Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Emeklilik

Başlatan mustafa tanç, 10 Ağustos 2016, 10:36:22

« önceki - sonraki »
değerli arkadaşlarım yakın zamanda memuriyetime emekli olarak son vermek, emekli maaşımada katkı sağlamak ve beni meşgul edecek bir iş olarak gördüğüm kümes ve kümes ekipmanları işi ile iştirak olmak istiyorum. uzun zamandır düşündüğüm ama nasıl gelir elde edebileceğimi bilmediğim için sizlerin görüş ve önerilerinizi almak istiyorum. bu konuda fikir sahibi olanlar lütfen fikirlerini paylaşırsa sevinirim. Mesajı Paylaş

• Gösterim 3,948 
  • Sohbetten Muhabbet Doğar
  • 8 Yanıtlar

Hobi olarak yapmanız öneririm fazlası zarar verebilir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesajı Paylaş

Bu işi ya hobi olarak yada çok büyük kapasitlerede büyük pilic veya yumurta şirketleri ile anlaşma yaparak yapmanız gerekir...arada kalan işletmeler maalesef uzun ömürlü olmuyor Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

anladığım şuki kazanç yok. ben üretimden ziyade, ekipmanlarının pazarlanması konusunda çalışmak istiyordum. kuluçka makinesi ve parçaları, hazır kümesler, kafesler, kafes telleri gibi düşünüyordum. :( değişik cins kümes hayvanlarının yumurtalarını siz arkadaşlardan alıp satmak gibi... Mesajı Paylaş

Emekliliğe uygun olarak bence 5o tane tavuk alın.
Bunlara kapalı ve açık güzel bir kümes yapın.
Yeterli sayıda follukta yaptınız mı ,başlayın yumurta toplamaya.
Yumurtaları satarak tavukların yemlerini amorti edebilirsiniz.
Bunun yanında ekipmanlardan yapmayı bildiğiniz bir iş kolu varsa ;
Mesela kuluçka makinası yapabiliyorsunuzdur yada kümes kapısı vs...
Bir yada iki ekipmanda yoğunlaşarak o konuda ilerlemek en iyisi.
Emekli olmuşsunuz ne güzel, komple sektöre girmeyin bence,çok yorucu olur.
Yada tek bir ırk tavuk alarak mesela Habeş alıp o ırkta en iyiyi üretmeye çalışmak
Hem güzel bir hobi olur hemde biraz para kazandırır.
Büyük paralar hedefliyorsanız büyük yatırımlar yapmalısınız.
Benim gördüğüm piyasada zaten bu işlerle uğraşan irili ufaklı çok insan var.
Şimdiden emekliliğiniz hayırlı olsun, Allah dinlenmeyi nasip etsin.

Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

murat bey; henüz emekli olmadım. ama her an olabilirim nasip artık. emekli olduğumda maaşıma katkı sağlaması için hem zaman geçirmek hemde gelir elde edebilmemim yollarını aramaya başladım. Mesajı Paylaş

Ben iyi yapılan her işin mutlaka para kazandıracağını düşünüyorum. Ne yaparsanız yapın yeterki en iyiyi yapmaya çalışın. Sussex var yumurta 10 TL sıra yazdırıyor sussex var 3 TL satılmıyor. Benim gibi çorbacı olursanız başağrısından başka birşeyiniz olmaz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk Mesajı Paylaş
...paylaştıkça azalmayan iki şey sevgi ve bilgidir...
**BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR**
*
*ÜLKEDE BU KADAR ÇALIŞMAYA İHTİYAÇ VARKEN BOŞ LAF LÜKSÜM YOK*

:)) başımızda ağrımasın. hayırlısı bakalım. Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapBenim gibi çorbacı olursanız başağrısından başka birşeyiniz olmaz :)

:D :D :D Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.