saglıklı görünüyor maşallah. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

faydalı bir paylaşımdı teşekkür ederim recep kardeşim.yanlız benim merak ettigim yarı canlı aşı türleri belli oranda suya karıştırılmazmıydı?sütü merak ettim.
canllılarınız çok saglıklı görünüyor maşallah.

Munir abi hiçbir farkı yok ister 5 litre suda aşıyı karıştırın,isterseniz 20 litre suda aşı 1000 doz olduğu için sıkıntı yaşamazsınız.Süt aşının daha çabuk suda çözülmesini (Karışımını) sağlıyor.Ben 10 litre hazır suda hazırladığım için 1 su bardağı yağsız yada yarım yağlı süt kullanıyorum.Canlının fazlalığına göre su litresi fazlalaştıralabilir 20 litre suya 2 su bardağı süt ilave edilebilir. ;) Mesajı Paylaş

BIO-VAC Newcastle ve Bronşist 2'li Karma Canlı Aşıdır İsmi

bu aşıyı civciv ne kaç günlükken ven ne kadar devam edeceğiz...
birde internet üzerinden nerden temin edebiliriz tavsiyeniz...

teşekkürler... Mesajı Paylaş
[IMG]http://i59.tinypic.com/2u4pob9.jpg[/img]

Mehmet bey sizin bölgenizdeki veteriner eczaneden bulup temin etmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.İnternet üzerinden aldığınız aşının soğuk zinciri kırılırsa aşının hiçbir anlamı kalmıyacaktır.Değişik markalarda olabilir amaç önlem almaktır.Civcivler 10 günlük olduğunda uygulanmaya başlanır ve her 3 ayda bir kez tekrarlanmalıdır.Hayvanların aşılı suyu hızlı bir şekilde içemesini sağlamak için kümeslerden en az 4-5 saat öncesinden sulukların toplanması gerekmektedir... Mesajı Paylaş

teşekkürler... Mesajı Paylaş

Recep abi sadece suya karıştırılandan yapsak aşıya gerek kalmıyor mu? Mesajı Paylaş
=Silver Laced Wyandotte=
=White Belgian Bantam=
=Atak-s=
=Lohman Brown=
=Plymouth=
=Red Broiler=
=Rhode Island Red=
=Köy Tavuğu=

Maşallah ve paylaşımınız için teşekkür ederim.
Danışmak istediğim bir durum var; 2,5 aylık 4 adet brahma civcivim var. Yaklaşık 1 aylıkken almıştım. Aşılama vs. durumlarını sormadım ve bende bu civcivlere hiç aşılama yapmadım. Bu aşıdan uygulasam bir sıkıntı yaşanır mı? Ya da geçmiş aşılama işlemlerinden bi haber olmadığım için ne yapmamı önerirsiniz? (Satın aldığım kişiye tekrar ulaşamadım) Mesajı Paylaş
www.kuluckadunyasi.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009906610975

Beslenilen Türler;
Light brahma, cüce koşin

Recep abi sadece suya karıştırılandan yapsak aşıya gerek kalmıyor mu?

Osman imkanlar el vermiyorsa bu canlı aşıda bir koruma metodutur fakat iğne ile yapılan koruma süreci daha farklı ve bileşenleri daha kuvvetli.Ölümsüzlük iksiri olmadığı için her türlü önlem bizim için değerlidir ;) Mesajı Paylaş

Maşallah ve paylaşımınız için teşekkür ederim.
Danışmak istediğim bir durum var; 2,5 aylık 4 adet brahma civcivim var. Yaklaşık 1 aylıkken almıştım. Aşılama vs. durumlarını sormadım ve bende bu civcivlere hiç aşılama yapmadım. Bu aşıdan uygulasam bir sıkıntı yaşanır mı? Ya da geçmiş aşılama işlemlerinden bi haber olmadığım için ne yapmamı önerirsiniz? (Satın aldığım kişiye tekrar ulaşamadım)

Aslında böyle bir soru ne zaman sorulur diye bekliyordum.Alınan canlı hayvanlar (küçük veya büyük) farketmez geçmişinde kuvvetli bir üst solunum hastalığı veya başka kronik bir hastalık atlatmamış ise yapılabilir.Çünki yaptığımız aşıda bir çeşit virus hayvanın içerisinde bir hastalık kuluçkaya yattıysa aşı sonrası sonuç ölüme kadar gidebilir...Ben bu yüzden kendi kümesime hayvan sokmuyorum,olduda soktuysam geçmişini ve yapılan aşılama ile ilgili bilgileri almak gereklidir. Mesajı Paylaş

teşekkürler...

recep bey ilginize teşekkürler ama bizim buralarda veterinerlere iş yaptırmak deveye hendek atlatmaktan daha zor....

o kadar naz yapıyorlar ki bilemezsiniz...eczanelere sordum onlarda aynı....

benim bir şekilde bu aşıyı tedarik etmem gerekiyor...tavsiyenizi bekliyorum...
bizim buralar biraz mahrumiyet bölgesi,,,sözde ege bölgesinin tam ortasındayız ama boşuna...
Mesajı Paylaş

recep bey ilginize teşekkürler ama bizim buralarda veterinerlere iş yaptırmak deveye hendek atlatmaktan daha zor....

o kadar naz yapıyorlar ki bilemezsiniz...eczanelere sordum onlarda aynı....

benim bir şekilde bu aşıyı tedarik etmem gerekiyor...tavsiyenizi bekliyorum...
bizim buralar biraz mahrumiyet bölgesi,,,sözde ege bölgesinin tam ortasındayız ama boşuna...

İstanbulda ''Ece Ecza Deposu Kanatlı Uzmanı Niran Çınar'' hanım var ulaşabilirseniz facebook adresinden yardımcı olabilir.Diğer marka olan Nobilis 2 li canlı aşı  satışları mevcuttu. Mesajı Paylaş

teşekkürler...
Mesajı Paylaş

recep bey niran hanıma ulaştım teşekkürler...

elinde başka bi marka aşı varmış ...galiba italya menşeeli...

isteyen arkadaşlar olursa bayramdan sonra tedarik ederim dedi...

bu arada size çok selamı var.... Mesajı Paylaş

recep bey niran hanıma ulaştım teşekkürler...

elinde başka bi marka aşı varmış ...galiba italya menşeeli...

isteyen arkadaşlar olursa bayramdan sonra tedarik ederim dedi...

bu arada size çok selamı var....

Sağolsun,kanatlı uzmanı olarak çoğu hobiciye yardımı dokunmuştur.Hangi marka olduğu önemli değil hepsi hemen hemen aynı korumayı sağlıyor... ;) Mesajı Paylaş

Aslında böyle bir soru ne zaman sorulur diye bekliyordum.Alınan canlı hayvanlar (küçük veya büyük) farketmez geçmişinde kuvvetli bir üst solunum hastalığı veya başka kronik bir hastalık atlatmamış ise yapılabilir.Çünki yaptığımız aşıda bir çeşit virus hayvanın içerisinde bir hastalık kuluçkaya yattıysa aşı sonrası sonuç ölüme kadar gidebilir...Ben bu yüzden kendi kümesime hayvan sokmuyorum,olduda soktuysam geçmişini ve yapılan aşılama ile ilgili bilgileri almak gereklidir.

Teşekkür ederim. En kısa sürede bilgileriniz sayesinde aşılama işlemini yapacağım. Mesajı Paylaş
www.kuluckadunyasi.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009906610975

Beslenilen Türler;
Light brahma, cüce koşin

Birşey değil sağlıklı kanatlılara sahip olmak istiyorsak Aşı yapmak zorundayız... Mesajı Paylaş

maşallah hayvanlarınıza Recep Bey :) Titizlikle yapıyorsunuz işinizi.Başarılarınızın devamını dilerim.Fakat bir sorum olacak.Aşıyı yaptıktan sonra ekipmanların imhasını nasıl yapıyorsunuz. Mesajı Paylaş

maşallah hayvanlarınıza Recep Bey :) Titizlikle yapıyorsunuz işinizi.Başarılarınızın devamını dilerim.Fakat bir sorum olacak.Aşıyı yaptıktan sonra ekipmanların imhasını nasıl yapıyorsunuz.

Teşekkürler Miraç hanım,imha ettğim tek ekipman aşı şişeleri,diğerleri durulanıp depoya kaldırılıyor sonraki aşılarda tekrardan kullanılmak için.Evin hemen karşısında sağlık ocağı var tıbbı atık çöpünede aşı şişelerini atıyorum ;) Mesajı Paylaş

teşekkürler ama bence yakmalısınız.Kontaminasyon olmasın her ihtimale karşı... Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.