Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

cimuka pd60c nem problemi

Başlatan Emrah Dönmez, 09 Eylül 2014, 14:25:26

« önceki - sonraki »
Makinem de ki nem sabah 58 59 iken akşama doğru gitgide düşüyor akşam 49 50 civari oluyor..bu normal mi..nemin sabit durmasi gerekmez mi yada daha yavaş düşmesi.. Mesajı Paylaş

• Gösterim 6,503 
  • Markalı Kuluçka Makineleri
  • 13 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Makinem de ki nem sabah 58 59 iken akşama doğru gitgide düşüyor akşam 49 50 civari oluyor..bu normal mi..nemin sabit durmasi gerekmez mi yada daha yavaş düşmesi..

İçerisine su takviyesi en son ne zaman yaptınız ? Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Yumurtaları koyali 4 gün oldu..hergün takviye yapıyorum dün koydum suyu 64 oldu şimdi gene 59 ye düştü.. Mesajı Paylaş

50 ye düştü Mesajı Paylaş

Ortam sıcaklığı gece,gündüz çok değişim gösteriyorsa bu makinadaki nem'e yansır. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Nem tavası 3-4 oluklu hepsini doldurduğunuz zaman kolay kolay düşmemelidir,düşüyorsa kalibrasyonda ayarsızlık olabilir. Mesajı Paylaş

Bi  tanesini doldurdum çünkü hepsini doldurunca 70 i geçiyor nem..bide makineyi balkona kurmustum :-( Mesajı Paylaş

Normalde 2 gözü doldurmanız lazım oda sıcaklığında 20-25 derece gibi bir alanda durursa sıkıntı yaşamazsınız. ;) Mesajı Paylaş

Tamam teşekkürler..sizin civcivlerin cikimi başladı mi.. Mesajı Paylaş

Rica ederim.Çıkımlar başladı arkasından çıkıcaklar var ;) Mesajı Paylaş

Bekliyorum sizden haber Mesajı Paylaş

emrah bey makinayı balkondan alıp evin güneş ışığını direk görmeyen bir yerine koyarsanız iyi olur.
deniz kenarında yaşıyorsanız yada nemli yerlerde makinanın nem oranı yüksek olur onu kullanıcı nem oranına göre suyunu ayarlar. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Nemi düşük 20 ile 40 arası..günde bir kere takviye yapıyorum

..bu sıkıntı olmaz inşallah..nem saat başı 1 derece düşüyor.. Mesajı Paylaş

yumurtalarda nem %30-35 in altına düşmemelidir yoksa 37.5 C sıcakta uzun süre kalırsa kurur diye biliyorum.
imkanınız varsa günde iki kere su ilavesi yapınız ve nemi %40 ın altına düşürmeyin. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.