Google

Kuluçkanın 15. Günü Yumurtaları Sepete Aldım......

Başlatan Mehmet Kuru, 27 Mart 2015, 21:33:46

« önceki - sonraki »
Arkadaşlar bugün yumurtaları yüklememin 15. günü doldu.çevirme sistemini durdurdum ve yumurtaları çıkım sepetine aldım fakat sepet biraz ufak geldi yumurtalar birbirine çok yakın duruyor aralarında yarım santim bile boşluk yok hatta bazı yumurtalar birbirine değiyor. bu sorun yaratırmı? Birde dereceyi hangi aralıklarda ayarlamamı tavsiye edersiniz? 36.8-36.5 iyimidir? Mesajı Paylaş

• Gösterim 5,165 
  • Çıkım Sonuçları
  • 10 Yanıtlar

Sanırım çıkıma aldıklarınız bıldırcın yumurtaları,yan yana durmaları ve ya birbirine deymeleri sıkıntı yaratmaz.Dereceniz sabit 37,5 te kalsın... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Sanırım çıkıma aldıklarınız bıldırcın yumurtaları,yan yana durmaları ve ya birbirine deymeleri sıkıntı yaratmaz.Dereceniz sabit 37,5 te kalsın...
Evet Recep bey bıldırcın yumurtası. bazı arkadaşlar çıkımda 1 derecelik sıcaklık düşüşü yapmış o yüzden  bende yapmıştım fakat dediğiniz gibi tekrar 37.5 a çıkarayım, fakat yumurtaları çıkıma alalı 13 saat geçti yani yumurtalar 13 saattir 36.5 derecede bu çok mu kötü oldu sizce? nemde %70 iyimi sizce? Mesajı Paylaş

Kuluckalik yumurta yikanir mi ?? Mesajı Paylaş

Mesajı Paylaş

Kuluckalik yumurta yikanir mi ??
Çok kirli yumurtalar ılık sirkeli su ile yıkanır. Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

*Başarı azimle yapılan her işin sonucudur.

*El yapimi kuluçka makinası hakkında her şey.

www.kuluckadunyasi.com
aalsay_1980@windowslive.com

https://www.facebook.com/video.php?v=1386668318321927

pd60 c cimuka videosu izleyebilirsiniz arkadaşlar. Mesajı Paylaş

bravo murat gerçekten bir video yoktu bu modelle ile ilgili nem tertibatını tam anlayamadım ama daha kapsamlı çekersen sevinirim hortumla mı  kanallara su koyuyorsun kaç kanala su koydun kanallar arası su miktarını kapağı kaldırmadan o hortumla nasıl ayarlıyorsun kanallar arasında hortumu nasıl gezdiriyorsun kapağı açmadan detaylı bir video çekersen seviniriz... Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

akvaryum hortumunu traş kolanyası şisesi bıldum :) şişenin ucuna taktım şişenin ucu uzun oldugu için hortumun ucu sıkı sıkı tam oturdu. hortumun diger ucunu çevirme motoru için delik var ordan içeri soktum 1.5 metre hortum çok kolay şekilde hortumun ucunu tavaya getryom. şişeyi sıkınca su içine doluyor... Mesajı Paylaş

akvaryum hortumunu traş kolanyası şisesi bıldum :) şişenin ucuna taktım şişenin ucu uzun oldugu için hortumun ucu sıkı sıkı tam oturdu. hortumun diger ucunu çevirme motoru için delik var ordan içeri soktum 1.5 metre hortum çok kolay şekilde hortumun ucunu tavaya getryom. şişeyi sıkınca su içine doluyor...
Bu su takviyesi fikri çok iyi olmuş. Ben de bu tarz birşey yapmayı düşünüyordum. Çok faydalı bir paylaşım oldu benim için teşekkürler. Mesajı Paylaş

ben teşekkür ederim ne demek amacım sizinde böyle paylaşımlar yaparak bilgilendirmeniz benimde bilmediğim çok şey var siz tecrübeli üyeler sayesinde öğreniyoruz.. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.