Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

El Yapımı Tam Otomatik Kuluçka

Başlatan Yücel BOZDEMİR, 11 Şubat 2017, 09:33:42

« önceki - sonraki »
Kendi yaptığım kuluçka makinamın denemelerine başladım.Şimdilik gözlemlediğime göre embriyo gelişimi başlamış durumda ancak ilerleyen süreçte yeterli koşulları oluşturup oluşturamadığım belli olacak.

Mesajı Paylaş

• Gösterim 3,325 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 4 Yanıtlar

Tebrikler, foto var mı. Mesajı Paylaş
http://ahmetsongur13.blogspot.com.tr/

Kusura akmayın vaktim olmadığı için fotoğraf ekleyemedim. Ancak dün itibariyle çıkımlar başlamıştı ve şu an tablo 20 yumurtadan 11 sorunsuz çıkım, 2 çıkarken ölüm meydana gelmesi, 5 dölsüz (yada makinenin dış çeperine yakın kalan yumurtaların istenilen sıcaklıkta gelişim gösterememesi) son 2 makinede.Şu andaki tablo korunursa verim %65 düşük bir oran makinamın dış yüzeyi kaplı değildi ve sensörü ortada konumlandırmıştım. Bunları değiştirerek tekrar bir deneme yapacağım. Önerilerinizi beklemekteyim. Herkese iyi hobiler. Mesajı Paylaş

Kusura bakmayın vaktim olmadığı için fotoğraf ekleyemedim. Ancak dün itibariyle çıkımlar başlamıştı ve şu an tablo 20 yumurtadan 11 sorunsuz çıkım, 2 çıkarken ölüm meydana gelmesi, 5 dölsüz (yada makinenin dış çeperine yakın kalan yumurtaların istenilen sıcaklıkta gelişim gösterememesi) son 2 makinede.Şu andaki tablo korunursa verim %65 düşük bir oran makinamın dış yüzeyi kaplı değildi ve sensörü ortada konumlandırmıştım. Bunları değiştirerek tekrar bir deneme yapacağım. Önerilerinizi beklemekteyim. Herkese iyi hobiler. Mesajı Paylaş

Makineden çıkan civcivlerin 10 günlük olmuş halleri.... Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.