Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

BIldırcın neden ölmüş?

Başlatan ömer usta, 03 Eylül 2012, 16:22:56

« önceki - sonraki »
Pazardan yada kuşçudan bıldırcın para vermemek için almak istemiyordum..Elime 12 tane bıldırcın yumurtası geçti.Ben de
bunları tavuğun altına koydum.
20 nisanda tavuğun altına 12 tane bıldırcın yumurtası koymuştum.Eksile eksile 3 tane kaldı.

9 mayısta çıkması gerekliydi.Ama çıkmadı.Babam da merak etti kırdı.Sonuç

Kendimi çok suçlu hissediyorum benim yüzümden öldü .Ama neden öldü?Kırmadığımdan mı?
Resim 11 mayısta çekilmiştir arkadaşlar. Mesajı Paylaş

• Gösterim 11,137 
  • Bıldırcın
  • 13 Yanıtlar

Resim net görünmüyor,görebildiğim kadarı ile tam gelişimi sağlayamamış yani sizin kırmanızla alakalı bir durum değil, içiniz rahat olsun ve bıldırcın yumurtası tavuğun altında mantıklı değil. Mesajı Paylaş
İzmir/Bayraklı/Çaymahalle
0 507 763 99 97

benim duydugum emin degilim sadece duyum tecrubem yok tavuk altına bıldırcın yumurtasını kabul etmiyor Mesajı Paylaş
Sevgiyle yapılan her iş sonunda mutluluk getirir.

Evet Kadir beyin dediği gibi Tavuk altında bıldırcın yumurtası pek etik değil. Kuluçka koşullarını bıldırcın yumurtası için tavuk sağlayamamaktadır. Bundan dolayı çıkım malesef hüsranla sonuçlanır büyük oranda. Mesajı Paylaş

Ama tüyleri bile çıkmıştı. :( Mesajı Paylaş

cok zorda olsa tavuk altında cıkım alanıda duymusdum ama kücük cins tavuklarda sanırım ama her halukarda civ civ cıksa bile tavuk cıkan civcivi yiyormus diye de duydum o yiyemesede ezip öldürdüğü kesin miş yani cıkdıgı gün zarar görmeden kurtarabilirseniz cok büyük basarı demek bu o sebeple tavuk altında bıldırcın cok zor iş miş :D Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
cok zorda olsa tavuk altında cıkım alanıda duymusdum ama kücük cins tavuklarda sanırım ama her halukarda civ civ cıksa bile tavuk cıkan civcivi yiyormus diye de duydum o yiyemesede ezip öldürdüğü kesin miş yani cıkdıgı gün zarar görmeden kurtarabilirseniz cok büyük basarı demek bu o sebeple tavuk altında bıldırcın cok zor iş miş :D
Arkadaşımın biri 5 yumurtadan 1tane çıkardı(4 taneyi tavuk içmiş).18 günlükken canlıydı.Yumurta kabuğunu kırdılar sadece zar kalmıştı.Zardan çıksın diye geri tavuğun altına koydular tavuk da onu yedi.Onlara tavuğun altından almaları gerektiğini söylemeyi unuttum. Mesajı Paylaş

almayı söylesenizde söylemesenizde genellikle bu tür denemeler hüsranla sonuclanıyor emeklere yazık olluyor bozulan sinirlerde üstüne cabası oluyor yavru bıldırcını yiyen tavugu görüp kızıp tavugu kesen leri biliyorum ben neler neler :D Mesajı Paylaş

ya  kusura  bakmayında  ben  bu  işin  yabancısıyım bıldırcın  kuluçka ya  yatmazmı   yani  gurka  :D Mesajı Paylaş

ya  kusura  bakmayında  ben  bu  işin  yabancısıyım bıldırcın  kuluçka ya  yatmazmı   yani  gurka  :D
estagfurullah ne kusuru bekir bey
  dogadaki hayvanların orjinlerinde kuluckaya yatarlar ama bu japonlar bıldırcınları yakalayıp kafeslemişler sesleri için ötüşleri için görsel güzellikleri için etleri için ve yumurtaları için cesitli ırklar gelişdirmişler normalde bıldırcın yılda 1 yada 2 kez yumurtlar ve gurk yapıp yavru cıkarır ama bu japonların yumurta bıldırcınları hergün yumurta yumurtluyor tavuk cinsine kıyaslarsak yumurtacı ırklar gibi mesela ligorin gibi bu tavuklarda hiç gurk olmazlar bu sebeple bizim japon bıldırcınlarıda gurk olmaz olmaz olmamasına ama bazı arkadaslar bıldırcınım gurk oldu diye yazıyorlar geniş kümeslerde dogal ortamına yakın bir düzende gurk olanları duyduk bu gurk olan hayvanlar ya dagdan tutma dag bıldırcını yada dag bıldırcını ile japonun kırması olma ihtimalleri var yani bıldırcın gurk olur da olmazda diyebiliriz :D Mesajı Paylaş

ya  kusura  bakmayında  ben  bu  işin  yabancısıyım bıldırcın  kuluçka ya  yatmazmı   yani  gurka  :D
yatar yatar bende var şu anda yatıyor. Resmini çekmedim yaklaşınca çekirge istiyor.
9'unda çıkacak inŞALLAH Mesajı Paylaş

estagfurullah ne kusuru bekir bey
  dogadaki hayvanların orjinlerinde kuluckaya yatarlar ama bu japonlar bıldırcınları yakalayıp kafeslemişler sesleri için ötüşleri için görsel güzellikleri için etleri için ve yumurtaları için cesitli ırklar gelişdirmişler normalde bıldırcın yılda 1 yada 2 kez yumurtlar ve gurk yapıp yavru cıkarır ama bu japonların yumurta bıldırcınları hergün yumurta yumurtluyor tavuk cinsine kıyaslarsak yumurtacı ırklar gibi mesela ligorin gibi bu tavuklarda hiç gurk olmazlar bu sebeple bizim japon bıldırcınlarıda gurk olmaz olmaz olmamasına ama bazı arkadaslar bıldırcınım gurk oldu diye yazıyorlar geniş kümeslerde dogal ortamına yakın bir düzende gurk olanları duyduk bu gurk olan hayvanlar ya dagdan tutma dag bıldırcını yada dag bıldırcını ile japonun kırması olma ihtimalleri var yani bıldırcın gurk olur da olmazda diyebiliriz :D
Bendekiler dağ kırması olacak.Ondan sonra tavuk gibi gurk olurlar. Mesajı Paylaş

Arkadaşlar ben en az 4-5 defa tavuk altında çıkardım şu an 10 günlük halen tavuk altında büyüyen bıldırcınlarım var
Dikkat edilecek hususlar
1. Tavuk minyatür cinslerden olacak
2 Yumurtalar hepside bıldırcın yumurtası olacak arasında tavuk yumurtası bulunmayacak
3. En önemlisi çıkım başlamadan tavuğun bulunduğu yer sürekli karanlık olacak şekilde kapatılacak
azıcık ışık görse kuruyan yavrular tavuğun altından çıkıyor net göremediğinden olacak tavuk herhalde fareye benzetip öldürüyor.
Karanlık olursa hepsi altında duruyor bir sıkıntı olmuyor.
11 yumurtadan 1 tanesi bozulmuş herhalde boyat idi
1 tanesi dölsüz 9 tanesi çıktı
4. yavrular çıktıktan sonra Bir kutuya alınarak ışık yakılmalı kutunun içi 25-28 derece kadar sıcak olmalı tavuğun altına rahatça girip çıkamayanlar soğuktan ölmemeli tavuk yavrularını doyurmak için geziniyor onlar soğusa fazla dayanamadığından halsiz düşüp bayılabiliyor 37-38 derecede çıkan yavru 15-20 derecede fazla direnç gösteremiyor.
Başımdan geçenlerden tecrübe ve tavsiyelerim inşa Allah c.c. faydalı olur. Mesajı Paylaş
İman ki o cevher ilahi ne büyüktür imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
necip_sahin@mynet.com
Karabük / 1960 
Tel : 0 505 809 91 13
Beslediğim Canlılar : Jumbo, Albino bıldırcın,  Minyatür Habeş,  Serama

Arkadaşlar ben en az 4-5 defa tavuk altında çıkardım şu an 10 günlük halen tavuk altında büyüyen bıldırcınlarım var
Dikkat edilecek hususlar
1. Tavuk minyatür cinslerden olacak
2 Yumurtalar hepside bıldırcın yumurtası olacak arasında tavuk yumurtası bulunmayacak
3. En önemlisi çıkım başlamadan tavuğun bulunduğu yer sürekli karanlık olacak şekilde kapatılacak
azıcık ışık görse kuruyan yavrular tavuğun altından çıkıyor net göremediğinden olacak tavuk herhalde fareye benzetip öldürüyor.
Karanlık olursa hepsi altında duruyor bir sıkıntı olmuyor.
11 yumurtadan 1 tanesi bozulmuş herhalde boyat idi
1 tanesi dölsüz 9 tanesi çıktı
4. yavrular çıktıktan sonra Bir kutuya alınarak ışık yakılmalı kutunun içi 25-28 derece kadar sıcak olmalı tavuğun altına rahatça girip çıkamayanlar soğuktan ölmemeli tavuk yavrularını doyurmak için geziniyor onlar soğusa fazla dayanamadığından halsiz düşüp bayılabiliyor 37-38 derecede çıkan yavru 15-20 derecede fazla direnç gösteremiyor.
Başımdan geçenlerden tecrübe ve tavsiyelerim inşa Allah c.c. faydalı olur.
Çıkardıktan sonra hala tavuğun altında mı beslemeye devam ediyorsunuz?
ve neden tavuk yumurtası olmasın? Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.