Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Acil bakarmısınız

Başlatan EnesAydoğdu, 27 Mart 2014, 16:42:17

« önceki - sonraki »
Merhaba arkadaşlar ben kuluka makına yapma ıstıyorum geren malzemeri yazacak biri varmı ve çizim vb şeylerindede yardımcı olursanız sevinirim son olarakta arkadaşlar kulucka makınasına nasıl yumurta koyayayım marketten aldıgım yumurta olmaz heralde :) Acil cevaplarınızı beklıyorum Mesajı Paylaş

• Gösterim 5,336 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 12 Yanıtlar

Öncelikle tanışma bölümünden kendınızı net bir şekilde tanıtırsanız gerekli yardımlar yapılıcaktır... Mesajı Paylaş

Makina derken enes bey?
Tam olarak nasıl bir şey yapmayı planlıyorsunuz?
Çevirme otomatik mi olacak mesela?
Kaç yumurta kapasiteli olacak?
Bazı malzemeler ortaktır. Bazıları da isteğe göre ilave edilebilir.Bunlara karar verin gerekli malzemeler yazılabilir.Recep keleşler kardeşimizin makinası ve İlyas abi için yapılan makinalara bir bak karar ver. Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

*Başarı azimle yapılan her işin sonucudur.

*El yapimi kuluçka makinası hakkında her şey.

www.kuluckadunyasi.com
aalsay_1980@windowslive.com

20 tavuk yumurtalı 20 de bıldırcın yumurtalı kapasıtelı olsun full otomatık olsun cevırmede dagıl Mesajı Paylaş

El becerin de varsa saklama kabından yapabilirsin. Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

www.kuluckadunyasi.com

bana elektrik malzemelrının şeması ve malzemelrı gerekıyo ısı,nem,otomatık cevırme bunların hepsını kucuk dolap var ona yapmayı düşünüyorum tam olarak malzemelrı bılsem gıdıp alıcam :) Mesajı Paylaş

Hadiyin ama biri yardımcı olsun :) Mesajı Paylaş

Dolap nasıl bir şey bir resim atarmisin. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

dolap dukkanda su an :( Mesajı Paylaş

Tam olarak ne dolabi.tahmini ölçüleri? Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
20 tavuk yumurtalı 20 de bıldırcın yumurtalı kapasıtelı olsun full otomatık olsun cevırmede dagıl
Aynı makinadan  yapmayı bende düşünüyorum ve şuan yapım aşamasındayım benim dolabın iç ölçüleri  40x40x40 oto buzdolabı aldığım malzemeler ve fiyatlarını yazayım sizede yardımım olabilir  belki. Nem ve ısı ölçer teknosadan aldım arzum bebbe 18 tl. dolap 10tl. emko termostat 70 tl. starapor beyaz silikon yat tutkalı 15tl. contrum 30 ve montaj rafı çıkım sepeti 105tl artı kargo(kuluckacom. dan) 12x12  12volt fan ve adapteri 28tl 32x22 ısı cam 5tl. 30 cm beyaz led ampül iki adet duy iki adet normal ampül 3 metre civarı elektrik kablo 1 adet anahtarlı 4 lü uzatma kablosu (bunlar elimde mevcuttu) aliminyum köşebent 20x20 metresi 3 tl. kullandığım malzemeler bunlar. Size kolay gelsin  başarılar. Mesajı Paylaş

Konunuz İle İlgili Link atıyorum size,malzeme ve ölçü konusu hakkında bilgiler bulunmaktadır.Kolay Gelsin...

LİNK : http://www.kuluckadunyasi.com/index.php/topic,4976.0.html Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

size lazım olan malzemeler

1-elektronık hassas ölçüm yapan bir adet termostat
2-benim tavsiyem civalı bir termometre
3- higrometre<== (nem ölçer)
4-1 adet turbo fırın fanı
5-çevirme sistemi yapımı tamamen size kalmış çeşitli ekipmanlar piyasada mevcut
6-makına ıcınde ısı yaratmak için ampul yada kulucka rezistansı
7-nem kontrol cihazı

en önemlisi bunları bir araya getirebilmektir elektrik bilginiz var ise kolay gelsin diyorum
Mesajı Paylaş
Doğaya  saygı  duy

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.