Google

Yumurta 45 derece dönüp orada kalmalı mı? Yoksa hareket etmesi mi önemli?

Başlatan ahmet çakıbey, 20 Mayıs 2013, 20:54:28

« önceki - sonraki »
Değerli forumdaşlarım.
Tam da her şeyi hallettik tamam demişken...
Çevirme sistemim de sorun çıktı.
Sviçle, zamanlayıcı röle ile yapmaya çalıştım ama hep sorun çıktı.
Son çare olarak tekzenden 30 tl ye dijital zamanlayıcılı priz aldım.
Örneğin: Saat 01:00 da çalışıyor motor, 01:01 de duruyor. Hassasiyeti 1 dakika.
Ancak bende sorun şu. Durdurucu bir şey olmadığı için, 1 dakika içerisinde motor rafları bir öne bir arkaya olmak üzere 2 kez döndürüyor ve aynı konumda bırakıyor. Yani arka tarafı aşağıda ise öyle kalıyor, ön tarafı aşağıda ise öyle kalıyor.
Ne yapsam hep bi aksilik çıkıyor.
Aceba bu şekilde 3 saatte bir yumurtaların hareketlenmesi yeterli mi? Yoksa illa 45 derece dönecek ve zıt konumda da 3 saat bekleyecekmi?
Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.
Saygılar... Mesajı Paylaş

Ahmet ÇAKIBEY - KAYSERİ
Hobi:Civciv üretim - Muhabbet kuşu - Akvaryum balıkları (çiklet ve tropik)
  • Gösterim 8,467 
  • Makinede Çevirme Sistemi
  • 12 Yanıtlar

kardeş bu sorunu çözmek çok basit rafın iki ucuna aşagıdaki swiçten bagla birer tane raf oraya gelince durur

https://www.kartalotomasyon.com.tr/MICRO-SWITCH-UZUN-MAKARALI,PR-4116.html (https://www.kartalotomasyon.com.tr/MICRO-SWITCH-UZUN-MAKARALI,PR-4116.html) Mesajı Paylaş

ahmet bey önemli olan cevirme hareketinde yumurta sarısının hareket etmesidir.hareket etmese yumurta kabuguna yapışır gelişim olmaz.hareket olduktan sonra yumurtanın yönünün  önemi yoktur.ısı makinanın her tarafına eşit dagılmak kaydı ile.
makina üreticileri genelde 2 saatte bir  çevirmeye ayarlarlar.fakat 3 saattede bir çevirmede sorun olmaz.
Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
kardeş bu sorunu çözmek çok basit rafın iki ucuna aşagıdaki swiçten bagla birer tane raf oraya gelince durur

https://www.kartalotomasyon.com.tr/MICRO-SWITCH-UZUN-MAKARALI,PR-4116.html (https://www.kartalotomasyon.com.tr/MICRO-SWITCH-UZUN-MAKARALI,PR-4116.html)

Hocam yazımı iyice okursanız, zaten onu belirttim ben. Sviçin ne olduğunu da biliyorum.
Ancak benim sisteme bir türlü uyarlamadım... Yine de bilgi için teşekkürler..

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
ahmet bey önemli olan cevirme hareketinde yumurta sarısının hareket etmesidir.hareket etmese yumurta kabuguna yapışır gelişim olmaz.hareket olduktan sonra yumurtanın yönünün  önemi yoktur.ısı makinanın her tarafına eşit dagılmak kaydı ile.
makina üreticileri genelde 2 saatte bir  çevirmeye ayarlarlar.fakat 3 saattede bir çevirmede sorun olmaz.
Münir hocam evet. İşte benim istediğim bilgi bu idi.
Çok teşekkür ederim. Galiba makinemde tam otomasyonu sağladım.
105 adet yumurta koydum bugün kısmetse.
Annem köyden getirdi burada da 3 gün bekledi.
Tek korkum yumurtalar 10 günü geçirdiyse çıkmama korkusu.
Burada oda sıcaklığında (20-25 derece) bekledi.
Umarım bir şey olmaz.
Saygılar...

Mesajı Paylaş
Ahmet ÇAKIBEY - KAYSERİ

makinanın otomasyonunu sagladıgınıza sevindim İşallah bu sefer iyi çıkımlar alırsınız.
10 günlük yumurtalardanda iyi sonuç alırsınız. merek etmeyin. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

İnşAllah hocam. Kısmetse bakıp göreceğiz.
Her şeyiyle mükemmel oldu.
elektrik tüketimini bile hesap ettim ona göre ayarladım.
Ayda 3 ile 5 tl arasında bir elektrik sarfiyatı olacak tahminim.
Hayırlısı bakalım.. Yarın döl kontrolü yaparım Mesajı Paylaş
Ahmet ÇAKIBEY - KAYSERİ

o çapta bir makinaın elektrik sarfiyarı 10-15 tl den aşagı olmaz haberiniz  olsun. :) Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

bence çevirme siteminde en iyisi zaman rolesi zaman saati boş role de siviç sistemi ne gerek yok bu sayede masraf ve işçilik duruyor bu benim düşüncem ben böyle yaptım ve daha iyi Mesajı Paylaş
[color=green][font=verdana]Her HOROZ Kendi Çöplüğünde  DENİZLİ HOROZU Her Yerde ÖTER...
https://www.facebook.com/horoz.net
[/font][/color]
[font=georgia][color=black][size=12pt][i][u]Dünyada İnsandan Fazla TAVUK Var...[/u][/i][/size][/color][/font]

Günde 4 saat lamba yanmakta toplam.
100 watt X 4 saat = 400 watt
400 watt X 20 gün = 8000 watt
Yani 8 kilowatt..
kilowatt'ı 50 kuruş desek. 8 kwX0,50 tl = 4 TL
Aylık hesaplarsanız 12 kwh tutar. O da 6 TL Mesajı Paylaş
Ahmet ÇAKIBEY - KAYSERİ

Ahmet bey 2 saatte 1 dakıka dönmesi yeterlidir yumurtaların.45 derece öne eğilip beklemesi  yada 45 derece arkaya eğilip beklemesi sorun olmaz ben hep bu şekilde çıkım alıyorum Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

Anladım. Bilgi için teşekkür ederim.
ancak zamanlayıcıda 8 program olduğu için 24/8 den ancak 3saatte bir dönderebiliyorum bir sorun olmaz herhalde.
3 saatte bir 2 tur atıyor. Yani makine 2 kez öne 2 kez arkaya doğru salınıyor..

Yaa hocam bir de şöyle bir şey kafama takıldı.
Bugün şu an itibariyle 3üncü 24 saati doldurdu.
Döl kontrolü yapayım dedim ama yumurtaların içinde hafif koyu yuvarlaklık var. Kan damarları gibi  bir şey göremedim.
Aceba erken mi baktım? Mesajı Paylaş
Ahmet ÇAKIBEY - KAYSERİ

en iyi 6. günden sonra belli olur. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

24 satte 8 kere donme geyte yeterlı  dol kontrlu Münir bey ın dedıgı gıbı en ıyı bı haftadan ıtıbaren saglıklı olur gormek için... Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.