Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Bıldırcın bakımı (lamba+ne kadar yem)

Başlatan erkan demir, 15 Ağustos 2012, 23:05:24

« önceki - sonraki »
öncelikle böyle bir foruma üye olmaktan duydugum mutlulugu paylaşmak isterim
burda cok seviyeli ve bir o kadarda kaliteli insanlar var.

neyse konumuza gecelim arkadaslar benim bıldırcın yavruları 10 günlük oldular maasallah lamba yakıyorum üşümesinler diye bu lambayı ne kadar yakmam lazım kac hafta ? birde 50 bıldırcınım var ne kadar yem verilmeli ve günde kac kez bıldırcın bakan bakmıs olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim iyi forumlar

kadirpolat agbi ve osmanulusoy agbiden özellikle güzel cevaplar gelir diye düşünüyorum :)
Mesajı Paylaş

Sevgiyle yapılan her iş sonunda mutluluk getirir.
  • Gösterim 16,879 
  • Bıldırcın
  • 7 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
öncelikle böyle bir foruma üye olmaktan duydugum mutlulugu paylaşmak isterim
burda cok seviyeli ve bir o kadarda kaliteli insanlar var.

neyse konumuza gecelim arkadaslar benim bıldırcın yavruları 10 günlük oldular maasallah lamba yakıyorum üşümesinler diye bu lambayı ne kadar yakmam lazım kac hafta ? birde 50 bıldırcınım var ne kadar yem verilmeli ve günde kac kez bıldırcın bakan bakmıs olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim iyi forumlar

Lamba konusunda, ısı için kullandığınızı cevaplamak için bıldırcınların bulundu ortamın ısıtıcı kullanmadan ölçülen en düşük ısı değeri?

Aydınlatma için benim kullandığım yöntem:
1. hafta: 24 saat aydınlatma.
2,hafta: 20 saat aydınlatma.
3. hafta: 18 saat aydınlatma
4. hafta ve sonrası: 16 saat aydınlatma

Yem konusunda ise ziyan edemeyecekleri bir düzenek kullanıyor iseniz yemi sınırsız verin çünkü onlarda doyuyor ;D  ve bırakıyorlar. Mesajı Paylaş
İzmir/Bayraklı/Çaymahalle
0 507 763 99 97

bulundukları ortamın gündüz sıcaklık degeri 28-30 derce gece 25 derece 10 gündür lamba yanıyor
25 watt yem konusunda emin degilim sanki bunlar doymuyor gibi :D
Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
bulundukları ortamın gündüz sıcaklık degeri 28-30 derce gece 25 derece 10 gündür lamba yanıyor
25 watt yem konusunda emin degilim sanki bunlar doymuyor gibi :D

bu şartlarda ısıtıcı kullanmanıza gerek yok sadece cinsel erginliğe daha kolay erişmeleri için aydınlatma yapabilirsiniz.
  10-15 gr doğan bir yavrudan 36. günde yumurta istemek için yemi kısmamak gerekir ;D

Biz 36. günümüzde daha kı..mızı tutamıyorduk ;D Mesajı Paylaş
İzmir/Bayraklı/Çaymahalle
0 507 763 99 97

ideal olanı ziyan edilmeyecek sekli geniş kafes de yerde bakım ve yemi yere dökün onlar yerden yemlenirler ısıtıcı geceleri lazım olacak dı ama 10 gün olmus havalar sıcak sıkıntı olmaz gün ısıgı kadar aydınlatmada yavas extra aydınlatmada daha cok yem su tüketip gelişim biraz hızlanır ideali 42 ci gün ve sonrası yumurta almak dır erken baslaması hayvanın cabuk yıpranmasına neden olur extra geceleri aydınlatma ısıgını yakın 20 ci günden sonra kapatın normal büyüsünler Mesajı Paylaş

tesekkürler naci bey aydınlatıcı bir acıklamaydı :) Mesajı Paylaş

Kadir bey ve Naci bey açıklamayı yapmış :) Sağlıkla büyüt kardeşim. Mesajı Paylaş

Öncelikle böyle bir forum açtığınız için herkese teşekkür ederim
konuya gelirsek ben hobi amaçlı 2 adet (1dişi 1 erkek) bıldırcın ikiside yetişkin ama dişi yumurtlamıyor ne yapmam lazım bide onlar için ışık yakmam gerekirmi herkese saygılar. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.