Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Light Sussex Lerde Gurk Olma Eğilimi

Başlatan Görkem KÖSE, 07 Mayıs 2016, 14:34:54

« önceki - sonraki »
Merhaba
Bir hobici olarak her ne kadar tavuklarimin gurk olmasından hoslanmasamda sussex ler ve ona benzer niceleri konusunda genel geçer kural olarak söylenen "Gurk olmaz " tabusunu yıkmak icin bu konuyu açtım ...hani derler ya cinsi şuysa hayatta gurk olmaz... bence düşük te olsa hep ihtimal vardır kesinlikle kelimesini kullanmamak gerek geçen sene 5 Mayıs cikimli 15 adet light sussex tavugun  şuanda 14 tanesi gurk.benim için üzücü bir durum değil aksine tavuklarimin nekadar rahat ve elverisli bir ortamda ve bakimda olduklarının göstergesidir bana göre ☺☺☺ Mesajı Paylaş

GUSHTEREK
  • Gösterim 6,127 
  • Sussex
  • 9 Yanıtlar

Uzun süredir Susexlerim var, kümesimde 2 tane bile olsa mutlaka susex oluyor.
Çok sevdiğim ,beğendiğim bir ırk.
Arkadaşlarımdan bazılarının susexleri gurk oldu,bende gördüm.
Fakat benim hiç bir susexim bugüne kadar gurk olmadı.
3 gün gurklayıp kalkanlar oldu sadece.
Hayırlı olsun Görkem bey, 14 gurk ta iyimiş vallaha :)
10 taneden 140 civciv yapar, büyük bir kuluçka makinası gibi, maşallah hepsine...
Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Aynen murat bey ilk defa bukadar cok tavuğum aynı anda gurk oluyor hepside sussex😊😊hepsini gurk basabilecek yerim yok ama bikaç tanesini değerlendirmeyi düşünüyorum 😊😊 Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Vallaha süper  :@
Benim makinam olmadığı için tüm gurkları değerlendiriyorum  :)
Size kolay gelsin, civcivleri bekliyoruz.
Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel

http://www.kuluckadunyasi.com

Hayırlı olsun Görkem bey. Bu yıl benim Light Sussex tavuklarımdan birkaç tanesi de gurk oldu. Oranlamaya bakacak olursak sizinki kadar çok değil ama bu sezon yarka olarak aldığımız ligorinlerden bile gurk olanı gördükten sonra hibrit olmayan her ırkın az ya da çok gurk olacağını düşünüyorum. Mesajı Paylaş
Light Sussex, Colombian Buff Brahma, Blue Laced Red Wyandotte.

Aynen mehmet bey bende o dusuncedeyim. Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Görkem bey tavuklarinizi besleme şeklimizi gözden gecirmenizi tavsiye ederim saglikli ve iyi beslenen hayvan gurk olma eğilimini daha fazla gösteriyor bu iyi beslemeyin anlamina gelmesin vücut sicakligini artiran yemlerin miktar ini düşürmenizi tavsiye ederim birde bir abimiz gurk tavuga bebek aspirini vererek gurten ciktiklarini söylüyor vücut sicakligini düşürdüğü için

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesajı Paylaş

Hayırlı olsun Her biri birer doğal kuluçka makinası elektrik kesintisi olmaz arza yapmaz Allah c.c. nazardan saklasın Mesajı Paylaş
İman ki o cevher ilahi ne büyüktür imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
necip_sahin@mynet.com
Karabük / 1960 
Tel : 0 505 809 91 13
Beslediğim Canlılar : Jumbo, Albino bıldırcın,  Minyatür Habeş,  Serama

Amin Necip bey . Teşekkür ederim Mesajı Paylaş
GUSHTEREK

Maşallah gerçekten büyük  bir oran 😊 Güzel çıkımlar olsun inşallah. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.