Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Doğal Kuluçka Makineleri

Başlatan Ahmet İNANLI, 25 Ocak 2012, 12:59:18

« önceki - sonraki »
Kuluçkaya yatma eğilimi fazla olan ırklar ve kuluçka sıklığı konusunda üstadlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.
Mesajı Paylaş

• Gösterim 5,976 
  • Doğal Kuluçka
  • 5 Yanıtlar

Hint Tavuğundan Başkasını Tanımam Gurk Konusunda. 10 Yumurtadan Sonra Gurk Olur Tabiri Caizse Kuluçka Makinesi Gibi Tavuk  ve Civcivlere Çok İyi Bakar Uzun Süre Ayırmaz Mesajı Paylaş

Bir köy tavuğumuz 11 aylıkken Ocağın ilk haftasında gurk oldu. Hint kırması bir tavuğum ise yeni gurk oldu.

Ahmet beyin dediği gibi üstadlarımız bilgisi hepimizi aydınlatacaktır. Mesajı Paylaş

Ben hiç beslemedim ama koşin tavukları da tam bir doğal kuluçka makinesidir.Bir komşumuzun koşin tavuğu sekiz aylıkken guruk olmuştu. Mesajı Paylaş
77 Yalova

bu konuda benımde önerecegım tek ırk (asil malay) hınt tavuklarıdır. bır tavuk ergenlıge girip yumurtlamaya başlayınca 10gun sonrasında gurk olur yavru cıkartıp 10 gun sonra altından alsanız bıle 1-2 hafta sonra tekrar 10 yumurta yapar tekrar gurk olur cok sık gurk olması sebebı ıle çogu yetiştircinin kumesınde sadece bu sebepten dolayı (asil malay) hınt tavugu bulunmaktadır bu ırkın dıger ırklara karşı bır artısı bırde eksısı vardır artı tarafı cıkan yavruları korumakta dıger ırk tavuklarından daha ustundur kolay yavru zaıyatı vermzler eksı yonu ıse cussesı zayıf olduugu için bircok ırktan daha az yumurtaya yatar

bılmıyorum belkı bır bırahma 25 yumurtaya yatabılır ama bır hınt en fazla 13 yumurtaya yatar idelai ise 11 dir

benım bılgım bu kadar başka ekleyecek şeylerı olan arkadaşlarıda merakla takıp edecegim
Mesajı Paylaş
bize heryer GİRESUN

hint tavugu kendi yumurtalarına gurk oturttum 12 yumurta 10 u çıkdı.
bu arada 2 hindi nin biri oturuyor digeride yumurtluyordu (2 günde bir yumurtlar benim bildigim)
hindiden çıkım 10 yumurtadan 2 olunca.
hint tavugunun yavrularını alıp altına 9 hindi yumurtası koyup 6 filan çıkarmıştı.
yani 2 kere ara vermeden gurk oturdu yani 51 gün oturdu
küt kalacak diye korktum Mesajı Paylaş
0532 3338659

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.