Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Yetiştiriciliğe İlk Adım

Başlatan Hüseyin Çakmak, 07 Haziran 2014, 21:10:46

« önceki - sonraki »
Arkadaşlar Merhaba,

İlk olarak siteye yeni üye oldum ama daha öncende de ara ara baktığım zamanlar olmuştu. Bundan sonra galiba sürekli burada olacağım.
Ben bu yaz Allah kısmet eder de izin verirse ilk kuluçka makinamı yaparak küçükten küçükten üretime geçmek istiyorum. Makina yapım aşamasında forumda gerekli olan yerde konuyu açarım neyse uzatmayayım.

Sizlerden yardım beklediğim konu şimdi ilk olarak ben yumurta temininde nasıl bir yol izlemeliyim. Ve hangi ırk tavukları seçmeliyim tavsiye olarak bu konuda nasıl bir öneride bulunursunuz ? 

İlerde ki hedefim tavuk çiftliği kurmak. Yumurta tavukculuğundan daha çok et tavuğu üretimi düşünüyorum. Ama bu zaman zarfında yumurtalarıda dışarıdan almak yerine en baştan civcivkenden yetiştirmek istiyorum tamamen kendi etrafında dönen bir çiftlik hayalim var dışarıdan gerek hastalık gerekse başka nedenlerden dolayı açıkcası civciv alıp yetiştirmek istemiyorum. Mesajı Paylaş

• Gösterim 4,384 
  • Tavuk
  • 7 Yanıtlar

Aramiza hos geldiniz Huseyin bey,hevesinizi kirmk istemem ama et tavukculugu biraz zor is hele kucukten hobi gibi baslamak imkansiz,maddi durumunuzu bilmiyorum fakat buyuk yatirim ister ama yumurta tavukculugu olabilir,eger genis arsaniz varsa 20 30 donum gibi 100 000 tl gibi bir nakitle yumurta tavukculugu yapabiirsiniz iyice arastirirsaniz sizin icin iyi olur,umarim hersey gonlunuzce olur... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Aramıza Hoşgeldiniz. Tanışma bölümünden kendinizi formata uygun olarak tanıtırsanız forumdaki tecrübeli kişilerden daha iyi istifade edebilirsiniz. Mesajı Paylaş

Hoş geldiniz Mesajı Paylaş
[color=#FF0000]Hocasının kitabını okumaktan Allah'ın kıtabını okumaya vakit ayıramayanlar zehri süt diye içerler.[/color]

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Aramiza hos geldiniz Huseyin bey,hevesinizi kirmk istemem ama et tavukculugu biraz zor is hele kucukten hobi gibi baslamak imkansiz,maddi durumunuzu bilmiyorum fakat buyuk yatirim ister ama yumurta tavukculugu olabilir,eger genis arsaniz varsa 20 30 donum gibi 100 000 tl gibi bir nakitle yumurta tavukculugu yapabiirsiniz iyice arastirirsaniz sizin icin iyi olur,umarim hersey gonlunuzce olur...

Teşekkür ederim hoşbulduk. Açıkcası sektör hakkında bilgim olmadığı için şuan o kadarlık bir yatırım yapmam söz konusu değil ve yüksek oranlarda yatırım yapmam o ilerdeki hedefim.

Şimdilik yetiştiricilik hakkında bilgi ediniyorum en alt kademeden başlayarak herşeyi tek tek öğrenerek gitmek istiyorum.
Arsa ve para halledilebilecek konular. Bu konuda benim fikrim sabırlı olmak ve yeterince bilgi birikimine sahip olduktan sonra bu işe girmek.

İnternetten yaptığım araştırmalara göre genelde çok az bilgi sahibi olan insanlar direk çiftlik kurup işe girmek istiyor ve yaptığım araştırmalar sonucunda bazı kişilerle de tanıştım ve bu işe başlayıp kısa sürede batıp zarar edenleri gördüm.

Bu yaz ilk olarak kuluçka makinası yapıp 100 150 yumurta ile başlamak istiyorum. İlk olarak civciv üretimi bu ürettiğim civcivi köylerde kasabalarda falan yavaştan satarak küçük küçük büyümek istiyorum. Ki bu şekilde civciv satımı yapan küçük çapta şirketler var ama amacım tabi ki civciv üreticisi olmak değil bu işimin ilk başı sadece ilerde üzerine iş kuracağım tavukları en küçükten tanımak.

Hedefim 5 yıl içinde düşündüğüm çiftliği kurabilmek. 5 Yıla kadar da elde ettiğim kazancı 0 dan başlayarak her ay her yıl artırıp belli bi noktaya çıkarmak.

Ben şuan 25 yaşındayım ve üniversite mezunuyum. Bu konuda bana yol gösterecek herkezi dinlemeye açığım ilk olarak et mi yoksa tavuk yumurtacılığımı buna karar vermem lazım bu alanda kendimi geliştirmeliyim.

Mesajı Paylaş

Aramiza hos geldiniz Huseyin bey,hevesinizi kirmk istemem ama et tavukculugu biraz zor is hele kucukten hobi gibi baslamak imkansiz,maddi durumunuzu bilmiyorum fakat buyuk yatirim ister ama yumurta tavukculugu olabilir,eger genis arsaniz varsa 20 30 donum gibi 100 000 tl gibi bir nakitle yumurta tavukculugu yapabiirsiniz iyice arastirirsaniz sizin icin iyi olur,umarim hersey gonlunuzce olur...

Teşekkür ederim hoşbulduk. Açıkcası sektör hakkında bilgim olmadığı için şuan o kadarlık bir yatırım yapmam söz konusu değil ve yüksek oranlarda yatırım yapmam o ilerdeki hedefim.

Şimdilik yetiştiricilik hakkında bilgi ediniyorum en alt kademeden başlayarak herşeyi tek tek öğrenerek gitmek istiyorum.
Arsa ve para halledilebilecek konular. Bu konuda benim fikrim sabırlı olmak ve yeterince bilgi birikimine sahip olduktan sonra bu işe girmek.

İnternetten yaptığım araştırmalara göre genelde çok az bilgi sahibi olan insanlar direk çiftlik kurup işe girmek istiyor ve yaptığım araştırmalar sonucunda bazı kişilerle de tanıştım ve bu işe başlayıp kısa sürede batıp zarar edenleri gördüm.

Bu yaz ilk olarak kuluçka makinası yapıp 100 150 yumurta ile başlamak istiyorum. İlk olarak civciv üretimi bu ürettiğim civcivi köylerde kasabalarda falan yavaştan satarak küçük küçük büyümek istiyorum. Ki bu şekilde civciv satımı yapan küçük çapta şirketler var ama amacım tabi ki civciv üreticisi olmak değil bu işimin ilk başı sadece ilerde üzerine iş kuracağım tavukları en küçükten tanımak.

Hedefim 5 yıl içinde düşündüğüm çiftliği kurabilmek. 5 Yıla kadar da elde ettiğim kazancı 0 dan başlayarak her ay her yıl artırıp belli bi noktaya çıkarmak.

Ben şuan 25 yaşındayım ve üniversite mezunuyum. Bu konuda bana yol gösterecek herkezi dinlemeye açığım ilk olarak et mi yoksa tavuk yumurtacılığımı buna karar vermem lazım bu alanda kendimi geliştirmeliyim.
Simdi sizi daha iyi anladim ama  dedigim seyler gecerli yine et isini yapamzsiniz onun icin buyuk paralara ihtiyac olacak ve bu isi kucuk yapmak olmaz cunku pazari bulamazsiniz,buyuk parada kastim  1000 000 tl 100 000 tl yumurta tavukculugu icin fakat bunu kucukten  yani dahada kucukten yapabilirsininz 50 000 tl hatta sizin dediginiz gibi 10 tlbile bile baslanabilir ilk once yakin komsuya falan satarsiniz sonra komsunun komsusu falan derken h3m uretim artar baktiniz olmuyor biraz daha buyutup marketlere satarsiniz...
Madem kucuk sifirdan basliyacaksin hemen git 20 m2 bir kumes yap piriketten yap alti beton olsun ustude galvaniz sac olsun ama buyutme imkanin olsun cunku ilerde yavas yavas buyuteceksin ve bosuna yikipta parani ziyan etme kumesin bittiginde 100 adet lohman brown yarka al ve 15 horoz aslinda 10 tanesi yeter fakat isi sansa birakmyalim...eger istersen seni ararim biraz bilgi verbilirim neyi nasil yapacagin hakkinda....yaz yaz bitmiyor  tabletten yaziyorum.... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Simdi sizi daha iyi anladim ama  dedigim seyler gecerli yine et isini yapamzsiniz onun icin buyuk paralara ihtiyac olacak ve bu isi kucuk yapmak olmaz cunku pazari bulamazsiniz,buyuk parada kastim  1000 000 tl 100 000 tl yumurta tavukculugu icin fakat bunu kucukten  yani dahada kucukten yapabilirsininz 50 000 tl hatta sizin dediginiz gibi 10 tlbile bile baslanabilir ilk once yakin komsuya falan satarsiniz sonra komsunun komsusu falan derken h3m uretim artar baktiniz olmuyor biraz daha buyutup marketlere satarsiniz...
Madem kucuk sifirdan basliyacaksin hemen git 20 m2 bir kumes yap piriketten yap alti beton olsun ustude galvaniz sac olsun ama buyutme imkanin olsun cunku ilerde yavas yavas buyuteceksin ve bosuna yikipta parani ziyan etme kumesin bittiginde 100 adet lohman brown yarka al ve 15 horoz aslinda 10 tanesi yeter fakat isi sansa birakmyalim...eger istersen seni ararim biraz bilgi verbilirim neyi nasil yapacagin hakkinda....yaz yaz bitmiyor  tabletten yaziyorum....

Tabi ki zamanı geldiğinde sizden bilgi almak isterim. Ama şuan için acele etmiyorum ilk olarak 10 gün sonra falan kuluçka makinası yapımına başlıyacağım o işi halledeyim sağlık lı civciv alırsam eğer yapabilirsem devamını getirmek için bu konuda sizden bilgi alırım.
Teşekkür ederim cevap yazdığınız için. Mesajı Paylaş

hüseyin bey madem bu işi profesyonel olarak yapmayı düşünüyorsunuz makina tecrübeniz yoksa direk fabrikasyon bir makina almanızı öneririm.sizin deneme yanılma yoluyla ögrenmeye ugraşacak vaktinizin olmadıgını düşünüyorum. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.