Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Brahmanın ayağındaki sorun!

Başlatan Kemal ALACAN, 05 Eylül 2014, 13:59:40

« önceki - sonraki »
Selamlar;
Brahmanın sol ayağında içe doğru kıvrılma var. Koşuyor, zıplıyor, toprakta eşeleniyor. Ama gün geçtikçe daha da belirgin bir aksama görüyorum. Sanırım bu yeni bir durum değil, ben geç farkettim. Sanki ayağı ağırlığını taşıyamayacak gibi. Salma yapıyorum ve yem olarak 1 aydır sadece buğday kullanıyorum. Bence bu ayak çok uzun zamandır böyleymiş ama ilk defa brahma beslediğim için, paçalarından anlamadım. Böyle bir durumda ne önerirsiniz?

View My Video (http://tinypic.com/r/9t30gx/8) Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009906610975

Beslenilen Türler;
Light brahma, cüce koşin
  • Gösterim 3,142 
  • Hastalıklar Ve Tedavileri
  • 3 Yanıtlar

Sadece buğday vermenin hayvanlarda ayak problemine yol açtığını duymuştum bence arpa buğday mısır karışık verin İNŞALLAH düzelir Mesajı Paylaş
05317644788

buna benzer soruya RECEP KELEŞLER arkadaşımızın yorumu

Arkadaslar en küçüğü 8 aylık olmak üzere brahma horozlarım 15 günlük hafif sendelemenin ardından yavas yavas ayağa kalkamaz hale geliyorlar iştahlarında hiç sıkıntı olmuyor şimdiye dek 3 yetişkin gold horozum bu şekilde rahatsızlandı ve kesmek zorunda kaldım .Şimdide 5 aylık bir ferik sendelemeye başladı onunda sonunun aynı olmasından korkuyorum başına gelen varsa yardım rica ediyorum.

Brahmalarda genelde bu tip problemler gözlemlenir vitamin katkısı olmamasından dolayı veya yetersiz gelmesinden kaynaklanır.Öncelik aminoasit vitaminlerdir.Nasılki fitness salonlarnda vucut yapanlar aminoasit toz içip kaslarını güçlendiriyorsa iri ırk hayvanlardada bu tarz vitaminler kullanılmalıdır.Öncelik eczaneden augmentin 1000 gr alıp hapı 3 gün kırarak yarısını hayvana yuttur.Sonrasındaki 1 hafta boyunca Hıpramınchock vitamini sularına günlük tazeleme yaparak ilave edin.1 sonraki hafta bunu 3 güne düşürün ve haftada 3 gün olacak şekilde tekrarlayın...

Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuğa tıklayın. Resimin orjinal ölçüleri 691x800.
Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Tesekkur ederim Mesajı Paylaş
www.kuluckadunyasi.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009906610975

Beslenilen Türler;
Light brahma, cüce koşin

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.